Ubezpieczenie na życie 1 mln – ubezpieczenie na życie na milion złotych


Ubezpieczenie na życie na milion złotych można zawrzeć przy użyciu formularza do którego możesz przejść używając przycisku u góry strony. Pozwoli Ci on przeliczyć jaką składkę będziesz musiał zapłacić za taką polisę, a następnie jeśli taka będzie Twoja wola – zawrzeć ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu. Aby przejść do uzupełniania formularza, wybierz przycisk „sprawdź cenę teraz”.

Przejście przez formularz

Najpierw należy podać swoją datę urodzenia – jest ona potrzebna do wyliczenia składki. Następnie mamy do uzupełnienia pole na kod rabatowy – tutaj należy wpisać 02055, dzięki temu uzyskasz 10% zniżki na swoje ubezpieczenie na życie na milion złotych. Przechodząc przez powyższy link kod rabatowy powinien się jednak od razu zaczytać, gdyby się tak jednak nie zdarzyło proszę go wpisać. W kolejnym kroku decydujesz się z jaką częstotliwością zamierzasz opłacać składkę – czy będzie to raz do roku, czy każdego miesiąca. Nie ma to żadnego wpływu na wysokość składki, kwestia tylko jak Tobie będzie wygodniej ją opłacać, czy bardziej odpowiada Ci płacenie składki co miesiąc, czy zajmowanie się tym tylko raz w roku. Bez względu na wybraną formę płatności, zalecamy zrobić sobie stałe zlecenie w banku, dzięki temu składka będzie się pobierała sama bez Twojego zaangażowania. Ostatnim krokiem przed wyborem sumy ubezpieczenia będzie podanie zawodu który wykonujesz – to również ma wpływ na cenę polisy, ponieważ przedstawiciele wielu zawodów są bardziej narażeni na wypadki które mogą skutkować zgonem niż przedstawiciele innych zawodów, przykładem mogą być osoby pracujące na wysokości, osoba wykonująca sport zawodowo jak alpinista lub bokser, tudzież członek załogi statku podwodnego – są to na pewno zawody w których ryzyko śmierci jest większe niż w przeciętnej pracy.
Następnie podajesz wysokość sumy ubezpieczenia za śmierć i skoro ma to być ubezpieczenie na życie na milion złotych, to wpisujesz właśnie taką kwotę, chyba że jesteś zainteresowany inną sumą ubezpieczenia jeśli okaże się że składka przy takiej sumie wypłaty za zgon będzie dla Ciebie za wysoka, lub też w drugą stronę że składka jest jak najbardziej akceptowalna i możesz sobie pozwolić na opłacania nawet wyższej składki niż za ubezpieczenie na życie na milion złotych, więc decydujesz się na wyższą sumę, na przykład na 1,5 lub 2 miliony złotych – wszystko tak naprawdę zależy od Twojego wyboru.
Poniżej zrzut ekranu ukazujący jak zaczyna się formularz:
Tak zaczyna się formularz na ubezpieczenie na życie na milion złotych

Ubezpieczenie na życie na milion złotych może też oferować dodatkowe świadczenia

Taka polisa nie musi się zamykać na świadczeniu za śmierć, możemy też wybrać wiele innych, dodatkowych świadczeń. Jednym z nich jest wypłata środków za całkowitą niezdolność do pracy – świadczenie może wynosić od 10 tysięcy PLN do nawet 1 mln PLN. Niezdolność do pracy może wynikać z dowolnej przyczyny – czy to wskutek nieszczęśliwego wypadku, czy to wskutek rozstroju zdrowia, czyli poważnej choroby. Te pieniądze z pewnością przydadzą się kiedy nie będziemy mogli się utrzymywać z pracy zawodowej.
Innym przydatnym rozszerzeniem o które można rozszerzyć ubezpieczenie na życie na milion złotych jest wypłata świadczenia w razie diagnozy poważnego zachorowania. Tutaj wysokość sumy ubezpieczenia dodatkowego świadczenia podobnie jak w przypadku całkowitej niezdolności do pracy może wynosić między 10 tysięcy złotych a 1 mln PLN, w zależności od Twojego wyboru. W zależności od zapisu w OWU, za konkretne jednostki chorobowe przysługuje 50% lub 100% sumy tego dodatkowego ubezpieczenia. Czyli jeśli mamy na przykład sumę ubezpieczenia za dodatkowe ubezpieczenie od poważnego zachorowania w wysokości 600 tysięcy złotych, to za niektóre zachorowania dostaniemy 600 tysięcy złotych, a za niektóre 300 tysięcy złotych.
Można też zwiększyć sumę jaką ubezpieczenie na życie na milion złotych wypłaci naszej rodzinie w przypadku śmierci w konkretnym przypadku – śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku lub śmierci w wypadku komunikacyjnym, przy czym zaznaczyć należy, że wypadek komunikacyjny również jest nieszczęśliwym wypadkiem, więc w przypadku śmierci w wypadku komunikacyjnym te świadczenia się łączą. Maksymalna suma każdego z tych obu rozszerzeń to 1 mln PLN, jeśli więc główna suma wynosi milion złotych i rozszerzymy polisę o te dwa rozszerzenia każde z sumą po milionie to w razie śmierci w nieszczęśliwym wypadku, ale niekomunikacyjnym, rodziny otrzyma 2 miliony, a w razie śmieci w wypadku komunikacyjnym – 3 miliony. Takie rozszerzenia są tańsze niż podnoszenie sumy za zgon z dowolnej przyczyny, ale należy pamiętać że odpowiedzialność ubezpieczyciela z tych dodatkowych świadczeń będzie tylko i wyłącznie w razie zgonu wskutek tej konkretnej przyczyny.
Poniżej kolejny zrzut ekranu z formularza, ukazujący kilka z wielu rozszerzeń które można dokupić do polisy:
Ubezpieczenie na życie na milion złotych pozwala na zakup wielu rozszerzeń odpowiedzialności ubezpieczyciela do polisy

Co powinno pokryć ubezpieczenie na życie 1 mln?

Ubezpieczenie na życie 1 mln powinno przede wszystkim spłacić całe Twoje zadłużenie abyś nie musiał pozostawiać go „w spadku” swoim bliskim. Powinno też oczywiście pokryć koszt organizacji pogrzebu i wszystkich z tym związanych wydatków, aby Twoja rodzina również nie musiała używać w tym celu własnych środków. U niektórych osób to już będzie milion złotych, wiele osób chce jednak zabezpieczyć byt swojej rodziny nawet po spłacie zadłużenia. Jeśli jesteś jednym z głównych, albo nawet jedynym żywicielem rodziny, musisz wyjść z jakiegoś założenia – ile kosztowałoby miesięczne utrzymanie Twojej rodziny, gdyby odeszły koszty Twojego utrzymania, bo po prostu już by Cię tu nie było. Wtedy musisz zadecydować na jak długi czas ubezpieczenie na życie na milion złotych ma pokrywać koszty życia Twoich bliskich. Zakładając, że trzy lata – musisz pomnożyć miesięczny koszt utrzymania razy 12 – liczbę miesięcy w roku a potem 3. Niektórzy jednak chcą zapewnić utrzymanie swoim dzieciom do zakończenia przez nie edukacji – szkolnej, albo do końca studiów. Może się wtedy okazać, że potrzebujesz znacznie więcej niż ubezpieczenie na życie na 1 mln. I oczywiście również możesz się wtedy skontaktować z nami i zawrzeć taką polisę – nie ma limitu sumy ubezpieczenia. Musisz jednak być gotowy na opłacanie bardzo wysokiej składki – już ubezpieczenie na życie na milion złotych kosztuje kilkaset złotych miesięcznie, nie wspominając o tym ile będziesz musiał wydawać na polisę opiewającą na wyższą sumę ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion złotych?

Zależy to od dwóch czynników – od tego kim jesteś, czyli od Twojego wieku, stanu zdrowia (może się też okazać, że nie mamy dla Ciebie polisy w związku z Twoim złym stanem zdrowia) Twojego wagi w odniesieniu do Twojego wzrostu i płci – osoby z otyłością są generalnie bardziej zagrożone zapadaniem na różne choroby, w związku z czym ubezpieczenie na życie na milion złotych dla tych osób może okazać się droższe. Drugim czynnikiem jest za to zakres ubezpieczenia. Jeśli Twoje ubezpieczenie ubezpieczenie na życie 1 mln ma pokrywać tylko i wyłącznie Twój zgon, to będzie ono znacznie tańsze niż polisa która gwarantuje:

  • dodatkowe świadczenie (dodatkowo do miliona za Twój zgon) za śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku
  • zgon wskutek wypadku komunikacyjnego
  • pieniądze wypłacane podczas Twojego pobytu w szpitalu, czy to wskutek wypadku, czy to wskutek choroby
  • za zdiagnozowanie poważnego zachorowania
  • za urodzenie dziecka
  • i wiele innych, w zależności od Twojego ubezpieczyciela

Jeśli Twoje ubezpieczenie na życie na 1 mln gwarantuje Ci takie świadczenia oprócz świadczenia za zgon to oczywiście wpłynie to negatywnie na to ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion złotych. Jeśli jesteś młodym i zdrowym człowiekiem, składka za polisę będzie wynosiła kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli jesteś starszy albo chory może się okazać, że będzie drożej. Wszystko jednak zależy od Twojej indywidualnej sytuacji i od tego czego oczekujesz od polisy.

Wykonaliśmy kalkulację dla trzydziestolatka, który jest prawnikiem. Ubezpieczenie na życie 1 mln Generali Grupa Otwarta w najtańszym wariancie dla tego Pana kosztuje 166,90 PLN miesięcznie. W pakiecie nie dostaje żadnych dodatkowych świadczeń – tylko i wyłącznie milion PLN za jego zgon dla jego bliskich. Jeśli więc zastanawiasz się ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion złotych to właśnie tyle w Generali – 166,90 PLN, ale jest to jedyne świadczenie jakie może zagwarantować Ci to ubezpieczenie na życie 1 mln. Ma ono pewien duży plus względem innych ubezpieczycieli – jest to ubezpieczenie na życie bez karencji. Oznacza to, że jeśli umrzesz na przykład trzy dni po rozpoczęciu działania ubezpieczenia to i tak dostaniesz pieniądze. Jeśli jednak ten klient postanowiłby dołożyć do swojej składki miesięcznej trochę ponad stówkę miesięcznie, to mógłby otrzymać w pakiecie dodatkowe świadczenie za śmierć w nieszczęśliwym wypadku – również przy pracy (dodatkowo do miliona złotych), za śmierć w wypadku komunikacyjnym, za śmierć wskutek udaru mózgu bądź zawału serca, za niezdolność do pracy zarobkowej po nieszczęśliwym wypadku, dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nawet na sumę 200 tysięcy złotych i wiele innych. Jeśli zdecydujesz się na te dodatkowe świadczenia to wpłynie to oczywiście na to ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion złotych, ale wcale nie oznacza to, że jakoś strasznie drastycznie i że będziesz musiał płacić ponad tysiąc złotych miesięcznie za ubezpieczenie na życie 1 mln, a być może np. 280 złotych.

Kup ubezpieczenie na życie na milion złotych

Od niedawna pojawiła się możliwość aby zakupić indywidualne ubezpieczenie na życie przez kalkulator online. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny tutaj bądź przejdziesz przez przycisk na górze bądź na dole strony który do rzeczonego formularza Cię przekieruje. Przy użyciu formularza wybierzesz sumę ubezpieczenia – kwotę za Twoją śmierć (czyli milion złotych), wybierzesz dodatkowe opcje i podasz swoje podstawowe dane. Dzięki nim będziesz mógł dokonać kalkulacji i wybrać ubezpieczenie na życie na milion złotych które będzie najlepsze w Twoim przypadku. Wtedy, jeśli składka będzie Ci odpowiadać możesz od razu zawrzeć polisę online i cieszyć się ochroną już od zaraz, kiedy tylko wpłynie składka za polisę.

5/5 - (2 votes)