Generali Auto – jak sprawdzić, czy samochód jest bezwypadkowy?

Generali Auto to prosta aplikacja, dzięki której możesz sprawdzić czy samochód jest bezwypadkowy, jakie szkody z OC i AC są w bazie UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego) i nie tylko.
Program możesz zainstalować na telefonie lub tablecie z systemem Android lub IOS

Aplikacja Generali Auto zajmuje jedynie ok 4 MB pamięci, jest niepozorna, ale jej zastosowanie daje ogromne możliwości 🙂

W czym może Ci pomóc aplikacja Generali Auto?

Nagrałam na ten temat krótki film – zobacz co potrafi Generali Auto w akcji 😉

Oczywiście program powstał głównie po to, aby pomóc klientom posiadającym polisę komunikacyjną w firmie Generali, skontaktować się z pomocą assistance w przypadku, gdy auto ulegnie wypadkowi lub awarii, oraz jeśli klient chce zgłosić szkodę. I to jest OK.

Jednak według mnie największa siła tej aplikacji, z której może skorzystać każda osoba, tkwi w module, który ukrywa się w menu pod nazwą “Sprawdź auto”.

Aplikacja Generali Auto - w czym może Ci pomóc

Aplikacja Generali Auto – w czym może Ci pomóc?

Po otworzeniu tego modułu możesz zeskanować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego – jest to kwadratowy kod w dowodzie rejestracyjnym samochodu, podobny do kodów QR. Są w nim zaszyfrowane pewnie informacje.
Jakie informacje są zaszyfrowane w kwadratowym kodzie AZTEC w dowodzie rejestracyjnym?

  • Dane pierwszego właściciela wpisanego w dowód rejestracyjny – jego imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania. Drugi właściciel nie jest uwzględniony.
  • Dane pojazdu – jego marka, model, numer nadwozia czyli VIN, numer rejestracyjny, data pierwszej rejestracji, rok produkcji, pojemność silnika itp
Skanowanie kodu z dowodu rejestracyjnego aplikacją Generali Auto

Skanowanie kodu z dowodu rejestracyjnego aplikacją Generali Auto

Czy aplikacja Generali Auto jest w stanie rozszyfrować informacje z kodu AZTEC?

Tak i o wiele więcej!
Po zeskanowaniu kodu z dowodu rejestracyjnego, aplikacja Generali Auto łączy się z bazą UFG i sprawdza wszystkie szkody OC i AC pojazdu zarejestrowane w bazie UFG od czasu, gdy samochód jest użytkowany w Polsce. Oczywiście tylko te szkody, które były zgłoszone do ubezpieczyciela (każdego ubezpieczyciela w kraju, a nie tylko Generali) i poprawnie zaraportowane przez firmę ubezpieczeniową do bazy UFG. Jeśli jakieś szkody samochód miał za granicą, niestety aplikacja Generali Auto nam tego nie pokaże. Dane są sprawdzane po numerze nadwozia, który przez cały okres eksploatacji pojazdu jest taki sam.

Możemy się mocno zdziwić, co się działo w przeszłości z naszym pojazdem 😉 Lub po prostu przed zakupem samochodu, który jest zarejestrowany w Polsce sprawdzić te dane i mieć pewność, że auto jest bezwypadkowe lub nie.

Generali Auto wyświetla ilość szkód samochodu zarejestrowanych w bazie UFG

Generali Auto wyświetla ilość szkód samochodu zarejestrowanych w bazie UFG

Ale to nie wszystko!

Aplikacja Generali Auto sprawdza też w bazie UFG szkody spowodowane przez głównego właściciela pojazdu wpisanego w dowód rejestracyjny i dzięki temu możemy zobaczyć ile mieliśmy szkód. Wyświetlane są szkody z OC i AC zarejestrowane w bazie UFG na naszym PESELU.

W rezultacie na podstawie tych danych Generali Auto wylicza składkę OC i AC.

Po przejściu dalej możesz poprosić by Twoje dane były przekazane do Generali w celu wyliczenia składki OC i AC i przedstawienia Ci oferty ubezpieczenia. Warto to zrobić, bo aplikacja orientacyjnie podaje wyliczenie i nie uwzględnia zniżek za posiadanie dziecka do 15 roku życia oraz zniżek marketingowych, które każdy agent (również ja) posiada w swojej gestii. Jeśli obejrzysz filmik zamieszczony powyżej, zobaczysz dokładnie cały proces.

Do czego Tobie najbardziej może się przydać aplikacja Generali Auto?

Według mnie ogromnym plusem programu jest możliwość sprawdzenia samochodu, który zamierzamy kupić. Jeśli jest on zarejestrowany w Polsce wystarczy chwila, by sprawdzić, czy miał szkody z OC i AC. Łatwo można wtedy zweryfikować czy samochód jest bezwypadkowy i rzeczywiście nie miał żadnych szkód.
Możliwość sprawdzenia pojazdu będziemy mieli niedługo w CEPIK 2.0 ale kiedy to będzie? 😉 Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców ciągle jeszcze nie jest udostępniona dla obywateli, ale prace trwają. Na razie to aplikacja Generali Auto umożliwia wgląd do bazy.

Drugim plusem jest możliwość zapytania o rzetelną ofertę ubezpieczenia OC lub OC i AC. Być może wielokrotnie dzwoniłeś na infolinie różnych firm, żeby sprawdzić cenę OC i AC. Tak naprawdę dopiero po podaniu pełnych danych pojazdu i wszystkich właścicieli jest ona dokładna i nie ulegnie zmianie po weryfikacji PESELU w bazie UFG. W przypadku skorzystania z aplikacji Generali Auto po pierwsze nie musisz wydzwaniać na infolinie, po drugie masz dokładną ofertę.

Jeśli chcesz, abym przeliczyła dla Ciebie składkę OC lub OC i AC

  1. Zainstaluj aplikację Generali Auto
  2. Zeskanuj kod z dowodu rejestracyjnego
  3. Potwierdź swoją markę i model oraz wybierz przybliżony przebieg samochodu
  4. Przejdź dalej i wyślij informacje do Generali wpisując swój kod pocztowy oraz nr telefonu: 111111111 czyli dziewięć jedynek 😉
  5. Napisz do mnie SMS na numer 608 422 236 podając swój numer rejestracyjny i kod pocztowy wpisany w dowód rejestracyjny, dane współwłaściciela (jeśli jest), czy masz dziecko to 15 roku życia, oraz od kiedy dokładnie masz prawo jazdy – podaj datę z drugiej strony PJ koło kategorii B. Jeśli w dowodzie jest jeszcze poprzedni właściciel, podaj w sms swoje dane – imię nazwisko, adres i PESEL.
  6. Tego samego dnia dostaniesz ofertę 🙂

Dlaczego warto skorzystać z moich usług? Bo 90% moich nowych klientów płaci tańsze OC niż rok temu!

Generali Auto to przydatna aplikacja i warto znać jej zastosowanie. Wiem, że handlarze samochodów, których ubezpieczam :-), często z niej korzystają, żeby sprawdzić czy samochód jest bezwypadkowy 🙂

Oceń naszą stronę
Otagowany , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *