Assistance na przyczepę kempingową


Wyjeżdżasz na wyjazd z przyczepą kempingową? Chcesz kupić assistance krótkoterminowe na auto, ale okazuje się że wczytując się w Ogólne Warunki Ubezpieczenia w razie czego Twój przenośny dom nie będzie holowany wraz z autem? A może masz już całoroczny assistance, ale właśnie dowiedziałeś się, że nie obejmuje on przyczepy? W takim razie potrzebny Ci będzie assistance na przyczepę kempingową.

Assistance na przyczepę kempingową gwarantuje Ci holowanie na lawecie

Po wypadku lub po awarii Twojego samochodu, który ciągnął przyczepę potrzebne będzie Ci nie tylko holowanie Twojego auta, ale też Twojego mieszkania na kółkach. Tak samo przydałoby się odholować przyczepę w przypadku kradzieży samochodu – w końcu nie ma pojazdu który mógłby ją ciągnąć. Może też dojść do uszkodzenia samej przyczepy, co uniemożliwi jej ciągnięcie przez pojazd – wtedy również przydałaby się możliwość wsadzenia jej na lawetę. Właśnie takie zdarzenia powinien obejmować assistance na przyczepę kempingową.

A być może w ogóle nie masz assistance na auto?

W takim razie mamy ofertę assistance na Twój samochód, która obejmuje zarówno holowanie auta jak i ciągniętej przez to auto przyczepy. Nie musisz kupować oddzielnej polisy dla przyczepy, ponieważ wystarczy że ubezpieczysz auto, a holowanie zostanie zrealizowane dla obu pojazdów: ciągnącego i ciągniętego.
Podaj dane do oferty lub zadzwoń 608 422 236

  Imię *

  Nazwisko *

  PESEL / Numer REGON (jeśli firma) *

  Adres email *

  Twój telefon *

  Numer rejestracyjny pojazdu *

  Data startu polisy *

  Treść wiadomości - opisz szczegóły:

  Oświadczam, że wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez multiagencję ubezpieczeniową PROMAX, z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Iłżeckiej 26, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i przygotowanie oferty, w tym do kontaktu ze mną w celu przekazywania mi propozycji i warunków ubezpieczenia, a także w związku z wykonywaniem i obsługą zawartych ze mną umów ubezpieczenia oraz zgadzam się z polityką prywatności

  Nasza oferta

  Nasza polisa obejmuje holowanie przyczepy do 500 km od miejsca zdarzenia w razie awarii w Polsce lub za granicą, a także po wypadku bez limitu kilometrów od miejsca zdarzenia w Polsce oraz do 500 kilometrów od miejsca zdarzenia za granicą.
  Poza tym realizowane są dodatkowe świadczenia w postaci zakwaterowania do 3 dni na czas naprawy w warsztacie, kontynuacja podróży dla kierowcy i pasażerów do miejsca holowania pojazdu, a także assistance rowerowy. Jeśli bierzecie że sobą rowery to również jesteście chronieni od zdarzeń związanych z korzystaniem z roweru. W razie uszkodzenia roweru lub nieszczęśliwego wypadku zrealizujemy transport roweru do najbliższego serwisu rowerowego, a w razie potrzeby również transport medyczny do najbliższej placówki medycznej, na przykład do szpitala.

  Zakres ochrony assistance na przyczepę kempingową

  Assistance na przyczepę kempingową w każdym wieku

  Nie mamy limitu wieku ani dla ubezpieczanych przyczep, ani dla ubezpieczanych aut – ochroną obejmiemy pojazdy w każdym wieku. Czasem jednak problem jest z tym że modelu przyczepy klienta nie ma w naszej bazie pojazdów – wtedy będzie trzeba chwilę poczekać kilka godzin na jej dodanie do katalogu pojazdów abyśmy mogli zawrzeć ubezpieczenie. Zostanie to wykonane w kilka godzin w dniu roboczym. Zawsze możesz jednak po prostu kupić polisę na swoje auto, które będzie ciągnąć przyczepę – z samochodami osobowymi nie ma takiego problemu i będziemy mogli zawrzeć ubezpieczenie od ręki, chyba że masz jakiś nietypowy samochód, na przykład sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady.

  Czy lepiej jest kupić assistance na przyczepę kempingową, czy na auto które będzie ją ciągnęło?

  Zdecydowanie w większości przypadków korzystniej jest zawrzeć polisę na pojazd ciągnący, która obejmuje zakresem ochrony również ciągniętą przezeń przyczepę. Wynika to z prostego faktu, iż kupując assistance na przyczepę kempingową kupujemy go tylko na tę przyczepę, kupując go na samochód w ramach polisy otrzymamy zarówno holowanie dla auta jak i przyczepy, a także samochód zastępczy w razie awarii, wypadku lub kradzieży samochodu. Wielu klientom wydaje się jednak, że polisa na przyczepę jest tańsza, jednak nie jest to zgodne z prawdą – najczęściej okazuje się że właśnie taniej jest ubezpieczyć auto.
  Jak to możliwe? Składka za ubezpieczenie assistance jest uzależniona przede wszystkim od wieku pojazdu. Często ludzie mają starsze przyczepy, na przykład z lat dziewięćdziesiątych lub nawet osiemdziesiątych, a samochody nowsze.
  Zawarcie polisy na auto zazwyczaj wymaga też o wiele mniej formalności – prawie każdy samochód osobowy jest w katalogach pojazdów, tymczasem z przyczepami różnie to bywa i jeśli jej nie ma to trzeba ją dodawać do katalogu, co znacznie wydłuża czas obliczenia składki za ubezpieczenie, a zarazem zawarcia polisy.

  5/5 - (4 votes)