Ubezpieczenie psa lub kota

Posiadając swojego pieska narażamy się na wiele nieprzyjemności. Oprócz wspaniałych chwil z naszymi pupilami zdarzają się też te mniej radosne. Na pewno dużym obciążeniem może być sytuacja w której Twój pupil choruje. Boli to zarówno z powodów czysto ludzkich – jest nam po prostu żal naszego kochanego czworonogiego przyjaciela, ale też z powodów finansowych. Leczenie psa może na prawdę mocno uderzyć po portfelu jego właściciela, bo psy nie są ubezpieczone w NFZ tak jak ludzie. Koszty pojawiają się też w innych okolicznościach, nie tylko w przypadku leczenia. Pieniądze będziemy musieli wyciągnąć z kieszeni również w przypadku kiedy nasz pies skrzywdzi cudze zdrowie lub mienie, a może pogryzie innego psa, w przypadku agresywnych ras psów możliwe jest nawet, że niedopilnowane zwierzę kogoś zabije, na przykład małe dziecko. Zadajmy więc sobie pytanie co obejmuje ubezpieczenie dla psa?

Ubezpieczenie dla psa online, które jest dostępne w wielu krajach obejmuje koszty leczenia weterynaryjnego zwierzęcia, OC właściciela psa, czyli ubezpieczenia od szkód wyrządzonych przez psa innym ludziom oraz ich mieniu. W zależności od ofert poszczególnych ubezpieczycieli polisy mogą obejmować również koszty nagłej eutanazji psa oraz koszt zakupu nowego psa i innych pożytecznych świadczeń. Być może w przyszłości takie ubezpieczenia będą dostępne również w naszym kraju.

Ubezpieczenie dla psa online 2021 powinno pokrywać horrendalne koszty usług weterynaryjnych

Już drobne operacje chirurgiczne pochłaniają do około 250 złotych. Operacja dializy może Cię wynieść nawet 600 złotych, tak samo jak kastracja czy sterylizacja suki (to oczywiście zależy od wagi zwierzęcia). Usuwanie kamienia nazębnego może również zaboleć Twoją kieszeń – taki zabieg może kosztować nawet 150 złotych. Leczenie złamań to koszt pomiędzy 250 a 650 PLN. Nie każdy może sobie zawsze pozwolić na taki wydatek, dlatego właścicielom czworonogów potrzebne jest ubezpieczenie dla psa online 2021. Twój czworonogi przyjaciel jest narażony na wiele nieszczęść, za które to Ty będziesz musiał zapłacić. Leczenie zwierząt nie jest refundowane, nie są one ubezpieczone w NFZ. Sam będziesz musiał wyłożyć środki na wizytę u weterynarza oraz pobyt psa czy suczki w klinice dla zwierząt. Na Twoich barkach jest też ponoszenie kosztów badań, płacenie za leki, środki opatrunkowe czy zabiegi ambulatoryjne. Byłoby więc wspaniale posiadać odpowiednią polisę, która pokryje wszystkie wspomniane koszty w razie potrzeby. Jak wysokie mogą być koszty usług weterynaryjnych?
Zabieg koszt
Drobny zabieg w znieczuleniu nawet 250 złotych
Drobny zabieg chirurgiczny również nawet 250 złotych
Eutanazja nawet 300 złotych
Leczenie złamań nawet 650 złotych
Szczepienie do 150 złotych
Usuwanie kamienia nazębnego do 150 złotych
Testy alergiczne do 200 złotych
USG do 150 złotych
Czyszczenie zębów do 200 złotych

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Następstwo nieszczęśliwego wypadku to uszczerbek na zdrowiu odniesiony wskutek nieszczęśliwego wypadku, a więc na przykład złamana kończyna, utrata części ciała i tym podobne. Jeśli znajdziesz ubezpieczenie dla psa online 2021 które będzie obejmowało ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to prawdopodobnie będzie ono działało w następujący sposób: kiedy Twój piesek odniesie uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku to dostaniesz świadczenie od ubezpieczyciela. Świadczenie z ubezpieczenia NNW jest wypłacane na podstawie procentu sumy ubezpieczenia. Do polisy dołączana jest tabela urazów w której wypisany jest każdy uszczerbek na zdrowiu wraz z procentem sumy ubezpieczenia który za niego przysługuje ubezpieczonemu. Jeśli więc za konkretny uraz przysługuje 5% sumy ubezpieczenia, to jeśli suma ubezpieczenia wynosi 10 tysięcy złotych dostaniesz 500 złotych z ubezpieczenia NNW, a jeśli suma ubezpieczenia wynosi 50 tysięcy złotych to dostaniesz z tytułu NNW 5 razy więcej czyli 2.500 PLN. Lepiej obrazuje to poniższa grafika, na której dwa pieski opowiadają swoją historię.

Ubezpieczenie psa zapewni wyższe świadczenia wraz z wyższą sumą ubezpieczenia NNW

OC właściciela psa - kiedy Twój przyjaciel jest winowajcą

W większości przypadków największe koszty zwierzę wywołuje kiedy to ono coś zrobi komuś innemu. Zwierzę może kogoś pogryzć, podrapać, zniszczyć coś, a w skrajnych przypadkach bardziej agresywnych ras psów nawet zabić dziecko. Właśnie w takich przypadkach jest Ci potrzebne ubezpieczenie dla psa lub kota które zakresem obejmuje OC właściela zwierzęcia, bo za to zrobi Twój podopieczny zawsze odpowiadasz Ty. OC właściela idzie za zwierzęciem, to znaczy że ubezpieczenie działa nawet jeśli Twój pies lub kot nie był pod Twoją pieczą. Jeśli więc zostawisz psa w hotelu dla psów a on tam narozrabia to ubezpieczenie zadziała, mimo że pies nie był w tym czasie pod Twoją opieką.

Obecnie polisa nie jest niestety dostępna. Podaj nam swój adres mailowy lub telefon (a najlepiej oba) żebyśmy mogli poinformować Cię kiedy oferta dla Twojego pupila będzie dostępna.

  Sprawdź czy nie masz OC właściciela psa w swojej polisie mieszkaniowej

  Jeśli masz ubezpieczenie jakiejś nieruchomości, na przykład ubezpieczenie mieszkania od zalania, to sprawdź czy Twoja polisa jest rozszerzona o OC w życiu prywatnym. Jeśli jest sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia zakres OC – być może w  ramach tego ubezpieczenia są również pokrywane szkody spowodowane przez Twojego pupila. Jeśli nie wiesz jak znaleźć ogólne warunki Twojego ubezpieczenia po prostu wpisz w wyszukiwarce coś w stylu “nazwa ubezpieczenia towarzystwo owu”, a wtedy najprawdopodobniej pierwszym wynikiem będzie plik PDF z warunkami ubezpieczenia.

  Dodatkowe benefity, jakie mogłoby Ci zaoferować ubezpieczenie dla psa online 2021

  Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której Twój pies zostaje sam na przykład w czasie kiedy jesteś w szpitalu bądź na urlopie. Wtedy zazwyczaj prosisz kogoś z rodziny bądź sąsiada, by się nim zajął. Oczywiście, zazwyczaj nic za to nie płacisz (choć czasem tak), ale zaciągasz niewygodny “dług wdzięczności”. Gdyby tylko istniała taka usługa – ktoś przyszedłby na parę godzin zająć się psem. W końcu trzeba go nakarmić, napoić oraz wyjść z nim na spacer. Otóż niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe za granicą mają w ofercie ubezpieczenie dla psa online 2021, które oprócz wspomnianych w poprzednich akapitach pokrycia kosztów leczenia oraz OC w życiu prywatnym dają Ci też usługi Assistance tego typu jak wspomniane “nakarmienie i wyprowadzenie” pieska. To oczywiście przykład, polisa może też pokrywać koszty kremacji i pochówku zwierzęcia oraz koszt zakupienia nowego psa (kiedy umrze). Inne usługi oferowane w ramach Assistance to:
  • pomoc w poszukiwaniu pupila, który zaginął,
  • wizyta u psiego fryzjera,
  • transport czworonoga,
  • i wiele innych.
  Dlatego warto sprawdzić, czy zakupiona przez nas polisa zawiera wspomniane usługi oferowane w ramach ubezpieczenia Assistance.

  Jak na razie w Polsce nie jest dostępne samodzielne ubezpieczenie dla psa online 2021

  Jednakże pojawiły się informacje, że wkrótce pojawi się ubezpieczenie dla psa 2021. Jeśli jednak ubezpieczenie potrzebujesz w tym momencie to niektóre towarzystwa obejmują ochroną psa w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania, najczęściej w wariantach All Risk albo jako płatny dodatek. Oferty w ramach All risk obejmują jednak zwykle jedynie koszty leczenia weterynaryjnego, czasem może też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadku w którym Twój czworonogi przyjaciel uczestniczył. Niestety, często takie ubezpieczenie dla psa działa tylko w domu, a pies lub kot jest traktowany przez ubezpieczyciela jako ruchomość domowa, a więc za zdarzenia zaistniałe poza domem, na przykład na spacerze towarzystwa ubezpieczeniowe nie będą wypłacać świadczeń. Dodatkowo, aby jednak dostać OC właściciela psa od ubezpieczyciela zwykle trzeba będzie dokupić do ubezpieczenia nieruchomości OC w życiu prywatnym. Nie zawsze jednak ubezpieczyciel będzie pokrywał szkody spowodowane przez Twoje zwierzęta w ramach OC w życiu prywatnym, musisz przeczytać OWU, tj. ogólne warunki ubezpieczenia nieruchomości które nabywasz lub już nabyłeś aby dowiedzieć się czy masz takie ubezpieczenie w zakresie. Jak widzisz drogi czytelniku jest wiele haczyków jeśli chcesz ubezpieczyć czworonoga w ramach nieruchomości, dlatego warto poczekać na ubezpieczenie dla psa online 2021.

  Możesz jednak zawsze kupić ubezpieczenie nieruchomości

  W Generali możesz rozszerzyć polisę mieszkaniową lub na dom o All Risk. Wtedy w pakiecie dostaniesz NNW dla Twojego psa. Potrzebujesz jednak jeszcze OC właściciela psa. Świetnie się składa, ponieważ tę samą polisę w Generali możesz rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie które chroni Cię przed szkodami które wyrządzisz innym osobom na ich mieniu lub zdrowiu. W Generali, OC w życiu prywatnym obejmuje też szkody wyrządzone innym przez Twojego czworonoga.

  Jak już jednak wspominaliśmy, naszym zdaniem lepiej jest poczekać do uruchomienia produktu dedykowanego dla właścicieli psów oraz kotów, a powinno do tego dojść już naprawdę niedługo. Wtedy w naszej ofercie pojawi ubezpieczenie dla psa online 2021. Jeśli chcesz byśmy wtedy przypomnieli Ci o tym, że chciałeś zakupić polisę napisz do nas na messengerze lub wyślij nam maila przez formularz kontaktowy. Jeśli jednak polisy potrzebujesz już teraz to nic straconego, ponieważ ubezpieczenie nieruchomości w Generali ma bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej – możesz zakupić ubezpieczenie mieszkania od zalania i od wielu innych ryzyk.

  Niestety, w Polsce oferta polis dla piesków jest dosyć wąska

  Mieszkańcy Wielkiej Brytanii na stronie animalfriends.co.uk mogą kupić ubezpieczenie dla psa online 2021 które pokryje koszty leczenia u weterynarza nawet do 6 tysięcy funtów, czyli około 30 tysięcy PLN! W pakiecie ubezpieczeni dostają możliwość wideo-konsultacji z weterynarzem 24 godziny na dobę. Mieszkańcy Irlandii mogą natomiast zakupić OC właściciela psa na kwotę nawet 250.000 euro! W Kanadzie natomiast, posiadacze czworonogów mogą je ubezpieczyć nawet na nielimitowane kwoty po wypadku czy chorobie! To znaczy, że na leczenie w następstwie nieszczęśliwego wypadku bądź w następstwie choroby ubezpieczyciel wyda każdą sumę jaka będzie potrzebna! Niestety, u nas tak znakomite ubezpieczenie dla psa online 2021 jak te dostępne na zachodzie nie jest jeszcze dostępne. Jednakże bardzo możliwe, że już niedługo się to zmieni. Jeśli podasz nam swój adres e-mail lub numer telefonu korzystając z formularza u góry tej strony będziemy mogli poinformować Cię gdy tylko jakieś ubezpieczenie dla psa online 2021 pojawi się w sprzedaży. Dzięki temu nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy tym tematem i będziesz mógł zająć się swoimi sprawami, a my w odpowiednim momencie przypomnimy Ci o tym by wykupić polisę i cieszyć się ochroną od towarzystwa ubezpieczeniowego.

  Czy rasa ma znaczenie?

  Oczywiście, że ma. Ubezpieczenie dla psa online 2021 jest dostępne dla psów każdych ras i dla kundelków, ale za polisa dla przedstawicieli bardziej agresywnych ras może okazać się droższa z racji iż ubezpieczyciel ponosi większe ryzyko z tytułu OC właściciela psa. Wysokość składki ubezpieczeniowej może też okazać się wyższa dla ras bardziej narażonych na urazy, choroby i inne uszczerbki na zdrowiu. Droższa będzie również polisa dla psów należących do ras o cięższe wadze, ponieważ po prostu ubezpieczenie jest droższe dla osobników o większej wadze.

  W podróży

  Jeśli chcesz zabezpieczyć psa w trakcie Waszej wspólnej podróży to niektórzy ubezpieczyciele oferują taki dodatek do polisy turystycznej. Niestety jest to raczej rzadkość w Polsce. Takie ubezpieczenie pokrywa:

  • koszty leczenia pieska za granicą
  • koszty transportu do punktu leczenia, jak ambulatorium czy kliniki
  • nagłej eutanazji, jeśli tego będzie wymagać sytuacja

  Taka polisa szczególnie może się przydać w Europie Zachodniej czy w innych krajach gdzie są wyższe ceny – również usług weterynaryjnych czy transportowych. Niestety, w tym momencie nie istnieje ubezpieczenie dla psa online 2021 które obejmowałoby zakresem podróże zagraniczne.

  Nie tylko ubezpieczenie dla psa online 2021 ale też polisa dla kota

  W wielu krajach na świecie istnieją polisy oferowane dla posiadaczy różnych zwierząt, nie tylko piesków. Dosyć dobrze rozwinięte na świecie są również ubezpieczenia dla kotów. Tak samo jak ubezpieczenie dla psa online 2021 oferowane za granicą, ubezpieczenia dla kotów obejmują swoim zakresem koszty leczenia weterynaryjnego, czy to w następstwie choroby, czy to w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Takie polisy często obejmują też OC właściciela kota, na wypadek gdyby kociak trochę nabroił – zrzucił doniczkę przez otwarte okno na samochód sąsiada i tak dalej. Być może oferty ubezpieczeniowe dla kotów również pojawią się w naszym kraju w niedalekiej przyszłości.

  Bardzo podobne jak ubezpieczenie dla psa online 2021 jest ubezpieczenie dla kota

  Koty nie są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia tak jak ich właściciele. To znaczy, że za ich leczenie musisz płacić z własnej kieszeni, a koszty usług weterynaryjnych nie są niskie. Koty, jak dobrze wiemy, lubią też rozrabiać i mogą zbroić coś za co ich właściciel, czyli Ty, będzie musiał zapłacić. Przydałoby się też ubezpieczenie NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Z niego dostaniesz pieniądze kiedy w wyniku wypadku Twój kotek będzie miał np. złamaną nogę. Najlepszym rozwiązaniem, które uchroni Cię przed ponoszeniem odpowiedzialności, przynajmniej tej finansowej, za posiadanie tego cudownego stworzenia jakim jest kot byłoby ubezpieczenie dla kota, które byłoby skonstruowane całkiem podobnie jak ubezpieczenie dla psa online 2021. W tym momencie nie ma jednak takiego produktu ubezpieczeniowego w naszym kraju.

  Co obejmuje ubezpieczenie dla kota

  Jednym z ryzyk które mogłaby obejmować taka polisa są koszty leczenia kotka. Nie są one niskie, dlatego dobrze by było się na nie przygotować, aby nie musieć ich opłacać z własnej kieszeni. Leczenie złamań może kosztować nawet 650 złotych, drobny zabieg chirurgiczny – 250 złotych. Słowem – nie jest tanio. Ubezpieczenie dla kota mogłoby pokrywać też koszty w razie potrzeby uśpienia, tj. eutanazji kotka, jego kremacji i pochówku. Nie ma co się spodziewać, że ubezpieczenie pokryje koszty sterylizacji czy też kastracji zwierzęcia, ale powikłania związane z tymi zabiegami jak najbardziej powinny być w zakresie.

  Ubezpieczenie kota to też OC właściciela kota

  Polisa mogłaby obejmować też OC właściciela kota, czyli ochronę przed ponoszeniem kosztów wybryków Twojego kota – tego co zrobił innym ludziom bądź zwierzętom. Koty mogą naprawdę wiele zbroić – np. zrzucić doniczkę prze otwarte okno na dach auta Twojego sąsiada, podrapać kogoś i tak dalej. Za takie zdarzenia jesteś odpowiedzialny finansowo, w końcu kot nie ma żadnych pieniędzy którymi mógłby zadośćuczynić swym ofiarom.

  A ile kosztuje taka polisa?

  Cena polisy jest w pierwszej kolejności uzależniona od tego jaki Twój pupil jest. Znaczenie może mieć jego waga, wiek – im starszy tym droższe będzie ubezpieczenie dla psa online, znaczenie ma też jego rasa – polisa dla przedstawiciela tych bardziej agresywnych, jak przykładowo pitbull terrier będzie oczywiście droższa, gdyż istnieje większe ryzyko uszkodzenia czyjegoś zdrowia lub życia za które ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić jeśli rozszerzyłeś polisę o OC właściciela. Więcej zapłacą też posiadacze psów które przeszły przez różne choroby, albo które niestety chorują na choroby przewlekłe – wtedy również ubezpieczyciel bierze na siebie większą odpowiedzialność, w razie gdyby coś się stało ze zdrowiem Twojego pupila, a z jego dotychczasowej historii wynika że jest podatny na problemy zdrowotne. Największy wpływ na cenę polisy ma chyba jednak zakres ochrony ubezpieczeniowej. Niektórzy chcą aby ubezpieczenie dla psa online objęło tylko koszty leczenia czworonoga, inni chcą też OC właściciela, a niektórzy chcą pełne ubezpieczenie z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. My polecamy kompleksowo ubezpieczyć pieska od wszystkich ryzyk, gdyż nigdy nie wiadomo co tak naprawdę może się zdarzyć – warto być zabezpieczonym przed różnymi nieprzyjemnymi przygodami.

  Ile kosztuje taka polisa?

  Karencje i wyłączenia

  Jeśli znajdziesz jakieś ubezpieczenie dla psa online 2021 warto zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, aby sprawdzić jakie występują karencje i wyłączenia. Przykładowo, może występować na przykład karencja na śmierć zwierzęcia. Może się też na przykład okazać, że niektóre psy nie będą objęte zakresem ubezpieczenia, np. psy służące w służbach mundurowych albo są wykorzystywane w inny nietypowy sposób (przykładowo do hodowli). Wszystko oczywiście zależy od konkretnego ubezpieczyciela, dlatego zanim kupisz jakieś ubezpieczenie dla psa online 2021 dokładnie przyjrzyj się Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia i przeanalizuj czy aby na pewno ta oferta jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

  Ubezpieczenie dla psa online 2021 od ugryzienia

  Ubezpieczenie dla psa online 2021 powinno również pokrywać koszty leczenia, które będziesz musiał ponieść po tym jak Twój pupil zostanie pogryziony przez innego psa. Mimo że teoretycznie koszty te powinny zostać pokryte przez właściciela psa-agresora to nie zawsze tak jest. Jeśli zdarzenie nie jest nagrane w formie wideo bardzo trudno może być udowodnić winę właścicielowi agresywnego czworonoga. Nie wszyscy ludzie są uczciwi i przyznają się do winy – warto o tym pamiętać. Można co prawda skierować sprawę do sądu, ale tam będzie ona trwać i trwać, ale również kosztować, a leczenie nie może przecież czekać. Nie wszystkie psy mają też swojego właściciela – są bezdomne i nie ma osoby która ponosi za nie odpowiedzialność. Kto wtedy wypłaci Ci odszkodowanie, które pozwoli na opłacenie stosownej opieki medycznej dla Twojego pieska?

  Ubezpieczenie dla psa online 2021 porównanie

  No cóż, ciężko jest porównywać kiedy na naszym rynku nie ma ofert na takie ubezpieczenia. Jest ich tylko kilka i to je postaramy się porównać. Każde z tych ubezpieczeń ma jednak węższy zakres ochrony ubezpieczeniowej niż ubezpieczenia które są oferowane na zachodzie. Możesz jednak zdecydować się na jedno z ubezpieczeń dostępnych już w tym momencie jeśli chcesz ochrony ubezpieczeniowej od zaraz, czego nie polecamy – lepiej poczekać na kompleksowy produkt dla posiadaczy psów, ale i tak pomożemy Ci wybrać najlepszą spośród dostępnych ofert. Na tapet bierzemy ubezpieczenie od Allianz “Bezpieczny Pupil” które jest kierowane dla abonentów sieci Play. Polisa jest dostępna w dwóch wariantach – Standard i Premium. W wariancie standard otrzymujesz OC właściciela psa na kwotę 10 tysięcy złotych oraz zwrot kosztów leczenia zwierzęcia po nieszczęśliwym wypadku do 2 tysięcy złotych polskich. W wariancie Premium dostajesz oba te ubezpieczenia na takie same sumy oraz dodatkowo assistance medyczny dla osoby poszkodowanej przez Twoje zwierzę do 2 tysięcy PLN. Na jednej polisie możesz ubezpieczyć być ubezpieczone 2 psy, pod warunkiem, że mieszkają pod jednym adresem. Tutaj załączamy kartę produktu ubezpieczeniowego Bezpieczny Pupil, abyś mógł bliżej to poznać i zdecydować czy warto to zakupić. Naszym zdaniem znacznie lepiej zrobisz jeśli poczekasz na jakieś inne ubezpieczenie dla psa online 2021. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie jaką Link4 proponuje dla klientów sieci supermarketów Tesco. Tu również ubezpieczyciel uraczył klientów dwoma pakietami: assistance dla zwierząt za 69 złotych rocznie oraz assistance dla zwierząt rozszerzony o OC właściciela psa za 94 złote składki rocznej. Koszt usług assistance Link4 pokrywa do 1000 złotych za jedni zdarzenie ubezpieczeniowe, a maksymalna liczba zdarzeń ubezpieczeniowych w ciągu roku to 2. Są to świadczenia assistance udzielane po nieszczęśliwym wypadku jak koszty wizyty weterynaryjnej, leków, zabiegów, koszty dojazdu do placówki w której pracują weterynarze i tak dalej. Suma ubezpieczenia OC właściciela psa w Link4 to natomiast 15 tysięcy złotych. Tą polisa również prezentuje się słabo w porównaniu do tego co prezentuje ubezpieczenie dla psa online 2021 w innych krajach. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie Compensy “Mój Compan”. Czy ma ona do zaproponowania więcej niż ubezpieczenie dla psa online 2021 z innych krajów? Cóż, to wątpliwe. Polisa Mój Compan jest dostępna tylko i wyłącznie jako rozszerzenie do ubezpieczenia domu bądź mieszkania. Składka roczna wynosi 440 złotych, czyli niestety dosyć drogo. Całkowita suma ubezpieczenia to 8 tysięcy złotych, jednak Compensa wyróżnia podlimity dla poszczególnych ryzyk. Na koszty leczenia weterynaryjnego następstw nieszczęśliwych wypadków albo wskutek choroby Compensa wyznaczyła podlimit w wysokości 5 tysięcy złotych, natomiast dla uśpienia w razie potrzeby oraz pokrycia kosztów kremacji i pochówku limit wynosi 600 złotych. Polisa obejmuje też koszty zakupu nowego pieska po śmierci tego ubezpieczonego – tutaj limit wynosi 3 tysiące złotych. Co to w skrócie oznacza? Jeśli ubezpieczyciel wydał już 5 tysięcy na koszty leczenia weterynaryjnego, potem wyłożył 600 złotych na pokrycie kosztów eutanazji, to na zakup nowego pieska wyłoży maksymalnie 2400 PLN mimo, że polisa Mój Compan ma podlimit na zakup nowego psa na 3 tysiące PLN, ponieważ całkowita suma ubezpieczenia wynosi 8 tysięcy złotych. Polisa Compensy nie obejmuje OC właściciela psa. Jak widzisz, przedstawione oferty są raczej słabe w porównaniu do tego co oferuje ubezpieczenie dla psa online 2021 na zachodzie.

  Ubezpieczenie dla psa online 2021 często generuje wiele pytań wśród klientów których obsługujemy. Masz jakieś pytania? Teraz postaramy się odpowiedzieć na te najczęściej zadawane przez naszych klientów.

  Czy są jakieś wymagania aby kupić ubezpieczenie dla psa online 2020?

  Tak. Przede wszystkim pies musi być zaczipowany. Bez chipa nie ma możliwości ubezpieczyć czworonoga. W tym momencie nie jest jeszcze dostępna polisa dla posiadaczy psów, w związku z czym i tak nie można kupić polisy. Oferta będzie jednak dostępna wkrótce, w związku z czym masz chwilę czasu aby wszczepić chip swojemu psu. Numer chipa to dla Twojego pupila tak jak numer PESEL dla człowieka, bez niego ubezpieczyciel nie byłby w stanie zidentyfikować pieska.

  Co obejmuje ubezpieczenie dla kota lub pieska?

  Koszty leczenia weterynaryjnego pieska lub kota, OC posiadacza psa lub kota – jeśli Twój pupil pogryzie kogoś, zniszczy czyjeś mienie (chodzi o szkody na osobach trzecich) wtedy osoba poszkodowana dostanie odszkodowanie z Twojej polisy. Dostaniesz też pieniądze za nagłą śmierć psa lub kota, z polisy są też pokrywane koszty nagłej eutanazji psa, gdyby była ona potrzebna. Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z naszą ofertą, wejdź na naszą stronę.

  O czym jeszcze warto wiedzieć?

  Ubezpieczenie dla psa online 2020 można zawrzeć tylko dla psów w wieku między 8 tygodni a 8 lat. Polisa jest zawierana na okres jednego roku i co roku można przedłużyć ubezpieczenie na następny rok. Polisa może być zawierana do śmierci psa – czyli jeśli pierwszy raz ubezpieczysz psa przed ósmym rokiem życia to polisa może być przedłużana co rok do jego śmierci, jeśli jednak nie ubezpieczyłeś psa przed ósmym rokiem życia, to jest on nieubezpieczalny, ewentualnie możesz kupić ubezpieczenie nieruchomości w którym ochroną są objęte również zwierzęta domowe – dostępne na tej stronie. Karencja na zgon psa wynosi 6 miesięcy. To znaczy, że jeśli pies umrze wcześniej niż 6 miesięcy po zawarciu polisy to nie dostaniesz pieniędzy za jego śmierć. Oczywiście w kolejnych latach ubezpieczenia – jeśli je wznowisz po roku – karencja nie będzie już obowiązywać.

  Jakich psów nie ubezpieczamy?

  Ubezpieczenie dla psa online 2020 nie obejmuje ochroną piesków będących częścią hodowli, jak i psów pracujących w służbach takich jak na przykład policja, wojsko, straż graniczna, straż pożarna i tym podobnych. Jest to po prostu polisa dla osób które mają psy w swoim gospodarstwie domowym. Ubezpieczenie dla kota również jest dostępne w takiej sytuacji – nie jest to polisa dla hodowców.

  Do czego zdolny jest pies?

  Dwudziestego drugiego maja 2020 roku w Legnicy pies pogryzł chłopca i dziewczynkę na placu zabaw. Był przywiązany do ogrodzenia, a dziesięciolatek postanowił to pogłaskać. Piesek nie był jednak entuzjastą tego pomysłu i rzucił się na dziecko, pogryzł je po ręce i po twarzy. Parę godzin później ten sam pies pogryzł jedenastolatkę po twarzy. Pies oczywiście miał swoich właścicieli, którzy musieli ponieść konsekwencje tego, co zrobił ich pies. Właśnie dlatego ubezpieczenie dla psa musi być rozszerzone o OC właściciela psa abyś nie musiał ponosic finansowych konsekwencji tego czego dokona Twój pies, lepiej przecież by było jeśli poniosłoby je Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe, prawda? W gminie Wielgie pod koniec czerwca 2020 roku dwa psy które wybiegły z posesji pogryzły dwunastolatkę. Właściciel czworonogów bardzo szybko usłyszał zarzuty, a dziewczynka trafiła do szpitala. Miała pogryzione ręce i nogi oraz otartą ciało, ponieważ była ciągnięta przez psy. Zadośćuczynienie rodzinie tej dziewczynki z pewnością nie było tanie, ciekawe czy właściciel psów miał zgromadzone wystarczające oszczędności… Gdyby miał ubezpieczenie dla psa wyposażone w OC właściciela nie musiałby przejmować się konsekwencjami finansowymi, a jedynie prawnymi.

  Pod koniec września 2020 roku w jednym z podkarpackich miast doszło do katastrofy. Dwunastolatek odwiedził swojego jedenastoletniego kolegę w jego mieszkaniu. Były tam dwa psy, a jeden z nich (pitbulterier amerykański) dotkliwie pogryzł nieletniego gościa. Pies poszkodował również przy okazji jedenastoletniego domownika, kiedy ten próbował bronić swojego kolegę. Gość najpierw trafił do lokalnego szpitala, potem został przewieziony do placówki w województwie śląskim gdzie zmarł kilka dni później. Na szczęście obrażenia jakie odniósł jedenastolatek były znacznie łagodniejsze i nie zagroziły jego życiu ani zdrowiu. Oba psy trafiły do schroniska. Właścicielowi agresywnego pieska został postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia obu chłopców. Jak widać czasem zdarzają się naprawdę poważne sytuacje w których warto mieć ubezpieczenie dla psa wyposażone w OC dla psa, a dokładniej dla jego właściciela, które chroni Cię przed ponoszeniem finansowej odpowiedzialności za szkody wyrządzonej przez Twojego pupila. Niestety, ubezpieczenie dla psa nigdy nie zwolni Cię z odpowiedzialności karnej, ale być może będzie pokrywało koszty obrony sądowej – tego dowiemy się kiedy ubezpieczenie dla psa zostanie “wypuszczone” do sprzedaży, albo chociaż zostanie opublikowany jego zakres ochrony.

  Tak samo ubezpieczenie dla kota jest rozszerzone o OC właściciela zwierzęcia. Kot też może wiele nabroić, choć może nie zagryzie kogoś na śmierć, ale może kogoś podrapać, porysować auto sąsiada swoimi pazurkami, zrzucić doniczkę z okna na czyjś samochód i tak dalej. Lepiej być zabezpieczonym przed takimi ewentualnościami.

  Uzyskasz zniżkę na OC posiadacza pojazdu

  Jeżeli jesteś posiadaczem samochodu osobowego, przyczepki lub samochodu ciężarowego do 3 i pół tony warto skorzystać z programu zniżkowego ubezpieczyciela przy okazji zakupu polisy dla posiadacza psa lub kota. Pewnie już zastanawiasz się dlaczego. Otóż, każdy kto zakupi to ubezpieczenie otrzyma 3% dodatkowego rabatu na OC posiadacza pojazdu na tej samej platformie, jest jednak ono dostępne tylko dla tych 3 wymienionych typów pojazdów, czyli dla aut osobowych, dla przyczepek oraz dla samochodów ciężarowych o masie równej 3 i pół tony lub niższej. Jest to bardzo atrakcyjna zniżka, ponieważ otrzymujesz 3% zniżki za to, że posiadasz ubezpieczenie dla psa online oraz 10% zniżki za użycie kodu pośrednika “02055”, który daje owe 10% rabatu na każde ubezpieczenie dostępne na tej platformie. Niestety, smakiem muszą się obejść osoby które są właścicielami motocykli, ciężarówek których masa przekracza 3 i pół tony, ciągników i innych niewymienionych pojazdów mechanicznych.

  Mimo wszystko na zachodzie Europy ceny usług weterynaryjnych są wyższe

  Polacy muszą mniej wysupłać ze swoich portfeli podczas korzystania z usług placówek weterynaryjnych niż ich zachodnioeuropejscy koledzy. Przyjrzyjmy się na przykład ile każą sobie płacić weterynarze z Wielkiej Brytanii. Tam szczególnie drogie są operacje chirurgiczne. Przykładowo, za całkowitą wymianę biodra u swojego pieska Brytyjczycy muszą zapłacić przeszło 19 tysięcy złotych, a za naprawę krzyża przy użyciu procedury TTA trzeba zapłacić ponad 6 tysięcy złotych. Mimo wszystko, w Polsce też usługi weterynaryjne nie są tanie, dlatego też warto kupić ubezpieczenie dla psa lub kota online, ponieważ nigdy nie wiesz co może się stać.

  Czy można ubezpieczyć psa?

  Tak, oczywiście że można. Najlepiej zrobić to w momencie kiedy Generali uruchomi swój produkt ubezpieczeniowy dla czworonogów, który obejmie koszty leczenia piesków, OC właściciela psa i wiele innych. Wcześniej można by teoretycznie wykorzystać ubezpieczenie dla psa w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania, jednak przecież nie ma sensu kupować ubezpieczenia nieruchomości tylko dla zabezpieczenia naszego czworonogiego przyjaciela. Tym bardziej, że już niedługo to ubezpieczenie powinno być dostępne. Zawiedzeni będą jednak Ci którzy chcieliby ubezpieczyć swojego pupila od kradzieży. Takie ryzyko jak kradzież prawdopodobnie nie będzie objęte ubezpieczeniem przez towarzystwo Generali. Swoich piesków trzeba po prostu pilnować, bo to cenne, kochające stworzenia 😉

  Ubezpieczenie dla psa na polowaniu

  Podczas polowań tymi którzy najczęściej są ofiarami nieszczęśliwych wypadków są psy myśliwskie, a nie uczestnicy polowania, tj. myśliwi. Postrzelony pies może być potem całkowicie niezdolny do ponownego udziału w polowaniach, może też umrzeć. Generali jednak zdecydowało się nie ubezpieczać psów myśliwskich, więc jeśli Twój pies uczestniczy w tego typu praktykach to niestety źle trafiłeś.

  Czy ubezpieczenie dla psa w UK jest obowiązkowe?

  Obowiązkowe może nie jest, ale jest na pewno powszechne. Te polisy które kupują Brytyjczycy nie są jednak wyposażone w OC właściciela, a służą głównie do pokrywania kosztów usług weterynaryjnych. Nic dziwnego, że decydują się na zakup takiej polisy – tam koszty usług świadczonych w klinikach weterynarii są bardzo drogie, a Brytyjczycy często nie mają żadnych oszczędności przy pomocy których mogliby pokryć koszty leczenia. W Polsce oczywiście leczenie również nie jest najtańsze, jednakże tam koszty są jeszcze większe. Jeśli mieszkasz razem ze swoim pieskiem w Wielkiej Brytanii radzimy nabyć taką polisę, możesz to zrobić na różnych internetowych porównywarkach ubezpieczeń. Możesz też na przykład skorzystać z oferty sieci supermarketów TESCO.

  Dla osobników rasowych jak i dla kundelków

  Dla wszystkich znajdzie się odpowiednia polisa. Nie dyskryminujemy psów ze względu na ich rasę i mamy ofertę dla wszystkich. Oczywiście, składka za polisę dla przedstawicieli bardziej agresywnych lub bardziej masywnych, tj. cięższych ras zwykle będzie wyższa, jednakże wynika to po prostu z ryzyka ubezpieczeniowego, a nie z czegoś innego.

  A czy polisa będzie działa w trakcie wyjazdu?

  Jeśli zabierasz swojego pieska na wyjazd który ma miejsce na terytorium Polski tak. Nie wiemy jeszcze jak będzie w przypadku kiedy zabierasz pupila za granicę, wszystkie informacje będą dostępne kiedy ubezpieczenie dla psa będzie wreszcie dostępne.

  Ubezpieczenie dla psa od choroby

  Pieski może spotkać wiele chorób. Dużym problemem może oczywiście być grypa i inne schorzenia górnych dróg oddechowych. Całkiem często zdarzają się grzybice skóry. Istnieje również duże ryzyko zakażenia się przez Twojego pupila salmonellą. Spory problem posiadaczom psów może też wygenerować tak zwane MRSA, czyli dokładniej gronkowiec złocisty który niestety jest oporny na metycylinę. Oczywiście, dużym zagrożeniem dla psów są również wszelkie choroby cywilizacyjne. Z innych zagrożeń możemy też wymienić gruźlicę, giardiozę, lambliozę, świnkę i zapalenie ślinianek przyusznych.
  Alergia u czworonogów nie ma zwykle objawów astmatycznych, tak jak u ludzi, ale częściej objawy dermatologiczne, czyli zmiany skórne. Jest to odpowiedź na alergeny, czyli substancje wywołujące uczulenie. Mogą to być pyłki roślin, lub roztocza, może to też być nieodpowiednia obroża dla pieska.
  Najbardziej podstępną chorobą która dotyka psy jest jednak chyba borelioza. Podobno już co trzeci kleszcz jest jej nosicielem. Co jednak jest takiego podstępnego w boreliozie? Przede wszystkim to, że objawy choroby mogą się pojawić dopiero 2 i pół miesiąca po ugryzieniu przez kleszcza, przez co możemy mieć problem z powiązaniem objawów z ugryzieniem przez kleszcza. Chory piesek ma gorszy nastrój, mniejszy apetyt, gorączka i tak dalej.
  Wścieklizna to bardzo niebezpieczne schorzenie, niestety nieuleczalne. Do zakażenia wścieklizną dochodzi wskutek kontaktu z zakażonym osobnikiem, na przykład bezdomnym psem, kotem lub z dzikimi zwierzętami, szczególnie przez ślinę zakażonego. Zakażony pies zachowuje się agresywnie, może się ślinić, nie pić wody i połykać przedmioty niejadalne.
  Nosówka jest wywoływana poprzez wirusa, który żyje bardzo długo w zimnej temperaturze, a w ciepłej ginie bardzo szybko. Psy zarażone tą chorobą koniecznie powinny odbywać kwarantannę.
  Młode osobniki są narażone na zarażenie parwowirozą, czyli psim tyfusem. Na początkowym etapie tej niebezpiecznej choroby piesek jest apatyczny i charakteryzuje się zmniejszonym apetytem, a z czasem jest już tylko gorzej, pieskowi nie chce się pić, ma wymioty i biegunki, a nawet krew w kale.
  Czy ubezpieczyciel zdecyduje się objąć ochroną ubezpieczeniową wszystkie te choroby? Nie wiemy tego, ale niedługo się dowiemy, kiedy oferta zostanie wypuszczona na rynek.

  Warto nabyć ubezpieczenie dla psa, ale siebie też powinno się ubezpieczyć

  Nigdy nie wiesz kiedy może Ciebie zabraknąć, dlatego należy się przed takim ryzykiem zabezpieczyć, tym bardziej, że prędzej czy później w końcu na pewno do tego dojdzie. Twój piesek na pewno chciałby, abyś Ty również się ubezpieczył. To szczególnie ważne, jeśli masz dodatkowe zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny lub jakikolwiek inny kredyt do spłaty – byłoby dobrze nie zostawiać zadłużenia do spłaty swoim bliskim. Jeśli na Twoim utrzymaniu są dzieci warto byłoby również zapewnić im wikt i opierunek na wypadek gdyby Ciebie zabrakło, a tym samym zabrakłoby dochodu który generujesz dla swojej rodziny. Twoim pieskiem też będzie musiał się ktoś zająć, na przykład opiekunka do psów, a za jej usługi trzeba zapłacić. Podsumowując, tak samo jak kupujemy ubezpieczenie dla psa online, tak samo warto kupić ubezpieczenie na życie online.

  Ubezpieczenie dla psa online rozszerz o ubezpieczenie na życie

  Ubezpieczenie dla psa online ranking

  Które polisy dla właścicieli czworonogów są najlepsze? Postaramy się przybliżyć najlepsze z nich.

  1. Oferta Generali

  Jest to niewątpliwie najlepsze ubezpieczenie dostępne na polskim rynku. Obejmuje ubezpieczenie weterynaryjne, czyli ubezpieczenie od kosztów leczenia weterynaryjnego pieska, OC właściciela psa, czyli ubezpieczenie od szkód które piesek wywoła na cudzym życiu, zdrowiu lub mieniu. Mówimy tu o szkodach na osobach trzecich, a więc nie na Tobie jako właścicielu psa ani nie na osobach tworzących wraz z Tobą jedno gospodarstwo domowe, ani na Waszym mieniu. Chodzi o to, gdyby pies pogryzł lub podrapał kogoś innego lub innego psa (takiego który nie zamieszkuje tego samego gospodarstwa domowego), albo gdyby zniszczył bądź chociaż uszkodził mienie osoby trzeciej. Oprócz kosztów leczenia i OC ubezpieczenie pokryje też koszty związane z powikłaniami po kastracji pieska bądź po sterylizacji suczki. Ubezpieczenie ma też pokrywać koszty nagłej eutanazji czworonoga. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na ofertę Generali możesz skorzystać 10% zniżki jeśli przy zakupie użyjesz kod pośrednika 02055. Oprócz tego wybierając to konkretne ubezpieczenie dla psa online nabywasz prawo do 3% zniżki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu do zakupu na tej samej witrynie na której kupiłeś polisę dla posiadacza psa. Jest jednak pewien haczyk – nie ubezpieczysz motocykla, ciągnika, przyczepy powyżej 400 kilogramów czy samochodu ciężarowego powyżej 3 i pół tony, ponieważ na tej platformie znajdziemy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu tylko dla samochodów osobowych, przyczepek do 400 kilogramów oraz samochodów ciężarowych do trzech i pół tony.
  Ubezpieczenie dla psa online od Generali nie jest jednak dla wszystkich piesków. Ubezpieczyć można jedynie zaczipowane pieski, ponieważ przy zakupie polisy trzeba podać numer chipa Twojego pieska. Ubezpieczone nie mogą zostać pieski powyżej 8 roku życia. Jeśli kupisz polisę przed ukończeniem przez pieska 8 roku życia to będziesz mógł ją odnawiać aż do śmierci zwierzęcia, nie ważne jak długo pies będzie żył, jednakże za pierwszym razem kiedy pies wchodzi do ubezpieczenia musi mieć do 8 lat. Długość trwania ubezpieczenia to 1 rok, po roku możesz wznowić polisę na kolejny rok. Jeśli przerwiesz ochronę po ukończeniu przez psa 8 roku życia nie będziesz już mógł więcej go ubezpieczyć, dlatego ważne jest aby wznawiać ubezpieczenie. Ochroną ubezpieczeniową nie mogą być również objęte psy odbywające służbę w służbach mundurowych oraz psy w hodowli. Pozostałe wyłączenia poznamy, kiedy ubezpieczyciel uruchomi sprzedaż swojej oferty.

  2. Ubezpieczenie dla psa online 2020 dołączane do polisy mieszkaniowej w Generali

  Takie ubezpieczenie możemy również dostać w polisie mieszkaniowej od tego samego towarzystwa. Co ono obejmuje? Jeśli polisę rozszerzysz o OC w życiu prywatnym to będzie ona obejmowała również swoim zakresem OC właściciela pieska, a więc ubezpieczenie od szkód które Twój czworonogi podopieczny wyrządzi osobom trzecim na ich zdrowiu, życiu i mieniu, a także na innych zwierzętach których nie jesteś właścicielem. Co dla pieska znajdziesz jeszcze w polisie mieszkaniowej, oprócz OC właściciela? Jeśli zdecydujesz się na polisę w wariancie All Risk dostaniesz od ubezpieczyciela dodatkowe NNW psa, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To ubezpieczenie zadziała w przypadku pogryzienia Twojego pupila przez inne zwierzę lub potrącenia przez auto oraz w przypadku otrucia pieska w związku w kradzieżą z włamaniem w miejscu ubezpieczenia. Oczywiście, ubezpieczenie nie obejmuje tych zdarzeń, tylko ich następstwa, czyli na przykład złamana kończyna, śmierć i tak dalej. Ubezpieczenie działa na terytorium całej Rzeczypospolitej, z wyłączeniem otrucia które działa tylko w miejscu ubezpieczenia, czyli na terenie ubezpieczonej nieruchomości. Ubezpieczenie nie obowiązuje poza granicami kraju. Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro w zakresie jest pogryzienie przez inne zwierzę, to ubezpieczenie obejmie też ukąszenie pieska przez kleszcza. Nic bardziej mylnego, ubezpieczyciel zapisał ukąszenie psa przez kleszcza w wyłączeniach odpowiedzialności, więc nie będzie odpowiadał w takim przypadku. Pies jest traktowany jak ruchomość domowa i to do sumy ubezpieczenia ruchomości domowych ubezpieczyciel będzie odpowiadał za Twojego pieska, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż do 5 tysięcy złotych i do 500 złotych w przypadku śmierci psa bez udokumentowanego rodowodu.

  3. Ubezpieczenie dołączane do polisy mieszkaniowej z Warty

  To ubezpieczenie jest dostępne w dwóch wariantach – Warta Dom oraz Warta Dom Komfort. To co jednak tutaj interesuje nas najbardziej jest ubezpieczenie dla psa 2020 dołączane do polisy. Aby ubezpieczenie pokrywało szkody związane z pieskiem musisz kupić polisę mieszkaniową lub na dom w wariancie na 3 lata, jeśli kupisz polisę na okres jednego roku. Co zaoferuje ubezpieczyciel jeśli już zdecydujesz się zakupić polisę na 3 lata? Pokryje koszty leczenia lub zapłaci ubezpieczonemu za śmierć zwierzęcia po takich samych zdarzeniach jak w polisie mieszkaniowej w Generali, a więc po wypadku komunikacyjnym, pogryzieniu przez inne zwierzę lub po otruciu. W ubezpieczeniu Warta Dom wykupionym na okres 3 lat towarzystwo ubezpieczeniowe odpowiada za wymienione wcześniej ryzyka do 2 tysięcy złotych, a w ubezpieczeniu Warta Dom Komfort również wykupionym na okres 3 lat Warta odpowiada za te ryzyka do kwoty 5 tysięcy złotych. Aby uzyskać pieniądze od Warty w przypadku zajścia zdarzeń, od których ubezpieczyłeś u nich swojego pieska musisz uzyskać pisemne potwierdzenie weterynarza. Oczywiście, możesz też ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, co zapewni Ci zabezpieczenie finansowe przed szkodami które wywoła Twój pies.

  4. Ubezpieczenie dla psa Mój Compan dołączane do polisy mieszkaniowej z Compensy

  Mój Compan to rozszerzenie, które mogą wykupić posiadacze polisy na dom lub mieszkanie z Compensy. Składka roczna za samo rozszerzenie wynosi niestety aż 440 złotych. Suma ubezpieczenie wynosi jednak więcej niż w Warcie, bo 8 tysięcy złotych. Nie jest jednak tak, że taka suma ubezpieczenia jest na wszystkie ryzyka ubezpieczeniowe, ponieważ towarzystwo zastosowało podlimity. Leczenie weterynaryjne po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie będzie finansowane przez ubezpieczyciela maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Znacznie mniejszy podlimit ubezpieczyciel ustanowił na uśpienie, kremację lub pochówek psa, gdyż ten podlimit wynosi zaledwie 600 złotych. Trochę większy limit jest na zakup nowego pieska – wynosi on 3 tysiące złotych. Rozszerzenie Mój Compan nie zawiera jednak OC właściciela psa, więc nie otrzymujesz ochrony na wypadek gdy Twój pies pogryzie lub podrapie kogoś lub inne zwierzę, czy kiedy uszkodzi czyjeś mienie.

  Rasy psów najbardziej narażonych na choroby

   
  • Owczarek niemiecki – owczarki niestety są bardzo narażone na rozmaite choroby, zwłaszcza na dysplazję. Jest to choroba w której główka kości udowej nie za bardzo pasuje do panewki stawowej. Owczarka to boli, tworzy się stan zapalny w stawach, a w konsekwencji piesek ma problemy z chodzeniem
  • Buldog – często ma problemy z oddychaniem. co wynika z jego spłaszczonego pyszczka. Chrumkanie czy chrapanie które wydaje się tak zabawne niektórym osobom jest w rzeczywistości oznaką choroby buldoga. Warto wyróżnić buldogi angielskie, które często mają problemy z infekcjami skóry i alergiami. Adoptując psa tej rasy musisz liczyć się z tym, że prędzej czy później będziesz musiał zapłacić za operację która umożliwi pieskowi łatwiejsze oddychanie. Dobrze by było, gdyba koszty operacji pokryło ubezpieczenie dla psa online, a nie Ty
  • Beagle – często chorują na padaczkę. Zwykle zauważalne jest to dopiero po 6 miesiącu życia, choć często pierwsze symptomy mogą wystąpić nawet przed 3 rokiem życia. Padaczka jest niestety nieuleczalna, a co za tym idzie częste będą wizyty u weterynarza i będzie to sporo kosztować.
  • Yorkshire terrier – często chorują na oboczne wrotne krążenie wątroby. Doprowadza to często do wymiotów, biegunki, drgawek i wielu innych problemów. Jeśli piesek zachoruje na tę chorobę konieczna będzie operacja
  • Cocker spaniel – są przede wszystkim narażone na wiele problemów ortopedycznych, ale są również podatne na epilepsję oraz choroby serca i wątroby
  • Golden Retriever – są narażone na dysplazję stawu biodrowego i łokciowego. Problemem mogą się również okazać alergie
  • Bernardyn – narażony jest na rak kości i zaburzenia serca
  • Basset hound – są narażone na wiele chorób genetycznych, takich jak choroba von Willebranda, czy wzdęcia. Chorobom genetycznym można zapobiegać poprzez odpowiedzialne prowadzenie hodowli
  • Labrador Retriever – jest podatny na raka oraz na zapaść wysiłkową, czyli na chorobę która charakteryzuje się słabymi mięśniami, brakiem koordynacji oraz zapaściami, które pojawią się zaraz po intensywnym wysiłku. Zapaści te zagrażają życiu psa
  • Rottweiler – mogą cierpieć z powodu epilepsji oraz osteochondrozy, czyli zwyrodnieniowej choroby kości
  • Nowofundland – duże pieski będące przedstawicielami tej rasy mogą cierpieć na zastawkowe zwężenie aorty, ta choroba może skutkować nagłą śmiercią
  • Pudel miniaturowy – miewają problemy z oczami, takie jak na przykład zaćma
  • Chow Chow – te psy są narażone na wiele poważnych problemów ortopedycznych
  • Dog niemiecki – psy tej rasy są narażone na dysplazję stawu biodrowego
  • Kerry Blue Terrier – podobnie jak pudle miniaturowe często mają problemy z oczami takie jak na przykład zaćma
  • Owczarek szetlandzki – przedstawiciele tej rasy są narażone na zapalenie skórno-mięśniowe, co w konsekwencji może doprowadzić do problemów z utratą włosów
  • Shih Tzu – dość często dochodzi do zwichnięcia rzepki
  • Bokser – wiele piesków tej rasy choruje na raka. W niektórych przypadkach uda się wyleczyć chorobę jeśli odpowiednio wcześnie zostanie ona wykryta i nie jest agresywna
  • Seter irlandzki – są narażone na epilepsję, która może być ustabilizowana przy pomocy leków
  • Berneński pies pasterski – są narażone na dysplazję stawu biodrowego i łokciowego