Dlaczego niektóre OC są droższe niż inne? Ceny OC – od czego zależą?

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektóre ubezpieczenia OC są droższe niż inne? Czemu w jednej firmie cena Twojego OC to 400 zł a w innej 500 zł? Czy myślisz, że ubezpieczyciele rzeczywiście zawsze za taką samą ochronę żądają zupełnie inną cenę?

Ceny ubezpieczenia OC - dlaczego się różnią w firmach ubezpieczeniowych.
Ceny ubezpieczenia OC – dlaczego różnią się w firmach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie OC – różne pakiety i ceny OC w towarzystwach

Reklamy w telewizji i porównywarki internetowe karmią nas codziennie informacjami, że cenę OC można łatwo porównać. I owszem jest to prawda jeśli chodzi o porównanie SAMEGO OC – czyli ochrony zgodnej z ustawą. Jednak problem w tym, że aktualnie firmy w większości oferują PAKIETY OC, a ich zakres bardzo wzbogaca ochronę z samego OC. Wynikiem tego jest brak możliwości wykupienia SAMEGO OC i trudne porównanie ofert różnych firm. Tak jest chociażby w Warcie, HDI, LINK4, PZU, Proamie, Liberty Direct, InterRisk itd. Te firmy oferują PAKIET OC. Dziś chcę opisać co jest z zakresie pakietu w Warcie, ponieważ jest on bardzo interesujący.

Pakiet Warta OC Komfort – z Wartą warto?

Według mnie warto i to bardzo 😉 Co w takim razie jest w pakiecie Warta OC Komfort?
W cenie oc dostajemy również 3 ciekawe rozwiązania, które na pewno przydadzą się w przypadku szkody spowodowanej przez nas jak i wtedy kiedy my będziemy poszkodowani.

  Warta OC Komfort to:

 • OC komunikacyjne
 • Assistance Standard – pomoc w razie wypadku z holowaniem do 100 km
 • Ochrona zniżek po szkodzie, która nie przekracza 5000 zł, oraz bez limitu po jednym roku bezszkodowej kontynuacji w Warcie w ramach pakietu Stałego Klienta
 • Warta OC Szybka Wypłata – rozwiązanie polegające na samolikwidacji szkody, którą
  ktoś nam wyrządził. Szkoda likwidowana jest w Warcie bez potrzeby kontaktu z towarzystwem sprawcy!

To wszystko dostajemy w cenie ubezpieczenia OC 🙂

 

Z mojego doświadczenia wynika że holowanie przyda się na 100%, bo jeśli nawet kierowca nie zderzy się z innym pojazdem (choć to najczęstszy przypadek, kiedy assistance jest potrzebny), to może się spotkać z dziurą w drodze i uszkodzić zawieszenie, będzie mieć spotkanie 3 stopnia z sarną, dzikiem lub zającem, albo po prostu podczas gołoledzi nie wyrobi się na zakręcie i wyląduje w rowie lub na drzewie … OK może to zawiało strasznym czarnowidztwem, ale to po prostu typowe przypadki naszych klientów z życia wzięte 😉 Telefon po pomoc drogową zazwyczaj pomaga rozwiązać problem. Ochrona utraty zniżki w OC może się przydać, jeśli spowodujemy szkodę. Cena polisy w następnym roku nie wzrośnie i będziemy mieć problem z głowy. Polecam to rozwiązanie zwłaszcza jeśli naszym samochodem zacznie jeździć syn lub córka, którzy właśnie zrobili prawo jazdy i nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. 😉
A cóż to jest takiego Warta OC Szybka Wypłata?

W odróżnieniu od typowych OC, które chronią klienta tylko wówczas, kiedy jest on sprawcą wypadku, OC Komfort w Warcie zapewnia kompleksową pomoc także wtedy, kiedy klient jest poszkodowanym.

  Załóżmy że masz OC w WARCIE. Co Warta OC Szybka Wypłata da Ci jeśli będziesz poszkodowanym?

 • zgłaszasz szkodę w WARCIE – u swojego ubezpieczyciela
 • nie musisz szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy, wystarczy Ci numer jego polisy
 • masz zapewnioną pomoc informacyjną pracowników Centrum Obsługi Klienta WARTY
 • WARTA organizuje holowanie Twojego uszkodzonego pojazdu
 • WARTA organizuje samochód zastępczy
 • WARTA pokrywa koszty zabezpieczenia lub parkowania Twojego uszkodzonego pojazdu
 • WARTA pokrywa koszty Twojego uszkodzonego bagażu
 • WARTA pokrywa koszty wymaganych prawem badań technicznych Twojego auta po naprawie
 • to WARTA wypłaca Ci całe odszkodowanie
 • następnie WARTA sama zajmuje się obsługą formalności z ubezpieczycielem sprawcy

 

Jest oczywiście kilka warunków, aby można było skorzystać z tej opcji likwidacji w WARCIE szkody z polisy OC sprawcy wypadku.

  Kiedy możesz skorzystać z WARTA OC Szybka Wypłata?

 • gdy wypadek będzie miał miejsce w Polsce
 • gdy w wypadku wezmą udział tylko 2 pojazdy i będzie jasno określone kto jest sprawcą szkody, a kto poszkodowanym
 • tylko jeden kierowca będzie odpowiedzialny za spowodowanie szkody
 • Twój pojazd ubezpieczony w Warcie zostanie w tym zdarzeniu uszkodzony
 • w następstwie szkody nie będzie ofiar śmiertelnych ani rannych
 • pojazd sprawcy wypadku będzie ubezpieczony u ubezpieczyciela, który działa w Polsce
 • Ty jako klient Warty nie będziesz już zgłaszał szkody u innego ubezpieczyciela

 

W takim razie większość szkód polegających na uszkodzeniu auta nie będzie wymagała od Ciebie kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy i będziesz mieć odszkodowanie załatwione szybko i sprawnie. Warta słynie ze swojej szybkiej ścieżki likwidacji szkód (nawet przez telefon :-)) – przeczytasz o tym na stronie Warty.

Czy Warto porównywać TYLKO ceny OC?

Myślę, że na przykładzie PAKIETU OC w Warcie jasno pokazałam Ci, że nie warto porównywać tylko ceny OC, ale również zakres ochrony ubezpieczeniowej. Najważniejsze jest to, że cena OC w Warcie wcale nie odbiega zbytnio od konkurencji, a w razie szkody polisa OC z Warty jest ogromnym wsparciem. Oczywiście życzę każdemu mojemu klientowi zero szkód, jednak wypadki i tak się zdarzają. Niezależnie czy zdecydujesz się na pakiet OC, czy na samo OC, możesz u nas w biurze na pewno znaleźć dla siebie polisę w korzystnej cenie spośród oferty 20 towarzystw ubezpieczeniowych. Zapraszam Cię serdecznie do nas! Masz pytania? Możesz się z nami skontaktować!

Rate this post