Grupowe ubezpieczenie turystyczne

Organizowanie wyjazdu dla wielu osób to naprawdę wiele planowania i załatwiania formalności. Jedną ze spraw którą trzeba się zająć jest grupowe ubezpieczenie turystyczne. Ten artykuł ma na celu przybliżyć jak zawrzeć je w odpowiedzialny sposób, tak aby wszyscy uczestnicy wycieczki byli odpowiednio zabezpieczeni. Każda podróż jest inna, jej plan jest wypełniony innymi aktywnościami, dlatego należy dokładnie przeanalizować jaki zakres ochrony będzie odpowiedni w konkretnym przypadku.

W grupowym ubezpieczeniu turystycznym najważniejsze są koszty leczenia

Koszty leczenia za granicą to podstawa i najważniejszy składnik takich polis. W Polsce mamy ubezpieczenie zdrowotne, za granicą jednak w razie potrzeby będziemy musieli sam zapłacić za ewentualne leczenie w razie potrzeby, chyba że posiadamy wykupioną polisę.
Co warto podkreślić, celem wyjazdów za granicę bardzo często są kurorty turystyczne, gdzie tak naprawdę nie ma dużej społeczności lokalnych mieszkańców, a głównie turyści. W związku z tym w takich miejscach bardzo często istnieją jedynie prywatne placówki medyczne stworzone z myślą o turystach, ze specjalnymi cenami właśnie pod turystów. Nawet jeśli jesteśmy w Europie, w kraju w którym możemy posłużyć się kartą EKUZ nie będziemy mogli skorzystać z prywatnego leczenia z tytułu jej posiadania.
Suma ubezpieczenia kosztów leczenia jest określana na każdego ubezpieczonego i powinna być jak najwyższa, ponieważ jest to maksymalna kwota do której ubezpieczyciel będzie odpowiadał za leczenie podróżnego.
Najwyższe sumy na koszty leczenia w grupowym ubezpieczeniu turystycznym są potrzebne w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie leczenie jest najdroższe, tak jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Japonia itd.

Dzięki ubezpieczeniu wycieczki grupowej podróżni będą spokojnie cieszyć się urlopem

Ubezpieczenie turystyczne dla grupy warto też rozszerzyć o NNW

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. Może to więc być między innymi złamana ręka, zwichnięcie, utrata części ciała czy śmierć. Za każde z takich zdarzeń ubezpieczonemu należy się odszkodowanie które jest wypłacane na podstawie określonego procentowo współczynnika od sumy ubezpieczenia NNW. W związku z tym w przypadku NNW również należy wybrać jak najwyższą sumę gwarancyjną, ponieważ im wyższa ona będzie tym wyższa będzie podstawa do naliczenia odszkodowania, a w konsekwencji samo odszkodowanie będzie wyższe.

A co gdybyśmy zrobili coś komuś innemu na urlopie?

Wtedy przyda się OC w życiu prywatnym, które przerzuci koszty na towarzystwo ubezpieczeniowe. Przykładem szkody z OC w życiu prywatnym może być uszkodzenie czegoś w pokoju hotelowym, potrącenie kogoś podczas zabawy na basenie, potrącenie kogoś na nartach na stoku i tak dalej.

Czy mogę dokupić assistance na auto do takiej polisy?

Niektórzy klienci dla wypadów dla mniejszych grup, na przykład pięcioosobowych, które odbywają się własnym samochodem chcą wykupić assistance w ramach grupowego ubezpieczenia turystycznego. U wielu ubezpieczycieli jest taka możliwość, jednak często są różne ograniczenia – jednym z nich jest najczęściej wiek pojazdu, ponieważ jego maksymalny wiek to przykładowo 10 lub 12 lat. Poza tym taki dodatkowy assistance w ramach polisy dla podróżnych gwarantuje niski limit kilometrowy. Należy też pamiętać że takie dodatki dotyczą samochodów osobowych, więc jeśli wyjeżdżamy innym pojazdem, np. samochodem kempingowym musimy poszukać osobnego assistance dla kampera. Podsumowując, korzystniejsze jest raczej zawarcie oddzielnego assistance w ramach innej polisy.

5/5 - (5 votes)