Ubezpieczenie autocasco przyczepy kempingowej od kradzieży i uszkodzeń

W 2020 roku, z racji ogólnej sytuacji na świecie i ograniczeń w podróżowaniu na popularności zaczął zyskiwać wyjazdy karawaningowe. Nawet używane przyczepy kempingowe zaczęły zyskiwać na wartości, a nowe modele były coraz bardziej zaawanasowane technicznie, ale również i coraz droższe do kupienia – mimo to nie brakowało i nadal nie brakuje chętnych na zakup nowej lub używanej przyczepy, a pomimo że ograniczenia w turystyce przeminęły nie minęła wśród Polaków moda na karawaning. Wraz z wysoką wartością rośnie jednak ryzyko większej straty finansowej w razie uszkodzenia przyczepy, a i złodzieje mają większą motywację do ich kradzieży. Dlatego coraz więcej właścicieli takich pojazdów decyduje się na ubezpieczenie autocasco przyczepy kempingowej od kradzieży i uszkodzeń.

Od jakich ryzyk chroni taka polisa?

W najszerszych wariantach czyli na tzw. all risks, po polsku ubezpieczenie od wszystkich ryzyk polisa chroni jak sama nazwa wskazuje od wszelkich uszkodzeń i kradzieży, czy to spowodowanych wypadkiem, czy to zdarzeniami pogodowymi takimi jak na przykład gradobicie które uszkadza dach przyczepy, czy to przed dewastacją. Oczywiście są pewne wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela – takie jak wojna, nacjonalizacja, umyślne uszkodzenie przez właściciela w celu wyłudzenia odszkodowania lub uszkodzenie przez właściciela będącego pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Ten Pan wykupił ubezpieczenie autocasco na przyczepę kempingową od kradzieży więc rodzina może jechać na urlop

Od czego zależy cena ubezpieczenia AC przyczepy kempingowej od kradzieży i uszkodzeń?

Przede wszystkim od wartości samej przyczepy – im jest ona wyższa, tym wyższa będzie składka za ubezpieczenie. Spory wpływ na wysokość składki ma też właściciel lub właściciele pojazdu – na cenę wpływa ich historia ubezpieczeniowa  czyli od ilu lat opłacają autocasco na jakiś pojazd oraz ile mieli szkód, a także ich wiek i miejsce zamieszkania.
Nie bez znaczenia jest też zakres ochrony świadczonej w ramach polisy – w jaki sposób są likwidowane szkody, czy kosztorysowo czy bezgotówkowo w formie naprawy w serwisie, czy ubezpieczyciel przy wypłacie odszkodowania będzie stosował pomniejszenie wartości części o zużycie, czy suma ubezpieczenia będzie konsumowana po szkodzie oraz czy klient rozszerza ochronę o dodatkowe ryzyka.

Jak ubezpieczyciel wyceni wartość przyczepy do polisy?

To zależy od konkretnego modelu i sytuacji. Jeśli kupujemy ubezpieczenie autocasco przyczepy kempingowej od kradzieży i innych ryzyk dla nowego pojazdu który dopiero zostanie zarejestrowany pierwszy raz, możemy przyjąć do polisy wartość fakturową. Jeśli jednak nie jest to nowa przyczepa to będziemy potrzebowali wyceny. Ubezpieczyciele w Polsce korzystają z 2 katalogów pojazdów, czyli Info-Expert i Eurotax i to właśnie ich podstawie wyceniają pojazdy do polis. O ile prawie wszystkie samochody osobowe dostępne w sieci sprzedaży w Polsce znajdują się w tych katalogach, o tyle większości przyczep tam nie ma. Zdarza się że niektóre nowsze modele znajdują się w katalogu i wtedy automatycznie uzyskamy wycenę do polisy, jednak w większości przypadków tak nie jest. Właściciele przyczepy napotykają więc podobny problem jak osoby które chcą kupić ubezpieczenie autocasco na auto z USA i najpierw muszą uzyskać wycenę zanim będą mogli zawrzeć polisę. Kupując ubezpieczenie autocasco przyczepy kempingowej od kradzieży i innych ryzyk możesz więc posłużyć się wyceną od rzeczoznawcy lub skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który pomoże Ci uzyskać wycenę pojazdu i zawrzeć najkorzystniejszą polisę.

Ubezpieczenie AC przyczepy kempingowej od kradzieży i uszkodzeń to tylko jeden z wielu wydatków wakacyjnych

Wyjazd na urlop wiąże się z wieloma kosztami – musimy znaleźć kemping na którym będziemy nocować, zakupić prowiant lub stołować się w restauracjach na miejscu, nabyć środki czystości, ubezpieczenie autocasco przyczepy kempingowej, wydać pieniądze na paliwo które będzie niezbędne by dojechać na miejsce czy też na ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Mamy dla Ciebie jednak Warta kod rabatowy na ubezpieczenie turystyczne, który znacznie obniży jego koszt, abyś mógł zaoszczędzić chociaż na tym jednym z całej listy wydatków.

5/5 - (2 votes)