Podróże – ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę i w Polsce

Ostatnia aktualizacja w dniu

Ubezpieczenie turystyczne kalkulator online

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w Polsce

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce i na wyjazd za granicę Wyjeżdżając na wycieczkę w Polsce zadbaj, aby nic nie popsuło Ci planów.

Ubezpiecz się od:
– następstw nieszczęśliwych wypadków
– kosztów leczenia w Polsce
– oc w życiu prywatnym


Jeśli zamierzasz uprawiać jakiś sport, warto rozszerzyć ubezpieczenie o uprawianie sportów amatorskich, ryzykownych, zawodowych lub ekstremalnych. Ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć też o sprzęt sportowy.

Polisę możesz kupić w naszym biurze, lub online wybierając na stronie NNW w PolsceWyjazdy zagraniczne – ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Jeśli wybierasz się za granicę, oprócz ubezpieczenia nnw należy wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Jeśli wybierasz się na narty, warto ubezpieczyć też odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym, gdyż narciarze często są sprawcami wypadków na stokach. Obecnie polskie ubezpieczenie zdrowotne, które posiadamy w NFZ nie uprawnia do pełnej opieki zdrowotnej w Europie, lecz jedynie do podstawowych świadczeń. Dodatkowo Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego czyli EKUZ nie działa w krajach poza Europą.
Każde państwo członkowskie Europy posiada własne zasady finansowania świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. W niektórych państwach członkowskich opieka zdrowotna jest bezpłatna. Jednakże w większości państw należy opłacić część kosztów za uzyskane świadczenia zdrowotne, bądź też pokryć pełne koszty uzyskanych świadczeń, a następnie starać się o ich całkowity lub częściowy zwrot (w Belgii, Francji i w Luksemburgu). Podobne reguły stosują się do leków uzyskiwanych w ramach ubezpieczenia.
Przed wyjazdem z Polski do innego państwa członkowskiego warto zapoznać się z obowiązującymi w tym państwie zasadami finansowania opieki zdrowotnej. Znajomość tych zasad pozwoli Ci na korzystanie z takich samych praw, jakie przysługują ubezpieczonym tego państwa. Szczegółowe informacje na temat zasad finansowania opieki zdrowotnej obowiązujących w poszczególnych państwach członkowskich znajdują się w rozdziale pt.:
Zasady korzystania z opieki zdrowotnej w poszczególnych państwach członkowskich UE

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne - zobacz dlaczego EKUZ to za mało

Ekuz a polisa turystyczna - dlaczego Ekuz to za mało

Przed wyjazdem zawsze kup ubezpieczenie turystyczne, żeby mieć pełną ochronę w razie problemów zdrowotnych lub wypadku. Polisę możesz łatwo kupić online, lub jeśli potrzebujesz doradztwa zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem ekspertów w biurze. Mamy bardzo atrakcyjną promocję dla naszych klientów. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą z rozszerzeniem o choroby przewlekłe w zakresie, pracę umysłową w tym opiekę nad dziećmi i osobami starszymi teraz taniej z kodem rabatowym: PROMOCJA

kod rabatowy Warta Travel PROMOCJA
Wykorzystaj Kod rabatowy Warta Travel: PROMOCJA i kup polisę onlinę do 50% taniej.

Polecamy ubezpieczenie turystyczne Warta Travel, o którym więcej poczytasz w naszym wpisie – zapoznaj się z zakresem ubezpieczenia turystycznego Warta Travel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *