Podróże – ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę i w Polsce

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w Polsce

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce i na wyjazd za granicę Wyjeżdżając na wycieczkę w Polsce zadbaj, aby nic nie popsuło Ci planów. Możesz zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne w Polsce.

Ubezpiecz się od:
– następstw nieszczęśliwych wypadków
– kosztów leczenia w Polsce
– oc w życiu prywatnym

Jeśli zamierzasz uprawiać jakiś sport, warto rozszerzyć ubezpieczenie o uprawianie sportów amatorskich, ryzykownych, zawodowych lub ekstremalnych. Ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć też o sprzęt sportowy. Nawet jeśli Twój wyjazd jest na 1 dzień, warto kupić jednodniowe ubezpieczenie NNW zwłaszcza jeśli jedziesz w daleką trasę, lub będziesz uprawiał wspinaczkę, nurkowanie, zwiedzał jaskinie, lub jakiś inny ryzykowny sport.  Ubezpieczenie turystyczne jednodniowe to niewielki koszt kilku lub kilkunastu złotych, a daje realną pomoc dla Ciebie w razie złamań, wypadków, czy dla Twojej rodziny w razie Twojej śmierci.

Polisę turystyczną działającą na terenie Polski możesz kupić w naszym biurze, lub online.

Ubezpieczenie górskie jednodniowe

Bardzo często wybierając się na wycieczkę w góry w Polsce potrzebujemy ubezpieczenie NNW na jeden dzień. Wyjście w Tatry może skończyć się złamaniem, rozcięciem, lub zwichnięciem. Posiadając jednodniowe ubezpieczenie w Tatry Słowackie poza zapewnionymi kosztami leczenia za granicą, będziemy mieć również ochronę w razie potrzebnego ratownictwa w górach również z użyciem helikoptera. Cena takiego ubezpieczenia wynosi kilka lub kilkanaście złotych na jeden dzień. Policz koszt ubezpieczenia na wyjazd jednodniowy online.
Ubezpieczenie górskie jednodniowe

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – koszty leczenia

Jeśli wybierasz się za granicę, oprócz ubezpieczenia NNW należy wykupić
ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Jeśli wybierasz się na narty,
warto ubezpieczyć też odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym,
gdyż narciarze często są sprawcami wypadków na stokach.
Obecnie polskie ubezpieczenie zdrowotne, które posiadamy w NFZ nie
uprawnia do pełnej opieki zdrowotnej w Europie, lecz jedynie do podstawowych świadczeń. Dodatkowo Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego czyli EKUZ nie działa w krajach poza Europą.

Każde państwo członkowskie Europy posiada własne zasady finansowania świadczeń zdrowotnych
udzielanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. W niektórych państwach członkowskich
opieka zdrowotna jest bezpłatna. Jednakże w większości państw należy opłacić część kosztów za uzyskane świadczenia zdrowotne, bądź też pokryć pełne koszty uzyskanych świadczeń, a następnie
starać się o ich całkowity lub częściowy zwrot (w Belgii, Francji i w Luksemburgu). Podobne
reguły stosują się do leków uzyskiwanych w ramach ubezpieczenia.
Przed wyjazdem z Polski do innego państwa członkowskiego warto zapoznać się z
obowiązującymi w tym państwie zasadami finansowania opieki zdrowotnej. Znajomość tych zasad
pozwoli Ci na korzystanie z takich samych praw, jakie przysługują ubezpieczonym tego państwa.
Szczegółowe informacje na temat zasad finansowania opieki zdrowotnej obowiązujących w
poszczególnych państwach członkowskich znajdują się w rozdziale pt.:
Zasady korzystania z
opieki zdrowotnej w poszczególnych państwach członkowskich UE

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być uzależniona od tego gdzie się wybierasz. Generalna zasada jest taka, że im bogatsze jest państwo tym więcej płaci się za leczenie, toteż można by było wydedukować, że jeśli na przykład jedziesz do Niemiec, suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być dość wysoka. Oczywiście, suma ubezpieczenia kosztów leczenia zawsze powinna być dość wysoka, ale jeśli posiadasz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to korzystasz z miejscowej służby zdrowia na takich samych zasadach jak obywatele kraju w którym przebywasz na obszarze całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W praktyce oznacza to, że w całej zachodniej Europie (z wyłączeniem mikropaństw jak Andora czy Monako). Generalnie w większości krajów europejskich karta EKUZ działa, poniżej lista krajów które w całości lub w części znajdują się na naszym kontynencie w których karta nie obowiązuje:

 • Rosja
 • Białoruś
 • Ukraina
 • Mołdawia, w tym oczywiście Naddniestrze
 • Serbia
 • Czarnogóra
 • Albania
 • Macedonia Północna
 • Bośnia i Hercegowina
 • Monako
 • Watykan
 • San Marino
 • Andora
 • Turcja
 • Gruzja
 • Kazachstan
 • i na niektórych terenach zamorskich znajdujących się w Europie, takich jak na przykład Wyspy Owcze

Więc jaką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia wybrać, kiedy kupujesz ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Jeśli podróżujesz w granicach Europejskiego Obszaru Gospodarczego SU (suma ubezpieczenia) kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 400 tysięcy złotych. Jeśli wybierasz się poza granice EOG SU powinno wynieść minimalnie 600 tysięcy złotych, chociaż zależy to od cen usług medycznych w danym kraju. W krajach najbogatszych nieznajdujących się w Europie, jak na przykład Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Japonia i tym podobne drogie miejsca optymalna SU powinna wynosić 1 milion złotych. Najwyższe ceny usług medycznych na świecie są w USA i naprawdę można zbankrutować podczas leczenia w Ameryce. Dlatego tak ważne jest aby kupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę z gwarancją pokrycia kosztów usług świadczonych przez placówki medyczne.

EKUZ a ubezpieczenie na wyjazd za granicę
– zobacz dlaczego EKUZ to za mało

Ekuz a ubezpieczenie na wyjazd za granicę - dlaczego Ekuz to za mało

Przed wyjazdem zawsze kup ubezpieczenie na wyjazd za granicę, żeby mieć pełną ochronę w razie problemów zdrowotnych lub wypadku. Polisę możesz łatwo kupić online, lub jeśli potrzebujesz doradztwa zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem ekspertów w biurze. Mamy bardzo atrakcyjną promocję dla naszych klientów. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą z rozszerzeniem o choroby przewlekłe w zakresie, pracę umysłową w tym opiekę nad dziećmi i osobami starszymi teraz taniej z kodem rabatowym: PROMOCJA

Sprawdź teraz cenę swojego ubezpieczenia turystycznego – kalkulator online 24/7/365


kod rabatowy Warta Travel PROMOCJA
Wykorzystaj Kod rabatowy Warta Travel: PROMOCJA i kup polisę onlinę najtaniej!

Polecamy ubezpieczenie na wyjazd za granicę Warta Travel, o którym więcej poczytasz w naszym wpisie – zapoznaj się z zakresem ubezpieczenia turystycznego Warta Travel.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinniśmy rozszerzyć o OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym w ramach polisy turystycznej to ubezpieczenie które chroni Cię przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód które wyrządzisz innym ludziom. Takie szkody najczęściej zdarzają się na stokach narciarskich, ale nie tylko, bo również na plaży, w hotelu i gdziekolwiek indziej. Nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o cudze zdrowie i życie, choć to może wygenerować największe koszty, ale też o cudze mienie. Może się na przykład zdarzyć, że w jakiś sposób uszkodzisz swój pokój hotelowy – jest to możliwe np. kiedy podróżujesz z dziećmi – odpowiadasz za swoje dzieci oraz za to co one zrobią. Największe koszty jednak poniesiesz jeśli zaszkodzisz czyjemuś zdrowiu, a takie zdarzenia najczęściej zdarzają się na stokach narciarskich, ale także podczas uprawiania różnych sportów, również w sezonie letnim, na przykład podczas kitesurfingu. Musisz liczyć się z tym, że osoba poszkodowana będzie musiała się leczyć w kraju w którym się aktualnie znajdujecie, a Ty będziesz musiał za to zapłacić. Generalnie, im bogatszy jest kraj tym wyższe są w nim koszty leczenia, więc im do bogatszego kraju jedziesz tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, najlepiej byłoby wybrać sumę tego ubezpieczenia odpowiadającą sumie ubezpieczenia kosztów leczenia. Najgorzej kiedy uszkodzisz kogoś w sposób uniemożliwiający tej osobie wykonywanie jej dotychczasowego zawodu – wtedy możesz być zmuszony do wypłacania renty takiej osobie do końca jej życia. Dlatego ubezpieczenie na wyjazd za granicę musi mieć wysoką sumę ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, a im bogatszy kraj Twojej podróży tym ta suma powinna być wyższa.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – jaką polisę wybrać?

Wybór ubezpieczenia turystycznego na wyjazd za granicę to często niestety ostatnia rzecz jaką robimy na lotnisku lub w pośpiechu. Możesz zawsze do nas zadzwonić lub odwiedzić jedno z naszych trzech biur w Ostrowcu Świętokrzyskim, żeby porozmawiać o polisie na podróż. Jeśli jednak nie masz czasu, przygotowaliśmy krótki poradnik jak wybrać ubezpieczenie podróżne online. Dzięki niemu zaoszczędzisz swój czas i będziesz mógł spędzić bezpieczny urlop zaopatrzony w ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Możesz też poniżej szybko policzyć składkę online i kupić polisę przez internet. Szczęśliwej podróży 🙂