Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online


Posiadając swojego pieska narażamy się na wiele nieprzyjemności. Oprócz wspaniałych chwil z naszymi pupilami zdarzają się też te mniej radosne. Na pewno dużym obciążeniem może być sytuacja w której Twój pupil choruje. Boli to zarówno z powodów czysto ludzkich – jest nam po prostu żal naszego kochanego czworonogiego przyjaciela, ale też z powodów finansowych. Leczenie psa może na prawdę mocno uderzyć po portfelu jego właściciela, bo psy nie są ubezpieczone w NFZ tak jak ludzie. Koszty pojawiają się też w innych okolicznościach, nie tylko w przypadku leczenia. Pieniądze będziemy musieli wyciągnąć z kieszeni również w przypadku kiedy nasz pies skrzywdzi cudze zdrowie lub mienie, a może pogryzie innego psa, w przypadku agresywnych ras psów możliwe jest nawet, że niedopilnowane zwierzę kogoś zabije, na przykład małe dziecko. Zadajmy więc sobie pytanie co obejmuje ubezpieczenie zdrowotne dla psa online?

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online od Generali obejmuje koszty leczenia weterynaryjnego zwierzęcia. W zależności od Twoich potrzeb, możesz rozszerzyć ubezpieczenie o OC właściciela psa, czyli ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez psa innym ludziom oraz ich mieniu, oraz ubezpieczenie od śmierci psa, które zagwarantuje Ci świadczenie za śmierć psa wskutek nieszczęśliwego wypadku, choroby lub eutanazji w celu ukrócenia cierpień pieska kiedy leczenie nie gwarantuje wyleczenia.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online od Generali pokrywa koszty leczenia weterynaryjnego

Głównym elementem polisy są koszty leczenia weterynaryjnego. Do wyboru są 3 warianty sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i w przypadku większości ras jest to kolejno 5, 20 lub 50 tysięcy złotych sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w ciągu roku – to maksymalny limit kosztów leczenia Twojego pieska do jakiego towarzystwo Generali będzie wypłacało środki. Istnieją też 2 podlimity – na chemioterapię oraz na leki. Limit środków na chemioterapię jest jeden i taki sam w każdym z wariantów sumy ubezpieczenia – wynosi 1500 PLN. Ubezpieczenie kosztów leczenia psa Generali ma jednak także 2 podlimt na leki i różni się on w zależności od wybranej sumy ubezpieczenia. W przypadku najniższej sumy ubezpieczenia (skrótowo SU) która wynosi 5 tysięcy PLN limit na leki w ciągu roku wynosi 500 złotych, w przypadku średniej SU wynoszącej 20 tysięcy PLN podlimit na leki wynosi 1000 złotych, a w przypadku najwyższej sumy ubezpieczenia która wynosi 50 tysięcy złotych podlimit na leki wynosi 2500 złotych.

Generali ubezpieczenie kosztów leczenia psa stosuje udziały własne – odpowiada za 90% kosztów leczenia pieska lub za 70% kosztów leczenia pieska, w zależności od wybranego przez Ciebie poziomu wskaźnika udziału własnego. Jeśli wybierzesz wskaźnik poziomu udziału własnego w wysokości 10% polisa będzie troszeczkę droższa niż przy wskaźniku na poziomie 30%, aczkolwiek chyba warto wybrać wariant z dziesięcioprocentowym wskaźnikiem.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 powinno pokrywać horrendalne koszty usług weterynaryjnych

Już drobne operacje chirurgiczne pochłaniają do około 250 złotych. Operacja dializy może Cię wynieść nawet 600 złotych, tak samo jak kastracja czy sterylizacja suki (to oczywiście zależy od wagi zwierzęcia). Usuwanie kamienia nazębnego może również zaboleć Twoją kieszeń – taki zabieg może kosztować nawet 150 złotych. Leczenie złamań to koszt pomiędzy 250 a 650 PLN. Nie każdy może sobie zawsze pozwolić na taki wydatek, dlatego właścicielom czworonogów potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023. Twój czworonogi przyjaciel jest narażony na wiele nieszczęść, za które to Ty będziesz musiał zapłacić. Leczenie zwierząt nie jest refundowane, nie są one ubezpieczone w NFZ. Sam będziesz musiał wyłożyć środki na wizytę u weterynarza oraz pobyt psa czy suczki w klinice dla zwierząt. Na Twoich barkach jest też ponoszenie kosztów badań, płacenie za leki, środki opatrunkowe czy zabiegi ambulatoryjne. Byłoby więc wspaniale posiadać odpowiednią polisę, która pokryje wszystkie wspomniane koszty w razie potrzeby.
Jak wysokie mogą być koszty usług weterynaryjnych?

Zabieg koszt
Drobny zabieg w znieczuleniu nawet 250 złotych
Drobny zabieg chirurgiczny również nawet 250 złotych
Eutanazja nawet 300 złotych
Leczenie złamań nawet 650 złotych
Szczepienie do 150 złotych
Usuwanie kamienia nazębnego do 150 złotych
Testy alergiczne do 200 złotych
USG do 150 złotych
Czyszczenie zębów do 200 złotych

OC właściciela psa – kiedy Twój przyjaciel jest winowajcą

W większości przypadków największe koszty zwierzę wywołuje kiedy to ono coś zrobi komuś innemu. Zwierzę może kogoś pogryźć, podrapać, zniszczyć coś, a w skrajnych przypadkach bardziej agresywnych ras psów nawet zabić dziecko. Właśnie w takich przypadkach jest Ci potrzebne ubezpieczenie zdrowotne dla psa online od Generali które zostało rozszerzone o OC właściciela zwierzęcia, bo za to co zrobi Twój podopieczny zawsze odpowiadasz Ty. OC właściciela idzie za zwierzęciem, to znaczy że ubezpieczenie działa nawet jeśli Twój pies nie był pod Twoją pieczą. Jeśli więc zostawisz psa u znajomych, a sam pojedziesz na wakacje to również OC zadziała. Jeżeli jednak zostawisz pieska u osób prowadzących działalność gospodarczą, jak na przykład hotel dla psów, to tam niestety OC właściciela o które może zostać rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne dla psa online od Generali nie zadziała.

Sprawdź czy nie masz OC właściciela psa w swojej polisie mieszkaniowej

Jeśli masz ubezpieczenie jakiejś nieruchomości, na przykład ubezpieczenie mieszkania od zalania, to sprawdź czy Twoja polisa jest rozszerzona o OC w życiu prywatnym. Jeśli jest sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia zakres OC – być może w  ramach tego ubezpieczenia są również pokrywane szkody spowodowane przez Twojego pupila. Jeśli nie wiesz jak znaleźć ogólne warunki Twojego ubezpieczenia po prostu wpisz w wyszukiwarce coś w stylu „nazwa ubezpieczenia towarzystwo owu”, a wtedy najprawdopodobniej pierwszym wynikiem będzie plik PDF z warunkami ubezpieczenia.

Możesz jednak zawsze kupić ubezpieczenie nieruchomości

W Generali możesz rozszerzyć polisę mieszkaniową lub na dom o All Risk. Wtedy w pakiecie dostaniesz NNW dla Twojego psa. Potrzebujesz jednak jeszcze OC właściciela psa. Świetnie się składa, ponieważ tę samą polisę w Generali możesz rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie które chroni Cię przed szkodami które wyrządzisz innym osobom na ich mieniu lub zdrowiu. W Generali, OC w życiu prywatnym obejmuje też szkody wyrządzone innym przez Twojego czworonoga.

Czy rasa ma znaczenie?

Oczywiście, że ma. Polisa dla przedstawicieli bardziej agresywnych ras może okazać się droższa z racji iż ubezpieczyciel ponosi większe ryzyko z tytułu OC właściciela psa. Wysokość składki ubezpieczeniowej może też okazać się wyższa dla ras bardziej narażonych na urazy, choroby i inne uszczerbki na zdrowiu. Droższa będzie również polisa dla psów należących do ras o cięższe wadze, ponieważ po prostu leczenie jest droższe dla osobników o większej wadze.

Nie tylko ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 ale też polisa dla kota

W wielu krajach na świecie istnieją polisy oferowane dla posiadaczy różnych zwierząt, nie tylko piesków. Dosyć dobrze rozwinięte na świecie są również ubezpieczenia dla kotów. Tak samo jak ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 oferowane za granicą, ubezpieczenia dla kotów obejmują swoim zakresem koszty leczenia weterynaryjnego, czy to w następstwie choroby, czy to w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Takie polisy często obejmują też OC właściciela kota, na wypadek gdyby kociak trochę nabroił – zrzucił doniczkę przez otwarte okno na samochód sąsiada i tak dalej. Być może oferty ubezpieczeniowe dla kotów również pojawią się w naszym kraju w niedalekiej przyszłości.

Bardzo podobne jak ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 jest ubezpieczenie dla kota

Koty nie są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia tak jak ich właściciele. To znaczy, że za ich leczenie musisz płacić z własnej kieszeni, a koszty usług weterynaryjnych nie są niskie. Koty, jak dobrze wiemy, lubią też rozrabiać i mogą zbroić coś za co ich właściciel, czyli Ty, będzie musiał zapłacić. Przydałoby się też ubezpieczenie NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Z niego dostaniesz pieniądze kiedy w wyniku wypadku Twój kotek będzie miał np. złamaną nogę. Najlepszym rozwiązaniem, które uchroni Cię przed ponoszeniem odpowiedzialności, przynajmniej tej finansowej, za posiadanie tego cudownego stworzenia jakim jest kot byłoby ubezpieczenie dla kota, które byłoby skonstruowane całkiem podobnie jak ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023. W tym momencie nie ma jednak takiego produktu ubezpieczeniowego w naszym kraju.

Co obejmuje ubezpieczenie dla kota

Jednym z ryzyk które mogłaby obejmować taka polisa są koszty leczenia kotka. Nie są one niskie, dlatego dobrze by było się na nie przygotować, aby nie musieć ich opłacać z własnej kieszeni. Leczenie złamań może kosztować nawet 650 złotych, drobny zabieg chirurgiczny – 250 złotych. Słowem – nie jest tanio. Ubezpieczenie dla kota mogłoby pokrywać też koszty w razie potrzeby uśpienia, tj. eutanazji kotka, jego kremacji i pochówku. Nie ma co się spodziewać, że ubezpieczenie pokryje koszty sterylizacji czy też kastracji zwierzęcia, ale powikłania związane z tymi zabiegami jak najbardziej powinny być w zakresie.

Ubezpieczenie kota to też OC właściciela kota

Polisa mogłaby obejmować też OC właściciela kota, czyli ochronę przed ponoszeniem kosztów wybryków Twojego kota – tego co zrobił innym ludziom bądź zwierzętom. Koty mogą naprawdę wiele zbroić – np. zrzucić doniczkę prze otwarte okno na dach auta Twojego sąsiada, podrapać kogoś i tak dalej. Za takie zdarzenia jesteś odpowiedzialny finansowo, w końcu kot nie ma żadnych pieniędzy którymi mógłby zadośćuczynić swym ofiarom.

A ile kosztuje taka polisa?

Cena polisy jest w pierwszej kolejności uzależniona od tego jaki Twój pupil jest. Znaczenie może mieć jego waga, wiek – im starszy tym droższe będzie ubezpieczenie zdrowotne dla psa online, znaczenie ma też jego rasa – polisa dla przedstawiciela tych bardziej agresywnych, jak przykładowo pitbull terrier będzie oczywiście droższa, gdyż istnieje większe ryzyko uszkodzenia czyjegoś zdrowia lub życia za które ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić jeśli rozszerzyłeś polisę o OC właściciela. Więcej zapłacą też posiadacze psów które przeszły przez różne choroby, albo które niestety chorują na choroby przewlekłe – wtedy również ubezpieczyciel bierze na siebie większą odpowiedzialność, w razie gdyby coś się stało ze zdrowiem Twojego pupila, a z jego dotychczasowej historii wynika że jest podatny na problemy zdrowotne. Największy wpływ na cenę polisy ma chyba jednak zakres ochrony ubezpieczeniowej. Niektórzy chcą aby ubezpieczenie zdrowotne dla psa online objęło tylko koszty leczenia czworonoga, inni chcą też OC właściciela, a niektórzy chcą pełne ubezpieczenie z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. My polecamy kompleksowo ubezpieczyć pieska od wszystkich ryzyk, gdyż nigdy nie wiadomo co tak naprawdę może się zdarzyć – warto być zabezpieczonym przed różnymi nieprzyjemnymi przygodami.


Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla psa online?

Karencje i wyłączenia

Pełny wykaz karencji i wyłączeń znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Na śmierć psa wskutek choroby bądź eutanazji z powodu choroby jest 30 dni karencji od startu ochrony ubezpieczeniowej, a na śmierć pieska wskutek nieszczęśliwego wypadku lub eutanazji z powodu nieszczęśliwego wypadku jest 6 miesięcy karencji od startu ochrony ubezpieczeniowej. Wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela są psy które służą w służbach mundurowych, psy które są traktowane okrutnie przez Ciebie lub pozostałych członków gospodarstwa domowego, psy które są niedożywione lub odwodnione przy czym nie jest to wynik choroby a Twojego zaniedbania, psy które uczestniczą w walkach psów, w wyścigach psów, w polowaniach, psy które zostały porzucone lub zaginęły i tak dalej. Pełny wykaz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela znajduje się w warunkach ubezpieczenia zdrowotnego dla psa online od Generali.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 od ugryzienia

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 powinno również pokrywać koszty leczenia, które będziesz musiał ponieść po tym jak Twój pupil zostanie pogryziony przez innego psa. Mimo że teoretycznie koszty te powinny zostać pokryte przez właściciela psa-agresora to nie zawsze tak jest. Jeśli zdarzenie nie jest nagrane w formie wideo bardzo trudno może być udowodnić winę właścicielowi agresywnego czworonoga. Nie wszyscy ludzie są uczciwi i przyznają się do winy – warto o tym pamiętać. Można co prawda skierować sprawę do sądu, ale tam będzie ona trwać i trwać, ale również kosztować, a leczenie nie może przecież czekać. Nie wszystkie psy mają też swojego właściciela – są bezdomne i nie ma osoby która ponosi za nie odpowiedzialność. Kto wtedy wypłaci Ci odszkodowanie, które pozwoli na opłacenie stosownej opieki medycznej dla Twojego pieska?

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 porównanie

No cóż, ciężko jest porównywać kiedy na naszym rynku nie ma ofert na takie ubezpieczenia. Jest ich tylko kilka i to je postaramy się porównać. Każde z tych ubezpieczeń ma jednak węższy zakres ochrony ubezpieczeniowej niż ubezpieczenia które są oferowane na zachodzie, poza wyróżniającym się na plus ubezpieczeniem zdrowotnym dla psa online od Generali. Na tapet bierzemy ubezpieczenie od Allianz „Bezpieczny Pupil” które jest kierowane dla abonentów sieci Play. Polisa jest dostępna w dwóch wariantach – Standard i Premium. W wariancie standard otrzymujesz OC właściciela psa na kwotę 10 tysięcy złotych oraz zwrot kosztów leczenia zwierzęcia po nieszczęśliwym wypadku do 2 tysięcy złotych polskich. W wariancie Premium dostajesz oba te ubezpieczenia na takie same sumy oraz dodatkowo assistance medyczny dla osoby poszkodowanej przez Twoje zwierzę do 2 tysięcy PLN. Na jednej polisie mogą być ubezpieczone 2 psy, pod warunkiem, że mieszkają pod jednym adresem. Tutaj załączamy kartę produktu ubezpieczeniowego Bezpieczny Pupil, abyś mógł bliżej to poznać i zdecydować czy warto to zakupić. Naszym zdaniem znacznie lepiej zrobisz jeśli wybierzesz nasze ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie jaką Link4 kiedyś proponowało dla klientów sieci supermarketów Tesco. Tu również ubezpieczyciel uraczył klientów dwoma pakietami: assistance dla zwierząt za 69 złotych rocznie oraz assistance dla zwierząt rozszerzony o OC właściciela psa za 94 złote składki rocznej. Koszt usług assistance Link4 pokrywa do 1000 złotych za jedno zdarzenie ubezpieczeniowe, a maksymalna liczba zdarzeń ubezpieczeniowych w ciągu roku to 2. Są to świadczenia assistance udzielane po nieszczęśliwym wypadku jak koszty wizyty weterynaryjnej, leków, zabiegów, koszty dojazdu do placówki w której pracują lekarze weterynarii i tak dalej. Suma ubezpieczenia OC właściciela psa w Link4 to natomiast 15 tysięcy złotych. Ta polisa również prezentuje się słabo w porównaniu do tego co gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 z Generali. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie Compensy „Mój Compan”. Czy ma ona do zaproponowania więcej niż ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023? Cóż, to wątpliwe. Polisa Mój Compan jest dostępna tylko i wyłącznie jako rozszerzenie do ubezpieczenia domu bądź mieszkania. Składka roczna wynosi 440 złotych, czyli niestety dosyć drogo za tak wąsko okrojony zakres ochrony ubezpieczeniowej. Całkowita suma ubezpieczenia to 8 tysięcy złotych, jednak Compensa wyróżnia podlimity dla poszczególnych ryzyk. Na koszty leczenia weterynaryjnego następstw nieszczęśliwych wypadków albo wskutek choroby Compensa wyznaczyła podlimit w wysokości 5 tysięcy złotych, natomiast dla uśpienia w razie potrzeby oraz pokrycia kosztów kremacji i pochówku limit wynosi 600 złotych. Polisa obejmuje też koszty zakupu nowego pieska po śmierci tego ubezpieczonego – tutaj limit wynosi 3 tysiące złotych. Co to w skrócie oznacza? Jeśli ubezpieczyciel wydał już 5 tysięcy na koszty leczenia weterynaryjnego, potem wyłożył 600 złotych na pokrycie kosztów eutanazji, to na zakup nowego pieska wyłoży maksymalnie 2400 PLN mimo, że polisa Mój Compan ma podlimit na zakup nowego psa na 3 tysiące PLN, ponieważ całkowita suma ubezpieczenia wynosi 8 tysięcy złotych. Polisa Compensy nie obejmuje OC właściciela psa. Jak widzisz, przedstawione oferty są raczej słabe w porównaniu do tego co oferuje ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023.


Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 często generuje wiele pytań wśród klientów których obsługujemy. Masz jakieś pytania? Teraz postaramy się odpowiedzieć na te najczęściej zadawane przez naszych klientów.

Co powinno obejmować ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023?

Koszty leczenia weterynaryjnego pieska, OC posiadacza psa – jeśli Twój pupil pogryzie kogoś, zniszczy czyjeś mienie (chodzi o szkody na osobach trzecich) wtedy osoba poszkodowana dostałaby odszkodowanie z Twojej polisy. Dobrze by było gdyby polisa gwarantowała Ci pieniądze za nagłą śmierć psa, z polisy mogłyby być też pokrywane koszty nagłej eutanazji psa, gdyby była ona potrzebna.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli już znajdziesz jakieś inne ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 zajrzyj do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli na zdarzenia za które ubezpieczyciel nie odpowie. Poznaj dokładnie ofertę ubezpieczyciela zanim się na nią decydujesz, bo przecież nie warto kupować kota w worku. Pamiętaj też, że wyższe sumy ubezpieczenia oznaczają wyższe świadczenia, więc warto się na nie zdecydować pomimo faktu, iż polisa z wyższą sumą ubezpieczenia będzie zwykle droższa.

Do czego zdolny jest pies?

Dwudziestego drugiego maja 2020 roku w Legnicy pies pogryzł chłopca i dziewczynkę na placu zabaw. Był przywiązany do ogrodzenia, a dziesięciolatek postanowił go pogłaskać. Piesek nie był jednak entuzjastą tego pomysłu i rzucił się na dziecko, pogryzł je po ręce i po twarzy. Parę godzin później ten sam pies pogryzł jedenastolatkę po twarzy. Pies oczywiście miał swoich właścicieli, którzy musieli ponieść konsekwencje tego, co zrobił ich pies. Właśnie dlatego ubezpieczenie zdrowotne dla psa online musi być rozszerzone o OC właściciela psa abyś nie musiał ponosić finansowych konsekwencji tego czego dokona Twój pies, lepiej przecież by było jeśli poniosłoby je Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe, prawda? W gminie Wielgie pod koniec czerwca 2020 roku dwa psy które wybiegły z posesji pogryzły dwunastolatkę. Właściciel czworonogów bardzo szybko usłyszał zarzuty, a dziewczynka trafiła do szpitala. Miała pogryzione ręce i nogi oraz otarte ciało, ponieważ była ciągnięta przez psy. Zadośćuczynienie rodzinie tej dziewczynki z pewnością nie było tanie, ciekawe czy właściciel psów miał zgromadzone wystarczające oszczędności… Gdyby miał ubezpieczenie dla psa wyposażone w OC właściciela nie musiałby przejmować się konsekwencjami finansowymi, a jedynie prawnymi.

Pod koniec września 2020 roku w jednym z podkarpackich miast doszło do katastrofy. Dwunastolatek odwiedził swojego jedenastoletniego kolegę w jego mieszkaniu. Były tam dwa psy, a jeden z nich (pitbulterier amerykański) dotkliwie pogryzł nieletniego gościa. Pies poszkodował również przy okazji jedenastoletniego domownika, kiedy ten próbował bronić swojego kolegę. Gość najpierw trafił do lokalnego szpitala, potem został przewieziony do placówki w województwie śląskim gdzie zmarł kilka dni później. Na szczęście obrażenia jakie odniósł jedenastolatek były znacznie łagodniejsze i nie zagroziły jego życiu ani zdrowiu. Oba psy trafiły do schroniska. Właścicielowi agresywnego pieska został postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia obu chłopców. Jak widać czasem zdarzają się naprawdę poważne sytuacje w których warto mieć ubezpieczenie zdrowotne dla psa online wyposażone w OC dla psa, a dokładniej dla jego właściciela, które chroni Cię przed ponoszeniem finansowej odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Twojego pupila. Niestety, ubezpieczenie zdrowotne dla psa online nigdy nie zwolni Cię z odpowiedzialności karnej, ale być może będzie pokrywało koszty obrony sądowej – jeśli znajdziesz jakieś ubezpieczenie dla zdrowotne psa online 2023 warto sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czy ubezpieczyciel pokryje takie koszty.

Tak samo ubezpieczenie dla kota powinno być rozszerzone o OC właściciela zwierzęcia. Kot też może wiele nabroić, choć może nie zagryzie kogoś na śmierć, ale może kogoś podrapać, porysować auto sąsiada swoimi pazurkami, zrzucić doniczkę z okna na czyjś samochód i tak dalej. Lepiej być zabezpieczonym przed takimi ewentualnościami.

Mimo wszystko na zachodzie Europy ceny usług weterynaryjnych są wyższe

Polacy muszą mniej wysupłać ze swoich portfeli podczas korzystania z usług placówek weterynaryjnych niż ich zachodnioeuropejscy koledzy. Przyjrzyjmy się na przykład ile każą sobie płacić lekarze weterynarii z Wielkiej Brytanii. Tam szczególnie drogie są operacje chirurgiczne. Przykładowo, za całkowitą wymianę biodra u swojego pieska Brytyjczycy muszą zapłacić przeszło 19 tysięcy złotych, a za naprawę krzyża przy użyciu procedury TTA trzeba zapłacić ponad 6 tysięcy złotych. Mimo wszystko, w Polsce również usługi weterynaryjne nie są tanie, dlatego dobrze byłoby posiadać ubezpieczenie zdrowotne dla psa lub kota online 2023, ponieważ nigdy nie wiesz co może się stać.

Czy można ubezpieczyć psa?

Tak, oczywiście że można. Obecnie najlepiej zrobić to poprzez kupując kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 z Generali. Pokryje ono koszty leczenia Twojego najserdeczniejszego pupila, a jeśli zdecydujesz się je rozszerzyć, to może tez pokryć OC właściciela psa, czyli ochronę od szkód które Twój czworonogi przyjaciel wyrządzi innym – czy to na zdrowiu, czy na mieniu. Jeśli piesek ma 3 alta lub mniej możesz też rozszerzyć polisę o odszkodowanie w razie jego śmierci – później będziesz mógł kontynuować polisę ze świadczeniem za śmierć pieska do końca jego życia, ale najpóźniej możesz ją zawrzeć w momencie kiedy ma maksymalnie 3 lata.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa na polowaniu

Podczas polowań tymi którzy najczęściej są ofiarami nieszczęśliwych wypadków są psy myśliwskie, a nie uczestnicy polowania, tj. myśliwi. Postrzelony pies może być potem całkowicie niezdolny do ponownego udziału w polowaniach, może też umrzeć. Generali jednak zdecydowało się nie ubezpieczać psów myśliwskich, więc jeśli Twój pies uczestniczy w tego typu praktykach to niestety źle trafiłeś.

Czy ubezpieczenie zdrowotne dla psa online jest obowiązkowe w Wielkiej Brytanii?

Obowiązkowe może nie jest, ale jest na pewno powszechne. Te polisy które kupują Brytyjczycy nie są jednak wyposażone w OC właściciela, a służą głównie do pokrywania kosztów usług weterynaryjnych. Nic dziwnego, że decydują się na zakup takiej polisy – tam koszty usług świadczonych w klinikach weterynarii są bardzo drogie, a Brytyjczycy często nie mają żadnych oszczędności przy pomocy których mogliby pokryć koszty leczenia. W Polsce oczywiście leczenie również nie jest najtańsze, jednakże tam koszty są jeszcze większe. Jeśli mieszkasz razem ze swoim pieskiem w Wielkiej Brytanii radzimy nabyć taką polisę, możesz to zrobić na różnych internetowych porównywarkach ubezpieczeń. Możesz też na przykład skorzystać z oferty sieci supermarketów TESCO.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online od choroby

Pieski może spotkać wiele chorób. Dużym problemem może oczywiście być grypa i inne schorzenia górnych dróg oddechowych. Całkiem często zdarzają się grzybice skóry. Istnieje również duże ryzyko zakażenia się przez Twojego pupila salmonellą. Spory problem posiadaczom psów może też wygenerować tak zwane MRSA, czyli dokładniej gronkowiec złocisty który niestety jest oporny na metycylinę. Oczywiście, dużym zagrożeniem dla psów są również wszelkie choroby cywilizacyjne. Z innych zagrożeń możemy też wymienić gruźlicę, giardiozę, lambliozę, świnkę i zapalenie ślinianek przyusznych.
Alergia u czworonogów nie ma zwykle objawów astmatycznych, tak jak u ludzi, ale częściej objawy dermatologiczne, czyli zmiany skórne. Jest to odpowiedź na alergeny, czyli substancje wywołujące uczulenie. Mogą to być pyłki roślin, lub roztocza, może to też być nieodpowiednia obroża dla pieska.
Najbardziej podstępną chorobą która dotyka psy jest jednak chyba borelioza. Podobno już co trzeci kleszcz jest jej nosicielem. Co jednak jest takiego podstępnego w boreliozie? Przede wszystkim to, że objawy choroby mogą się pojawić dopiero 2 i pół miesiąca po ugryzieniu przez kleszcza, przez co możemy mieć problem z powiązaniem objawów z ugryzieniem przez kleszcza. Chory piesek ma gorszy nastrój, mniejszy apetyt, gorączkę i tak dalej.
Wścieklizna to bardzo niebezpieczne schorzenie, niestety nieuleczalne. Do zakażenia wścieklizną dochodzi wskutek kontaktu z zakażonym osobnikiem, na przykład bezdomnym psem, kotem lub z dzikimi zwierzętami, szczególnie przez ślinę zakażonego. Zakażony pies zachowuje się agresywnie, może się ślinić, nie pić wody i połykać przedmioty niejadalne.
Nosówka jest wywoływana poprzez wirusa, który żyje bardzo długo w zimnej temperaturze, a w ciepłej ginie bardzo szybko. Psy zarażone tą chorobą koniecznie powinny odbywać kwarantannę.
Młode osobniki są narażone na zarażenie parwowirozą, czyli psim tyfusem. Na początkowym etapie tej niebezpiecznej choroby piesek jest apatyczny i charakteryzuje się zmniejszonym apetytem, a z czasem jest już tylko gorzej, pieskowi nie chce się pić, ma wymioty i biegunki, a nawet krew w kale.
Czy ubezpieczyciel zdecyduje się objąć ochroną ubezpieczeniową wszystkie te choroby? Wszystko zależy od ubezpieczyciela – ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 jak najbardziej pokrywa koszty leczenia wyżej wymienionych schorzeń.

Warto nabyć ubezpieczenie zdrowotne dla psa online, ale siebie też powinno się ubezpieczyć

Nigdy nie wiesz kiedy może Ciebie zabraknąć, dlatego należy się przed takim ryzykiem zabezpieczyć, tym bardziej, że prędzej czy później w końcu na pewno do tego dojdzie. Twój piesek na pewno chciałby, abyś Ty również się ubezpieczył. To szczególnie ważne, jeśli masz dodatkowe zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny lub jakikolwiek inny kredyt do spłaty – byłoby dobrze nie zostawiać zadłużenia do spłaty swoim bliskim. Jeśli na Twoim utrzymaniu są dzieci warto byłoby również zapewnić im wikt i opierunek na wypadek gdyby Ciebie zabrakło, a tym samym zabrakłoby dochodu który generujesz dla swojej rodziny. Twoim pieskiem też będzie musiał się ktoś zająć, na przykład opiekunka do psów, a za jej usługi trzeba zapłacić. Podsumowując, tak samo jak kupujemy ubezpieczenie zdrowotne dla psa online, tak samo warto kupić ubezpieczenie na życie przez kalkulator online.


Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online rozszerz o ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online ranking

Które polisy dla właścicieli czworonogów są najlepsze? Postaramy się przybliżyć najlepsze z nich.

1. Ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 od Generali.
Jest to obecnie jedyne takie ubezpieczenie na polskim rynku. Jest to przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia psa, może jednak zostać również rozszerzone o OC właściciela psa oraz o ubezpieczenie od śmierci psa. W ramach polisy pokrywane są koszty leczenia pieska u lekarzy weterynarii nawet do 50 tysięcy złotych w ciągu roku. Jeśli zaś chodzi o OC właściciela psa, to maksymalna suma gwarancyjna na pojedyncze zdarzenie ubezpieczeniowe wynosi 200 tysięcy PLN, przy czym suma gwarancyjna nie ulga konsumpcji, a więc w skali roku suma odszkodowań wypłacona przez Generali może przekroczyć 200 tysięcy złotych, ponieważ nie ulega ona zmniejszeniu wraz z wypłatą świadczeń. Co jednak ważne, aby kupić ubezpieczenie zdrowotne dla psa online 2023 od Generali piesek musi mieć wszczepiony przez lekarza weterynarii elektroniczny mikrochip posiadający unikalny numer składający się z 15 znaków, zgodny ze standardem ISO11784, ISO11785. Kupując ubezpieczenie zobowiązujesz się też, że piesek będzie poddany szczepieniom zgodnie z kalendarzem szczepień lub zaleceniami lekarza weterynarii na następujące choroby: nosówka, parwowiroza, wścieklizna, zakaźne zapalenie wątroby (choroba Rubartha), zapalenie tchawicy i oskrzeli (kaszel kenelowy).

2. Ubezpieczenie dla psa online 2023 dołączane do polisy mieszkaniowej w Generali

Takie ubezpieczenie możemy dostać w polisie mieszkaniowej od towarzystwa Generali. Co ono obejmuje? Jeśli polisę rozszerzysz o OC w życiu prywatnym to będzie ona obejmowała również swoim zakresem OC właściciela pieska, a więc ubezpieczenie od szkód które Twój czworonogi podopieczny wyrządzi osobom trzecim na ich zdrowiu, życiu i mieniu, a także na innych zwierzętach których nie jesteś właścicielem. Co dla pieska znajdziesz jeszcze w polisie mieszkaniowej, oprócz OC właściciela? Jeśli zdecydujesz się na polisę w wariancie All Risk dostaniesz od ubezpieczyciela dodatkowe NNW psa, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To ubezpieczenie zadziała w przypadku pogryzienia Twojego pupila przez inne zwierzę lub potrącenia przez auto oraz w przypadku otrucia pieska w związku w kradzieżą z włamaniem w miejscu ubezpieczenia. Oczywiście, ubezpieczenie nie obejmuje tych zdarzeń, tylko ich następstwa, czyli na przykład złamana kończyna, śmierć i tak dalej. Ubezpieczenie działa na terytorium całej Rzeczypospolitej, z wyłączeniem otrucia które działa tylko w miejscu ubezpieczenia, czyli na terenie ubezpieczonej nieruchomości. Ubezpieczenie nie obowiązuje poza granicami kraju. Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro w zakresie jest pogryzienie przez inne zwierzę, to ubezpieczenie obejmie też ukąszenie pieska przez kleszcza. Nic bardziej mylnego, ubezpieczyciel zapisał ukąszenie psa przez kleszcza w wyłączeniach odpowiedzialności, więc nie będzie odpowiadał w takim przypadku. Pies jest traktowany jak ruchomość domowa i to do sumy ubezpieczenia ruchomości domowych ubezpieczyciel będzie odpowiadał za Twojego pieska, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż do 5 tysięcy złotych i do 500 złotych w przypadku śmierci psa bez udokumentowanego rodowodu.

3. Ubezpieczenie dołączane do polisy mieszkaniowej z Warty

To ubezpieczenie jest dostępne w dwóch wariantach – Warta Dom oraz Warta Dom Komfort. To co jednak tutaj interesuje nas najbardziej jest ubezpieczenie dla psa 2023 dołączane do polisy. Aby ubezpieczenie pokrywało szkody związane z pieskiem musisz kupić polisę mieszkaniową lub na dom w wariancie na 3 lata, jeśli kupisz polisę na okres jednego roku. Co zaoferuje ubezpieczyciel jeśli już zdecydujesz się zakupić polisę na 3 lata? Pokryje koszty leczenia lub zapłaci ubezpieczonemu za śmierć zwierzęcia po takich samych zdarzeniach jak w polisie mieszkaniowej w Generali, a więc po wypadku komunikacyjnym, pogryzieniu przez inne zwierzę lub po otruciu. W ubezpieczeniu Warta Dom wykupionym na okres 3 lat towarzystwo ubezpieczeniowe odpowiada za wymienione wcześniej ryzyka do 2 tysięcy złotych, a w ubezpieczeniu Warta Dom Komfort również wykupionym na okres 3 lat Warta odpowiada za te ryzyka do kwoty 5 tysięcy złotych. Aby uzyskać pieniądze od Warty w przypadku zajścia zdarzeń, od których ubezpieczyłeś u nich swojego pieska musisz uzyskać pisemne potwierdzenie lekarza weterynarii. Oczywiście, możesz też ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, co zapewni Ci zabezpieczenie finansowe przed szkodami które wywoła Twój pies.

4. Ubezpieczenie dla psa Mój Compan dołączane do polisy mieszkaniowej z Compensy

Mój Compan to rozszerzenie, które mogą wykupić posiadacze polisy na dom lub mieszkanie z Compensy. Składka roczna za samo rozszerzenie wynosi niestety aż 440 złotych. Suma ubezpieczenie wynosi jednak więcej niż w Warcie, bo 8 tysięcy złotych. Nie jest jednak tak, że taka suma ubezpieczenia jest na wszystkie ryzyka ubezpieczeniowe, ponieważ towarzystwo zastosowało podlimity. Leczenie weterynaryjne po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie będzie finansowane przez ubezpieczyciela maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Znacznie mniejszy podlimit ubezpieczyciel ustanowił na uśpienie, kremację lub pochówek psa, gdyż ten podlimit wynosi zaledwie 600 złotych. Trochę większy limit jest na zakup nowego pieska – wynosi on 3 tysiące złotych. Rozszerzenie Mój Compan nie zawiera jednak OC właściciela psa, więc nie otrzymujesz ochrony na wypadek gdy Twój pies pogryzie lub podrapie kogoś lub inne zwierzę, czy kiedy uszkodzi czyjeś mienie.

Rasy psów najbardziej narażonych na choroby

 

 • Owczarek niemiecki – owczarki niestety są bardzo narażone na rozmaite choroby, zwłaszcza na dysplazję. Jest to choroba w której główka kości udowej nie za bardzo pasuje do panewki stawowej. Owczarka to boli, tworzy się stan zapalny w stawach, a w konsekwencji piesek ma problemy z chodzeniem
 • Buldog – często ma problemy z oddychaniem. co wynika z jego spłaszczonego pyszczka. Chrumkanie czy chrapanie które wydaje się tak zabawne niektórym osobom jest w rzeczywistości oznaką choroby buldoga. Warto wyróżnić buldogi angielskie, które często mają problemy z infekcjami skóry i alergiami. Adoptując psa tej rasy musisz liczyć się z tym, że prędzej czy później będziesz musiał zapłacić za operację która umożliwi pieskowi łatwiejsze oddychanie. Dobrze by było, gdyba koszty operacji pokryło ubezpieczenie zdrowotne dla psa online, a nie Ty
 • Beagle – często chorują na padaczkę. Zwykle zauważalne jest to dopiero po 6 miesiącu życia, choć często pierwsze symptomy mogą wystąpić nawet przed 3 rokiem życia. Padaczka jest niestety nieuleczalna, a co za tym idzie częste będą wizyty u weterynarza i będzie to sporo kosztować.
 • Yorkshire terrier – często chorują na oboczne wrotne krążenie wątroby. Doprowadza to często do wymiotów, biegunki, drgawek i wielu innych problemów. Jeśli piesek zachoruje na tę chorobę konieczna będzie operacja
 • Cocker spaniel – są przede wszystkim narażone na wiele problemów ortopedycznych, ale są również podatne na epilepsję oraz choroby serca i wątroby
 • Golden Retriever – są narażone na dysplazję stawu biodrowego i łokciowego. Problemem mogą się również okazać alergie
 • Bernardyn – narażony jest na rak kości i zaburzenia serca
 • Basset hound – są narażone na wiele chorób genetycznych, takich jak choroba von Willebranda, czy wzdęcia. Chorobom genetycznym można zapobiegać poprzez odpowiedzialne prowadzenie hodowli
 • Labrador Retriever – jest podatny na raka oraz na zapaść wysiłkową, czyli na chorobę która charakteryzuje się słabymi mięśniami, brakiem koordynacji oraz zapaściami, które pojawią się zaraz po intensywnym wysiłku. Zapaści te zagrażają życiu psa
 • Rottweiler – mogą cierpieć z powodu epilepsji oraz osteochondrozy, czyli zwyrodnieniowej choroby kości
 • Nowofundland – duże pieski będące przedstawicielami tej rasy mogą cierpieć na zastawkowe zwężenie aorty, ta choroba może skutkować nagłą śmiercią
 • Pudel miniaturowy – miewają problemy z oczami, takie jak na przykład zaćma
 • Chow Chow – te psy są narażone na wiele poważnych problemów ortopedycznych
 • Dog niemiecki – psy tej rasy są narażone na dysplazję stawu biodrowego
 • Kerry Blue Terrier – podobnie jak pudle miniaturowe często mają problemy z oczami takie jak na przykład zaćma
 • Owczarek szetlandzki – przedstawiciele tej rasy są narażone na zapalenie skórno-mięśniowe, co w konsekwencji może doprowadzić do problemów z utratą włosów
 • Shih Tzu – dość często dochodzi do zwichnięcia rzepki
 • Bokser – wiele piesków tej rasy choruje na raka. W niektórych przypadkach uda się wyleczyć chorobę jeśli odpowiednio wcześnie zostanie ona wykryta i nie jest agresywna
 • Seter irlandzki – są narażone na epilepsję, która może być ustabilizowana przy pomocy leków
 • Berneński pies pasterski – są narażone na dysplazję stawu biodrowego i łokciowego

 

5/5 - (3 votes)