Ubezpieczenie psa

Ostatnia aktualizacja w dniu

Ktoś, kto nie posiada psa nie zdaje sobie sprawy, jaki to ból gdy Twojemu psu coś się dzieje. To trochę tak jak ktoś kto nie ma dziecka nie zrozumie bólu rodzica cierpiącego dziecka. Dlatego posiadacze psów ponoszą czasem horrendalne koszty usług świadczonych w klinikach weterynaryjnych. To jednak niejedyne niespodziewane wydatki jakie muszą ponosić właściciele czworonogów. Jako właściciel psa jesteś za niego odpowiedzialny, a wiec jesteś też odpowiedzialny za to co zrobi on innym ludziom lub psom. A zaszkodzić może im na naprawdę multum sposobów. Może zarówno kogoś pogryźć jak i zniszczyć czyjeś mienie. Dlatego potrzebne jest Ci dobre ubezpieczenie psa. Powinno się ono składać z ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW, OC właściciela psa oraz dodatkowych usług Assistance.

Ubezpieczenie psa pokrywa horrendalne koszty usług weterynaryjnych

Już drobne operacje chirurgiczne pochłaniają do około 250 złotych. Operacja dializy może Cię wynieść nawet 600 złotych, tak samo jak kastracja czy sterylizacja suki (to oczywiście zależy od wagi zwierzęcia). Usuwanie kamienia nazębnego może również zaboleć Twoją kieszeń – taki zabieg może kosztować nawet 150 złotych. Leczenie złamań to koszt pomiędzy 250 a 650 PLN. Nie każdy może sobie zawsze pozwolić na taki wydatek, dlatego właścicielom czworonogów potrzebne jest ubezpieczenie psa. Twój czworonogi przyjaciel jest narażony na wiele nieszczęść, za które to Ty będziesz musiał zapłacić. Leczenie zwierząt nie jest refundowane, nie są one ubezpieczone w NFZ. Sam będziesz musiał wyłożyć środki na wizytę u weterynarza oraz pobyt psa czy suczki w klinice dla zwierząt. Na Twoich barkach jest też ponoszenie kosztów badań, płacenie za leki, środki opatrunkowe czy zabiegi ambulatoryjne. Musisz więc posiadać odpowiednią polisę, która pokryje wszystkie wspomniane koszty w razie potrzeby. Przy jej zakupie musisz pamiętać o wystarczająco wysokiej sumie ubezpieczenia. Jeśli suma ubezpieczenia będzie za niska nie dostaniesz wystarczających środków w przypadku droższych wydatków.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

To ubezpieczenie z którego dostaniesz pieniądze kiedy piesek będzie ofiarą nieszczęśliwego wypadku i w jego skutek będzie musiał liczyć się z  nieprzyjemnymi konsekwencjami wypadku, jak złamana kończyna, śmierć itd. W takim wypadku dostaniesz dodatkowe środki z ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli NNW. Dostaniesz tym więcej, im większą sumę ubezpieczenia NNW wybrałeś, ponieważ świadczenia są wypłacane na podstawie tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu załączonej do zakupionej polisy. W tej tabeli znajdziesz wszystkie następstwa wypadku w których ubezpieczenie psa zapewni Ci dodatkowe środki. Obok każdego z następstw widnieje liczba wskazująca jaki procent sumy ubezpieczenia dostaniesz w przypadku gdy do niego dojdzie. Lepiej zobrazować powinna to poniższa grafika, w której przedstawione są losy dwóch psów, które były ubezpieczone u tego samego ubezpieczyciela, ale na inną sumę ubezpieczenia (SU):

Ubezpieczenie psa zapewni wyższe świadczenia wraz z wyższą sumą ubezpieczenia NNW

OC właściciela psa - kiedy Twój przyjaciel jest winowajcą

Najbardziej finansowo może Cię jednak poturbować to, co Twój kochany czworonóg postanowi zrobić komuś innemu. A może przedsięwziąć bardzo wiele pomysłów, o czym wie chyba każdy posiadacz psa. Może zaszkodzić innemu psu w psiej bijatyce, może zniszczyć czyjeś mienie czy nawet pogryźć człowieka. No właśnie, wyobraź sobie, że Twój piesek pogryzł dziecko. W takim przypadku z pewnością jesteś narażony na bardzo duże koszty, w końcu musisz zadośćuczynić jego rodzicom. Niestety, w opisanej sytuacji jest też bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa trafi do sądu, co znowu wiąże się z dużymi wydatkami. Potrzeba aby Twoje ubezpieczenie psa zawierało również OC właściciela psa jest szczególna kiedy piesek jest przedstawicielem jednej z bardziej agresywnych ras jak pit bull terrier, owczarek kaukaski, buldog amerykański czy rottweiler.

On bardzo by chciał mieć ubezpieczenie psa

Dodatkowe benefity, jakie daje Ci ubezpieczenie psa

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której Twój pies zostaje sam na przykład w czasie kiedy jesteś w szpitalu bądź na urlopie. Wtedy zazwyczaj prosisz kogoś z rodziny bądź sąsiada, by się nim zajął. Oczywiście, zazwyczaj nic za to nie płacisz (choć czasem tak), ale zaciągasz niewygodny “dług wdzięczności”. Gdyby tylko istniała taka usługa – ktoś przyszedłby na parę godzin zająć się psem. W końcu trzeba go nakarmić, napoić oraz wyjść z nim na spacer. Otóż niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie ubezpieczenie psa, które oprócz wspomnianych w poprzednich akapitach pokrycia kosztów leczenia oraz OC w życiu prywatnym dają Ci też usługi Assistance tego typu jak wspomniane “nakarmienie i wyprowadzenie” pieska. To oczywiście przykład, polisa może też pokrywać koszty kremacji i pochówku zwierzęcia oraz koszt zakupienia nowego psa (kiedy umrze). Inne usługi oferowane w ramach Assistance to:

  • pomoc w poszukiwaniu pupila, który zaginął,
  • wizyta u psiego fryzjera,
  • transport czworonoga,
  • i wiele innych.

Dlatego warto sprawdzić, czy zakupiona przez nas polisa zawiera wspomniane usługi oferowane w ramach ubezpieczenia Assistance.

Ubezpieczenie psa kosztuje więcej jeśli ma jakieś schorzenia

Najlepsze ubezpieczenie psa kupisz w Generali

W zakresie polisy są oczywiście koszty leczenia psa, OC właściciela psa oraz koszty nagłej eutanazji czworonoga. Co prawda Generali nie pokrywa kosztów kastracji psa czy sterylizacji suczki, ale powikłania związane z tymi zabiegami jak najbardziej są w zakresie ochrony. Polisę kupisz 10% taniej z kodem 02055. Dodatkowo, zakup tej polisy da Ci 3% rabatu na wszystkie pozostałe ubezpieczenia na Bezpieczny.pl. Ubezpieczyć można pieska w wieku między 8 tygodni a 8 lat, jednak jeżeli pies został ubezpieczony w tym przedziale wiekowym to możesz co roku przedłużać ubezpieczenie psa aż do jego śmierci. Składka roczna, w zależności od wybranego pakietu wynosi od 38 do 400 złotych. Oczywiście, musisz liczyć się z rosnącą składką za polisę wraz z rosnącym wiekiem czworonoga, gdyż starsze osobniki są bardziej narażone na urazy. Polisa zaczyna działać już 8 dni po jej zawarciu, natomiast karencja na śmierć to 6 miesięcy (czyli jeśli pies zdechnie w ciągu 6 miesięcy od zawarcia polisy to nie dostaniesz za to pieniędzy). Ubezpieczyć nie możesz psów z hodowli oraz tych pełniących służbę w służbach mundurowych, jak straż pożarna, straż graniczna, policja czy wojsko. Podczas zakupu trzeba podać numer chipa psa, jego imię, rasę i płeć. Niestety, ale nie da się ubezpieczyć psa bez chipa – tak jak nie da się ubezpieczyć człowieka bez numeru PESEL. Musisz też odpowiedzieć na pytanie o stan zdrowia psa.