Ubezpieczenie firmy jednoosobowej


Prowadząc biznes jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń, które mogą spowodować problemy finansowe. Klient może wystąpić do nas z roszczeniem, podczas wykonywania działalności możemy niechcący wyrządzić jakąś szkodę osobie trzeciej, a może też się zdarzyć, że nasze mienie, na przykład drogie narzędzia ulegną zniszczeniu, a bez nich nie jesteśmy w stanie wykonywać naszej działalności. Ubezpieczenie firmy jednoosobowej powinno być ściśle przystosowane do konkretnego przedsiębiorcy, do tego jakie zagrożenia istnieją w jego biznesie.

Od czego może chronić ubezpieczenie firmy jednoosobowej?

Najpopularniejsze wśród solo-przedsiębiorców jest ubezpieczenie OC firmy jednoosobowej, czyli polisa chroniąca przed poniesieniem kosztów wyrządzonych przez nas szkód w związku z wykonywaniem swojej działalności. Odpowiedzialność cywilną przedsiębiorcy dzielimy z zasady na dwa rodzaje: deliktową oraz kontraktową.
Deliktowa to taka, która nie ma związku z wykonywanie kontraktu, a więc na przykład w lokalu przedsiębiorcy ktoś poślizgnie się na mokrej podłodze.
Odpowiedzialność kontraktowa natomiast to jak sama nazwa wskazuje odpowiedzialność za szkody wyrządzone bezpośrednio w związku z wykonywaniem kontraktu. Najtańsze polisy obejmują tylko odpowiedzialność deliktową, jednak w znacznej większości przypadków powinniśmy wykupić polisę która w zakresie ochrony ma również odpowiedzialność kontraktową.
Polisa OC jest często potrzebna do różnych kontraktów, ponieważ klient wymaga od przedsiębiorcy posiadania takiej polisy, w przeciwnym razie nie dojdzie do podpisania kontraktu. Często przez taki wymóg zawieranie jest ubezpieczenie firmy budowlanej.

Podaj dane do oferty lub zadzwoń 608 422 236

  Numer NIP *

  Adres email *

  Twój telefon *

  Oświadczam, że wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez multiagencję ubezpieczeniową PROMAX, z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Iłżeckiej 26, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i przygotowanie oferty, w tym do kontaktu ze mną w celu przekazywania mi propozycji i warunków ubezpieczenia, a także w związku z wykonywaniem i obsługą zawartych ze mną umów ubezpieczenia oraz zgadzam się z polityką prywatności

  Ubezpieczenie mienia firmy jednoosobowej

  Często przedsiębiorcy ubezpieczają również swoje mienie, na przykład maszyny, urządzenia czy narzędzia które są im potrzebne do wykonywania ich pracy. Zazwyczaj nie są to tanie rzeczy, a w razie ich uszkodzenia nie mamy możliwości wykonywania swojej działalności. Urządzenia można ubezpieczyć zarówno od zdarzeń losowych jak pożar czy zalanie, jak również od kradzieży lub awarii.
  W ramach polisy można też ubezpieczyć swój lokal lub budynek, który wykorzystujemy w działalności, wraz z jego wyposażeniem. Może to być na przykład sklep wraz z nakładami inwestycyjnymi i towarem, warsztat samochodowy czy biuro.

  Ubezpieczenie firmy jednoosobowej obejmuje OC, mienie i wiele innych

  Dla osób wykonujących poszczególne zawody

  Do wykonywania niektórych zawodów wymagane jest posiadanie polisy OC zawodowej, bez jej posiadania przedsiębiorca nie ma prawa wykonywać swojej działalności. OC zawodowe jest potrzebne między innymi dla przewoźników – bez polisy nie wyrobią licencji, ale też dla biur rachunkowych, doradców podatkowych, pośredników nieruchomości i wielu innych. Często takie polisy, na przykład dla biur rachunkowych, przedsiębiorcy rozszerzają o różne nieobowiązkowe ryzyka płacąc wyższą składkę, ponieważ zależy im na kompleksowym zabezpieczeniu swojego biznesu.

  Użyj kalkulatora OC dla firmy jednoosobowej

  Przeliczymy dla Ciebie oferty wszystkich towarzystw i znajdziemy najkorzystniejszą opcję dostosowaną do Twojej działalności i Twoich potrzeb. OC działalności gospodarczej powinno być zawarte na warunkach które faktycznie będą świadczyły ochronę w razie szkody.
  Podstawa to odpowiedzialność ubezpieczyciela zarówno za delikt jak i za kontrakt. Często jednak to nie wystarczy, ponieważ standardowa polisa OC ma wiele wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Często trzeba wykupić odpowiednie klauzule rozszerzające ochronę – to o które klauzule trzeba będzie rozszerzyć Twoją polisy zależy od tego jaki jest charakter Twojej działalności oraz jakie ryzyka w niej występują.
  Ubezpieczenie OC dla firmy jednoosobowej zawarte przez nasz kalkulator powinno obejmować OC deliktowe, OC kontraktowe i dodatkowe klauzule rozszerzające ochronę

  OC za szkodę w mieniu należącym do klienta

  Czasem jest tak, że wykonujemy jakieś prace na mieniu należącym do klienta. Jest to powszechne na przykład w przypadku firm budowlanych, które zakładają materiały należące do klienta lub naprawiają coś co należy do klienta. To samo może tyczyć się warsztatów naprawczych czy wszelkich innych typów działalności. W podstawowym OC, nawet tym kontraktowym, szkody w takim mieniu są wyłączone, chyba że dokupi się specjalne rozszerzenie. Kalkulator ubezpieczenia OC dla firmy jednoosobowej pozwala na znalezienie najkorzystniejszej oferty która jest rozszerzona o odpowiedzialność cywilną za szkody w mieniu powierzonym przez klienta.

  5/5 - (12 votes)