Assistance na rok

 
Niektórzy zamiast kupować assistance na rok nabywają assistance krótkoterminowe, wtedy kiedy trafia im się jakiś wyjazd. Czasami zdarza się że zakupują taką polisę częściej niż raz do roku. To zupełnie nieopłacalne, o wiele bardziej opłaca się zakupić ubezpieczenie na cały rok.

Assistance na rok jest znacznie lepszą opcją

Za ubezpieczenie na cały rok zapłacimy jakieś dwa razy więcej niż za polisę na 15 dni. To znaczy, że proporcjonalnie polisa roczna jest około dwunastokrotnie tańsza niż taka, która jest zawierana na krótki okres. Wynika to z tego, że ryzyko poniesienia wysokich kosztów przez ubezpieczyciela jest największe właśnie podczas wyjazdu, a najczęściej to właśnie na wyjazdy klienci kupują tego typu polisy o skróconym okresie trwania ubezpieczenia.

Assistance na rok jest tańszy niż krótkoterminowy

Nasza oferta polisy rocznej

Mamy ofertę z Generali w trzech wariantach:

  • Podstawowy
  • Prestiż
  • Komfort
Dla pojazdów powyżej 15 lat są dostępne warianty Podstawowy i Prestiż, a dla pojazdów do 15 lat – Prestiż i Komfort.
W każdym z wariantów holowanie po wypadku w Polsce jest realizowane bez limitu kilometrów od miejsca zdarzenia. W wariancie Podstawowym jest też realizowane holowanie do 250 kilometrów od miejsca wypadku za granicą, natomiast po awarii holowanie nie będzie realizowane.
Tymczasem w wariancie Prestiż holowanie jest realizowane do 300 kilometrów od miejsca zdarzenia po awarii w Polsce lub w innym europejskim kraju. Po wypadku za granicą holowanie przysługuje do 500 kilometrów, a w Polsce standardowo bez limitu.
W najszerszym wariancie Komfort holowanie jest realizowane do 500 kilometrów od miejsca awarii, a po wypadku bez limitu kilometrów od miejsca zdarzenia, bez względu na to czy miał on miejsce w Polace czy zagranicą.

Dla jakich pojazdów jest dostępny assistance na rok?

Jako samodzielne ubezpieczenie, niezwiązane z polisą odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego ani z AC, jest dostępne tylko dla samochodów osobowych. Trzeba więc jasno podkreślić, że to właśnie samochodów osobowych dotyczy powyższa oferta, nie jest to assistance na kampera, samochód ciężarowy czy motocykl.

Podczas wyjazdu wystąpią inne dodatkowe koszty

Wybierając się w podróż mamy mnóstwo wydatków do poniesienia, a ich lista często mnoży się „w nieskończoność”. Koszty hotelu, przejazdów, wynajęcia auta na miejscu, jedzenia, atrakcji, ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą – choć tu pewnym rozwiązaniem jest kod rabatowy Warta Travel. Nie ma sensu dokładać do tego krótkoterminowego ubezpieczenia assistance, które jest kolejnym dodatkowym kosztem w momencie kumulacji wydatków na wakacje, nie wspominając o tym że się za nie przepłaca, ponieważ o wiele taniej jest kupić assistance na rok i przez dłuższy okres cieszyć się możliwością skorzystania z bezpłatnej pomocy drogowej w razie wypadku lub awarii jak również pojazdu zastępczego na czas naprawy.

5/5 - (2 votes)