Ubezpieczenie psa lub kota

Ostatnia aktualizacja w dniu

Ktoś, kto nie posiada psa nie zdaje sobie sprawy, jaki to ból gdy Twojemu psu coś się dzieje. To trochę tak jak ktoś kto nie ma dziecka nie zrozumie bólu rodzica cierpiącego dziecka. Dlatego posiadacze psów ponoszą czasem horrendalne koszty usług świadczonych w klinikach weterynaryjnych. To jednak niejedyne niespodziewane wydatki jakie muszą ponosić właściciele czworonogów. Jako właściciel psa jesteś za niego odpowiedzialny, a wiec jesteś też odpowiedzialny za to co zrobi on innym ludziom lub psom. A zaszkodzić może im na naprawdę multum sposobów. Może zarówno kogoś pogryźć jak i zniszczyć czyjeś mienie. Dlatego potrzebne jest Ci dobre ubezpieczenie dla psa online 2020. Powinno się ono składać z ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW, OC właściciela psa oraz dodatkowych usług Assistance.

Obecnie polisa nie jest niestety dostępna. Podaj nam swój adres mailowy lub telefon (a najlepiej oba) żebyśmy mogli poinformować Cię kiedy oferta dla Twojego pupila będzie dostępna.

Ubezpieczenie dla psa online 2020 pokrywa horrendalne koszty usług weterynaryjnych

Już drobne operacje chirurgiczne pochłaniają do około 250 złotych. Operacja dializy może Cię wynieść nawet 600 złotych, tak samo jak kastracja czy sterylizacja suki (to oczywiście zależy od wagi zwierzęcia). Usuwanie kamienia nazębnego może również zaboleć Twoją kieszeń – taki zabieg może kosztować nawet 150 złotych. Leczenie złamań to koszt pomiędzy 250 a 650 PLN. Nie każdy może sobie zawsze pozwolić na taki wydatek, dlatego właścicielom czworonogów potrzebne jest ubezpieczenie dla psa online 2020. Twój czworonogi przyjaciel jest narażony na wiele nieszczęść, za które to Ty będziesz musiał zapłacić. Leczenie zwierząt nie jest refundowane, nie są one ubezpieczone w NFZ. Sam będziesz musiał wyłożyć środki na wizytę u weterynarza oraz pobyt psa czy suczki w klinice dla zwierząt. Na Twoich barkach jest też ponoszenie kosztów badań, płacenie za leki, środki opatrunkowe czy zabiegi ambulatoryjne. Musisz więc posiadać odpowiednią polisę, która pokryje wszystkie wspomniane koszty w razie potrzeby. Przy jej zakupie musisz pamiętać o wystarczająco wysokiej sumie ubezpieczenia. Jeśli suma ubezpieczenia będzie za niska nie dostaniesz wystarczających środków w przypadku droższych wydatków.

Jak wysokie mogą być koszty usług weterynaryjnych?

Zabieg koszt
Drobny zabieg w znieczuleniu nawet 250 złotych
Drobny zabieg chirurgiczny również nawet 250 złotych
Eutanazja nawet 300 złotych
Leczenie złamań nawet 650 złotych
Szczepienie do 150 złotych
Usuwanie kamienia nazębnego do 150 złotych
Testy alergiczne do 200 złotych
USG do 150 złotych
Czyszczenie zębów do 200 złotych
 

Czym jest ubezpieczenie NNW?

To ubezpieczenie z którego dostaniesz pieniądze kiedy piesek będzie ofiarą nieszczęśliwego wypadku i w jego skutek będzie musiał liczyć się z  nieprzyjemnymi konsekwencjami wypadku, jak złamana kończyna, śmierć itd. W takim wypadku dostaniesz dodatkowe środki z ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli NNW. Dostaniesz tym więcej, im większą sumę ubezpieczenia NNW wybrałeś, ponieważ świadczenia są wypłacane na podstawie tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu załączonej do zakupionej polisy. W tej tabeli znajdziesz wszystkie następstwa wypadku w których ubezpieczenie dla psa online 2020 zapewni Ci dodatkowe środki. Obok każdego z następstw widnieje liczba wskazująca jaki procent sumy ubezpieczenia dostaniesz w przypadku gdy do niego dojdzie. Lepiej zobrazować powinna to poniższa grafika, w której przedstawione są losy dwóch psów, które były ubezpieczone u tego samego ubezpieczyciela, ale na inną sumę ubezpieczenia (SU):

ubezpieczenie psa nnw suma ubezpieczenia 1024x576 - Ubezpieczenie psa lub kota

OC właściciela psa - kiedy Twój przyjaciel jest winowajcą

Najbardziej finansowo może Cię jednak poturbować to, co Twój kochany czworonóg postanowi zrobić komuś innemu. A może przedsięwziąć bardzo wiele pomysłów, o czym wie chyba każdy posiadacz psa. Może zaszkodzić innemu psu w psiej bijatyce, może zniszczyć czyjeś mienie czy nawet pogryźć człowieka. No właśnie, wyobraź sobie, że Twój piesek pogryzł dziecko. W takim przypadku z pewnością jesteś narażony na bardzo duże koszty, w końcu musisz zadośćuczynić jego rodzicom. Niestety, w opisanej sytuacji jest też bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa trafi do sądu, co znowu wiąże się z dużymi wydatkami. Potrzeba aby Twoje ubezpieczenie dla psa online 2020 zawierało również OC właściciela psa jest szczególna kiedy piesek jest przedstawicielem jednej z bardziej agresywnych ras jak pit bull terrier, owczarek kaukaski, buldog amerykański czy rottweiler.

Sprawdź czy nie masz OC właściciela psa w swojej polisie mieszkaniowej

Jeśli Twoja polisa mieszkaniowa, np. ubezpieczenie mieszkania od zalania, jest rozszerzona o OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie od szkód które domownicy wyrządzą innym osobom, może się okazać, że OC w życiu prywatnym obejmuje też szkody, jakie Twój pies wyrządzi innym, np. sąsiadom, innym psom itd. Tak jest na przykład w niektórych polisach od Generali. Jak widzisz, może się okazać, że masz już część ochrony jakie zapewniłoby Ci ubezpieczenie dla psa online 2020. Aby się tego dowiedzieć, sprawdź warunki Twojego ubezpieczenia, które dostałeś na maila kiedy zakupiłeś swoją polisę mieszkaniową.

Dodatkowe benefity, jakie daje Ci ubezpieczenie dla psa online 2020

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której Twój pies zostaje sam na przykład w czasie kiedy jesteś w szpitalu bądź na urlopie. Wtedy zazwyczaj prosisz kogoś z rodziny bądź sąsiada, by się nim zajął. Oczywiście, zazwyczaj nic za to nie płacisz (choć czasem tak), ale zaciągasz niewygodny “dług wdzięczności”. Gdyby tylko istniała taka usługa – ktoś przyszedłby na parę godzin zająć się psem. W końcu trzeba go nakarmić, napoić oraz wyjść z nim na spacer. Otóż niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie ubezpieczenie dla psa online 2020, które oprócz wspomnianych w poprzednich akapitach pokrycia kosztów leczenia oraz OC w życiu prywatnym dają Ci też usługi Assistance tego typu jak wspomniane “nakarmienie i wyprowadzenie” pieska. To oczywiście przykład, polisa może też pokrywać koszty kremacji i pochówku zwierzęcia oraz koszt zakupienia nowego psa (kiedy umrze). Inne usługi oferowane w ramach Assistance to:

  • pomoc w poszukiwaniu pupila, który zaginął,
  • wizyta u psiego fryzjera,
  • transport czworonoga,
  • i wiele innych.

Dlatego warto sprawdzić, czy zakupiona przez nas polisa zawiera wspomniane usługi oferowane w ramach ubezpieczenia Assistance.

ubezpieczenie psa schorzenia 300x238 - Ubezpieczenie psa lub kota

Najlepsze ubezpieczenie dla psa online 2020 kupisz w Generali

W zakresie polisy są oczywiście koszty leczenia psa, OC właściciela psa oraz koszty nagłej eutanazji czworonoga. Co prawda Generali nie pokrywa kosztów kastracji psa czy sterylizacji suczki, ale powikłania związane z tymi zabiegami jak najbardziej są w zakresie ochrony. Polisę kupisz 10% taniej z kodem 02055. Dodatkowo, zakup tej polisy da Ci 3% rabatu na wszystkie pozostałe ubezpieczenia na Bezpieczny.pl. Ubezpieczyć można pieska w wieku między 8 tygodni a 8 lat, jednak jeżeli pies został ubezpieczony w tym przedziale wiekowym to możesz co roku przedłużać ubezpieczenie dla psa online 2020 aż do jego śmierci. Składka roczna, w zależności od wybranego pakietu wynosi od 38 do 400 złotych. Oczywiście, musisz liczyć się z rosnącą składką za polisę wraz z rosnącym wiekiem czworonoga, gdyż starsze osobniki są bardziej narażone na urazy. Polisa zaczyna działać już 8 dni po jej zawarciu, natomiast karencja na śmierć to 6 miesięcy (czyli jeśli pies zdechnie w ciągu 6 miesięcy od zawarcia polisy to nie dostaniesz za to pieniędzy). Ubezpieczyć nie możesz psów z hodowli oraz tych pełniących służbę w służbach mundurowych, jak straż pożarna, straż graniczna, policja czy wojsko. Podczas zakupu trzeba podać numer chipa psa, jego imię, rasę i płeć. Niestety, ale nie da się ubezpieczyć psa bez chipa – tak jak nie da się ubezpieczyć człowieka bez numeru PESEL. Musisz też odpowiedzieć na pytanie o stan zdrowia psa.

Jak na razie w Polsce nie jest dostępne samodzielne ubezpieczenie dla psa online 2020

Zmieni się to w czerwcu, kiedy do sprzedaży wejdzie wspomniane w powyższym akapicie ubezpieczenie dla psa online 2020 od Generali. Jak na razie swojego pupila możesz objąć ochroną ubezpieczeniową tylko jeśli Twój ubezpieczyciel obejmuje go ochroną w ramach ubezpieczenia mieszkania (robi tak np. Generali w wariancie All Risk, Compensa i PZU). Innym sposobem na zakup polisy dla Twojego czworonoga jest cross-selling, czyli jeśli posiadasz jakiś produkt to być może po dopłaceniu możesz uzyskać ochronę ubezpieczeniową dla Twojego pieska. Są w Polsce dwie takie oferty. Jeśli jesteś klientem sieci komórkowej Play to za 10-12 złotych miesięcznie możesz dokupić taką polisę. Drugi produkt dla klientów Tesco jest raczej słaby, ma ograniczony zakres i kosztuje 69 złotych rocznie. Generalnie lepiej poczekać do czerwca na polisę specjalnie zrobioną pod właścicieli psów.

Możesz jednak zawsze kupić ubezpieczenie nieruchomości

W Generali możesz rozszerzyć polisę mieszkaniową lub na dom o All Risk. Wtedy w pakiecie dostaniesz NNW dla Twojego psa. Potrzebujesz jednak jeszcze OC właściciela psa. Świetnie się składa, ponieważ tę samą polisę w Generali możesz rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie które chroni Cię przed szkodami które wyrządzisz innym osobom na ich mieniu lub zdrowiu. W Generali, OC w życiu prywatnym obejmuje też szkody wyrządzone innym przez Twojego czworonoga.

Możesz jednak poczekać do 25 czerwca i wtedy powrócić na tę stronę. Wtedy w naszej ofercie pojawi ubezpieczenie dla psa online 2020. Jeśli chcesz byśmy wtedy przypomnieli Ci o tym, że chciałeś zakupić polisę napisz do nas na messengerze lub wyślij nam maila przez formularz kontaktowy. Ubezpieczenie nieruchomości w Generali ma bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej – możesz zakupić ubezpieczenie mieszkania od zalania i od wielu innych ryzyk.

Niestety, w Polsce oferta polis dla piesków jest dosyć wąska

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii na stronie animalfriends.co.uk mogą kupić ubezpieczenie dla psa online 2020 które pokryje koszty leczenia u weterynarza nawet do 6 tysięcy funtów, czyli około 30 tysięcy PLN! W pakiecie ubezpieczeni dostają możliwość wideo-konsultacji z weterynarzem 24 godziny na dobę. Mieszkańcy Irlandii mogą natomiast zakupić OC właściciela psa na kwotę nawet 250.000 euro! W Kanadzie natomiast, posiadacze czworonogów mogą je ubezpieczyć nawet na nielimitowane kwoty po wypadku czy chorobie! To znaczy, że na leczenie w następstwie nieszczęśliwego wypadku bądź w następstwie choroby ubezpieczyciel wyda każdą sumę jaka będzie potrzebna! W Polsce nie mamy jednak możliwości ubezpieczenia psa na tak wysokie sumy, w związku z tym musimy zadowolić się tym, co jest dostępne. Jednak już niedługo, 25 czerwca 2020 roku pojawi się taka oferta w Generali i wtedy będziesz mógł zadowolić się polisą idealnie skrojoną pod właścicieli psów. Nie kupuj więc wymienionych wcześniej produktów ubezpieczeniowych sprzedawanych w cross-sellingu, lecz poczekaj na polisę dla właściciela psa z prawdziwego zdarzenia i będziesz mógł cieszyć się podobną ochroną ubezpieczeniową jak posiadacze czworonogów w innych krajach.

Czy rasa ma znaczenie?

Jakieś tam ma ;). W każdym razie ubezpieczenie dla psa online 2020 będzie dostępne zarówno dla posiadaczów psów rasowych, jak i tak zwanych “kundelków”. Rasa może jednak wpłynąć na cenę polisy. Składka za ubezpieczenie przedstawicieli bardziej agresywnych ras, jak na przykład pitbull terrier czy buldog amerykański może być wyższa niż dla mniej groźnych czworonogów. Rasa psa ma też wpływ na jego wagę, a tym samym na cenę ubezpieczenia. Usługi weterynaryjne dla psów z większą wagą są droższe, toteż składka za ubezpieczenie również prawdopodobnie będzie wyższa.

W podróży

Jeśli chcesz zabezpieczyć psa w trakcie Waszej wspólnej podróży to niektórzy ubezpieczyciele oferują taki dodatek do polisy turystycznej. Niestety jest to raczej rzadkość w Polsce. Takie ubezpieczenie pokrywa:

  • koszty leczenia pieska za granicą
  • koszty transportu do punktu leczenia, jak ambulatorium czy kliniki
  • nagłej eutanazji, jeśli tego będzie wymagać sytuacja

Taka polisa szczególnie może się przydać w Europie Zachodniej czy w innych krajach gdzie są wyższe ceny – również usług weterynaryjnych czy transportowych. Niestety, ubezpieczenie dla psa online 2020 nie obejmuje zakresem podróży zagranicznych.

Nie tylko ubezpieczenie dla psa online 2020 ale też polisa dla kota

Na portalu sprzedającym polisy od Generali 25 czerwca pojawi się oferta dla posiadaczy piesków, ale w sierpniu dostępna będzie też polisa dla posiadaczy kotków. Będzie więc okazja aby ubezpieczyć wszystkie swoje zwierzęta domowe za jednym zamachem, nie zużywając energii na szukanie oddzielnych ofert dla psa i kota. Ubezpieczenie kota również kupisz 10% taniej z kodem pośrednika bezpieczny.pl 02055! Tak samo jak ubezpieczenie dla psa online 2020 ubezpieczenie dla kota będzie obejmowało swoim zakresem koszty leczenia weterynaryjnego, czy to w następstwie choroby, czy to w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Będzie też oczywiście obejmowało OC w życiu prywatnym, na wypadek gdyby kociak trochę nabroił – zrzucił doniczkę przez otwarte okno na samochód sąsiada i tak dalej. W zakresie jest też oczywiście leczenie następstw sterylizacji zwierzątka i pokrycie kosztów, gdyby wystąpiła potrzeba nagłej eutanazji zwierzaka.

Bardzo podobne jak ubezpieczenie dla psa online 2020 jest ubezpieczenie dla kota

Koty nie są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia tak jak ich właściciele. To znaczy, że za ich leczenie musisz płacić z własnej kieszeni, a koszty usług weterynaryjnych nie są niskie. Koty, jak dobrze wiemy, lubią też rozrabiać i mogą zbroić coś za co ich właściciel, czyli Ty, będzie musiał zapłacić. Przydałoby się też ubezpieczenie NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Z niego dostaniesz pieniądze kiedy w wyniku wypadku Twój kotek będzie miał np. złamaną nogę. Najlepszym rozwiązaniem, które uchroni Cię przed ponoszeniem odpowiedzialności, przynajmniej tej finansowej, za posiadanie tego cudownego stworzenia jakim jest kot jest ubezpieczenie dla kota, które jest skonstruowane całkiem podobnie jak ubezpieczenie dla psa online 2020.

Co obejmuje ubezpieczenie dla kota

Jednym z ryzyk które obejmuje taka polisa są koszty leczenia kotka. Nie są one niskie, dlatego dobrze by było się na nie przygotować, aby nie musieć ich opłacać z własnej kieszeni. Leczenie złamań może kosztować nawet 650 złotych, drobny zabieg chirurgiczny – 250 złotych. Słowem – nie jest tanio. Ubezpieczenie dla kota pokrywa też koszty w razie potrzeby uśpienia, tj. eutanazji kotka, jego kremacji i pochówku. Nie ma co się spodziewać, że ubezpieczenie pokryje koszty sterylizacji czy też kastracji zwierzęcia, ale powikłania związane z tymi zabiegami jak najbardziej powinny być w zakresie. W przypadku śmierci kotka dostaniesz pieniądze na zakup nowego zwierzęcia, jednak karencja na zgon zwierzęcia wynosi 6 miesięcy – czyli jeśli kot zdechnie wcześniej niż 6 miesięcy przed zawarciem polisy to nie dostaniesz za to pieniędzy. Jak widzisz, to co oferuje ubezpieczenie dla kota to podobne świadczenia do tych które oferuje ubezpieczenie dla psa online 2020.

ubezpieczenie kota - Ubezpieczenie psa lub kota

Polisa obejmuje też OC właściciela kota, czyli ochronę przed ponoszeniem kosztów wybryków Twojego kota – tego co zrobił innym ludziom bądź zwierzętom. Koty mogą naprawdę wiele zbroić – np. zrzucić doniczkę prze otwarte okno na dach auta Twojego sąsiada, podrapać kogoś i tak dalej. Za takie zdarzenia jesteś odpowiedzialny finansowo, w końcu kot nie ma żadnych pieniędzy którymi mógłby zadośćuczynić swym ofiarom.

Jakie są wymagania aby móc zakupić taką polisę?

Przede wszystkim kot musi być zaczipowany, tak jak pies któremu kupujesz ubezpieczenie dla psa online 2020. Kot który nie posiada chipa nie może zostać ubezpieczony – to trochę tak jakby człowiek nie posiadał numeru PESEL, ponieważ przy zakupie polisy trzeba podać numer chipa. Poza tym kot musi być w odpowiednim przedziale wiekowym.

A ile kosztuje taka polisa?

Po pierwsze, zależne to jest od twojego psa – między innymi od jego wagi. Im cięższy pies tym generalnie większy koszt usług weterynaryjnych, więc siłą rzeczy polisa musi być droższa. Poza tym, cięższy pies jest zwykle zdolnych bardziej nabroić – nie w sensie jego woli, ale jego zdolności – jest cięższy, silniejszy, dlatego ubezpieczyciel bierze większą odpowiedzialność oferując Ci ubezpieczenie dla psa online 2020 zaopatrzone w OC właściciela psa. Kolejnym faktorem wpływającym na cenę ubezpieczenia może być rasa zwierzęcia, na przykład więcej zapłacisz za bardziej agresywne rasy psów. Jeśli piesek przechodził przez jakieś choroby, albo jest nieszczęsnym posiadaczem choroby przewlekłej również możesz się liczyć z tym, że zapłacisz więcej. Oprócz psa znaczenie ma też jak szeroki zakres ubezpieczenia wybierzesz oraz na jak wysokie sumy ubezpieczysz czworonoga. Niektórzy chcą przykładowo tylko ubezpieczenie NNW a inni tylko odpowiedzialność cywilną właściciela. Tak samo z sumami ubezpieczenia – jednemu wystarczy niższa suma OC właściciela psa, a ktoś chce ubezpieczyć to ryzyko na większą kwotę. I ten drugi prawdopodobnie lepiej na tym wyjdzie, bo przecież gdy wybierzesz za małą sumę OC może się okazać, że Twoje ubezpieczenie dla psa online 2020 nie będzie w stanie pokryć kosztów szkód, które dokonał Twój czworonogi przyjaciel. Cena może wynieść między 40 a 400 złotych, więc jak widzisz rozstrzał jest dość duży.

ile kosztuje ubezpieczenie dla psa online 2020 1024x576 - Ubezpieczenie psa lub kota

Jakich psów nie obejmie ubezpieczenie dla psa online 2020?

Przede wszystkim, nie zakupie polisy dla niezaczipowanego pieska. Przy zakupie polisy musisz podać numer chipa Twojego czworonogiego przyjaciela. Nie ubezpieczony też psów które ukończyły już 8 rok życia – są już za stare i jest to za duże ryzyko dla ubezpieczyciela. Nie znaczy to jednak, że wcześniej ubezpieczony pies nie może kontynuować polisy – jeśli kupiłeś polisę przed 8 rokiem życia psa to możesz ją kontynuować aż do jego śmierci. Musisz się jednak liczyć wtedy z tym, że co roku za ubezpieczenie dla psa online 2020 będzie trochę wyższa składka. Nieubezpieczalne są też pieski które są w hodowli, bądź pełnią służbę w służbach mundurowych takich jak straż graniczna, straż pożarna czy też policja. Zwierzę ubezpieczyć możesz tylko, jeśli jest starsze niż 8 tygodni.

Karencje i wyłączenia

Karencja na zgon w polisie wynosi pół roku, czyli jeśli piesek umrze wcześniej niż 6 miesięcy po zawarciu polisy to nie dostaniesz żadnych pieniędzy za jego śmierć. Polisa zaczyna działać dopiero 8 dni od jej zawarcia. Wyłączone z ochrony są też psy będące w hodowli lub dumnie pełniące służbę w służbach mundurowych.

Ubezpieczenie dla psa online 2020 od ugryzienia

Polisa dla pieska powinna też pokryć koszty leczenia w przypadku gdy Twój czworonogi przyjaciel zostanie pogryziony przez innego psa. Co prawda koszty leczenia Twojego czworonoga powinien pokryć właściciel psa który dokonał aktu agresji na Twoim psie, może się jednak okazać, że nie będzie on skory do współpracy. Mógłbyś zadzwonić na policję, jednak nie każdemu chce się w to bawić. Jeżeli nie zrobiłeś tego od razu na miejscu incydentu udowodnienie winy innego psa może być trudne jeśli nie zostało to zarejestrowane na wideo, na przykład przez kamerę miejską. Może się to skończyć długotrwałym procesowaniem się w sądzie, co będzie oczywiście trwało bardzo długo i dodatkowo trochę kosztowało, a leczenie pieska nie może przecież czekać.

Ubezpieczenie dla psa online 2020 porównanie

Tak na prawdę to nie ma czego porównywać, gdyż po prostu w Polsce nie ma jeszcze samodzielnych produktów ubezpieczeniowych kierowanych do właścicieli psów. Taki produkt ubezpieczeniowy pojawi się dopiero 25 czerwca tego, 2020 roku i zostanie on wprowadzony na rynek przez towarzystwo Generali, dostępny będzie tylko w sprzedaży przez internet. Jeśli przy jego zakupie użyjesz kod pośrednika bezpieczny.pl 02055 to dostaniesz 10% zniżki na ubezpieczenie dla psa online 2020. Jeśli jednak bardzo chcesz porównać oferty a nie poczekać na dobre ubezpieczenie dla psa online 2020 to oczywiście spróbujemy Ci pomóc. Najpierw weźmiemy na tapet ofertę Generali dołączaną do polisy mieszkaniowej. Oferta ta chroni pieska przed nagłymi i nieprzewidzianymi wypadkami komunikacyjnymi z udziałem pieska, jego pogryzieniem przez inne zwierzę (wyłączone jest ukąszenie psa przez kleszcza) oraz przed otruciem przez włamywaczy. Ubezpieczenie to zadziała jeśli wykupisz wariant ubezpieczenia mieszkania All Risk na portalu i użyjesz kod 02055. Maksymalna suma ubezpieczenia w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania to 5 tysięcy złotych, a za śmierć zwierzęcia bez udokumentowanego rodowodu możesz dostać maksymalnie 500 złotych. Następnie na tapet bierzemy ubezpieczenie od Allianz “Bezpieczny Pupil” które jest kierowane dla abonentów sieci Play. Polisa jest dostępna w dwóch wariantach – Standard i Premium. W wariancie standard otrzymujesz OC właściciela psa na kwotę 10 tysięcy złotych oraz zwrot kosztów leczenia zwierzęcia po nieszczęśliwym wypadku do 2 tysięcy złotych polskich. W wariancie Premium dostajesz oba te ubezpieczenia na takie same sumy oraz dodatkowo assistance medyczny dla osoby poszkodowanej przez Twoje zwierzę do 2 tysięcy PLN. Na jednej polisie możesz ubezpieczyć być ubezpieczone 2 psy, pod warunkiem, że mieszkają pod jednym adresem. Tutaj załączamy kartę produktu ubezpieczeniowego Bezpieczny Pupil, abyś mógł bliżej to poznać i zdecydować czy warto to zakupić. Naszym zdaniem znacznie lepiej zrobisz jeśli poczekasz na ubezpieczenie dla psa online 2020 do 25 czerwca tego roku. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie jaką Link4 proponuje dla klientów sieci supermarketów Tesco. Tu również ubezpieczyciel uraczył klientów dwoma pakietami: assistance dla zwierząt za 69 złotych rocznie oraz assistance dla zwierząt rozszerzony o OC właściciela psa za 94 złote składki rocznej. Koszt usług assistance Link4 pokrywa do 1000 złotych za jedni zdarzenie ubezpieczeniowe, a maksymalna liczba zdarzeń ubezpieczeniowych w ciągu roku to 2. Są to świadcxenia assistance udzielane po nieszczęśliwym wypadku jak koszty wizyty weterynaryjnej, leków, zabiegów, koszty dojazdu do placówki w której pracują weterynarze i tak dalej. Suma ubezpieczenia OC właściciela psa w Link4 to natomiast 15 tysięcy złotych. Tą polisa również prezentuje się słabo w porównaniu do tego co zaprezentuje ubezpieczenie dla psa online 2020 od Generali. Teraz przyjrzyjmy się jeszcze ofercie Comlensy “Mój Compan”. Czy ma ona do zaproponowania więcej niż ubezpieczenie dla psa online 2020 od Generali? Cóż, to wątpliwe. Polisa Mój Compan jest dostępna tylko i wyłącznie jako rozszerzenie do ubezpieczenia domu bądź mieszkania. Składka roczna wynosi 440 złotych, czyli niestety dosyć drogo. Całkowita suma ubezpieczenia to 8 tysięcy złotych, jednak Compensa wyróżnia podlimity dla poszczególnych ryzyk. Na koszty leczenia weterynaryjnego następstw nieszczęśliwych wypadków albo wskutek choroby Compensa wyznaczyła podlimit w wysokości 5 tysięcy złotych, natomiast dla uśpienia w razie potrzeby oraz pokrycia kosztów kremacji i pochówku limit wynosi 600 złotych. Polisa obejmuje też koszty zakupu nowego pieska po śmierci tego ubezpieczonego – tutaj limit wynosi 3 tysiące złotych. Co to w skrócie oznacza? Jeśli ubezpieczyciel wydał już 5 tysięcy na koszty leczenia weterynaryjnego, potem wyłożył 600 złotych na pokrycie kosztów eutanazji, to na zakup nowego pieska wyłoży maksymalnie 2400 PLN mimo, że polisa Mój Compan ma podlimit na zakup nowego psa na 3 tysiące PLN, ponieważ całkowita suma ubezpieczenia wynosi 8 tysięcy złotych. Polisa Compensy nie obejmuje OC właściciela psa. Jak widzisz, przedstawione oferty są raczej słabe w porównaniu do tego co zaoferuje Ci ubezpieczenie dla psa online 2020 od Generali już 25 czerwca tego roku.

proszę ubezpiecz nas 1024x576 - Ubezpieczenie psa lub kota

Ubezpieczenie dla psa online 2020 często generuje wiele pytań wśród klientów których obsługujemy. Masz jakieś pytania? Teraz postaramy się odpowiedzieć na te najczęściej zadawane przez naszych klientów.

Czy są jakieś wymagania aby kupić ubezpieczenie dla psa online 2020?

Tak. Przede wszystkim pies musi być zaczipowany. Bez chipa nie ma możliwości ubezpieczyć czworonoga. W tym momencie nie jest jeszcze dostępna polisa dla posiadaczy psów, w związku z czym i tak nie można kupić polisy. Oferta będzie jednak dostępna wkrótce, w związku z czym masz chwilę czasu aby wszczepić chip swojemu psu. Numer chipa to dla Twojego pupila tak jak numer PESEL dla człowieka, bez niego ubezpieczyciel nie byłby w stanie zidentyfikować pieska.

Co obejmuje ubezpieczenie dla kota lub pieska?

Koszty leczenia weterynaryjnego pieska lub kota, OC posiadacza psa lub kota – jeśli Twój pupil pogryzie kogoś, zniszczy czyjeś mienie (chodzi o szkody na osobach trzecich) wtedy osoba poszkodowana dostanie odszkodowanie z Twojej polisy. Dostaniesz też pieniądze za nagłą śmierć psa lub kota, z polisy są też pokrywane koszty nagłej eutanazji psa, gdyby była ona potrzebna. Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z naszą ofertą, wejdź na naszą stronę.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie dla psa online 2020 można zawrzeć tylko dla psów w wieku między 8 tygodni a 8 lat. Polisa jest zawierana na okres jednego roku i co roku można przedłużyć ubezpieczenie na następny rok. Polisa może być zawierana do śmierci psa – czyli jeśli pierwszy raz ubezpieczysz psa przed ósmym rokiem życia to polisa może być przedłużana co rok do jego śmierci, jeśli jednak nie ubezpieczyłeś psa przed ósmym rokiem życia, to jest on nieubezpieczalny, ewentualnie możesz kupić ubezpieczenie nieruchomości w którym ochroną są objęte również zwierzęta domowe – dostępne na tej stronie. Karencja na zgon psa wynosi 6 miesięcy. To znaczy, że jeśli pies umrze wcześniej niż 6 miesięcy po zawarciu polisy to nie dostaniesz pieniędzy za jego śmierć. Oczywiście w kolejnych latach ubezpieczenia – jeśli je wznowisz po roku – karencja nie będzie już obowiązywać.

Jakich psów nie ubezpieczamy?

Ubezpieczenie dla psa online 2020 nie obejmuje ochroną piesków będących częścią hodowli, jak i psów pracujących w służbach takich jak na przykład policja, wojsko, straż graniczna, straż pożarna i tym podobnych. Jest to po prostu polisa dla osób które mają psy w swoim gospodarstwie domowym. Ubezpieczenie dla kota również jest dostępne w takiej sytuacji – nie jest to polisa dla hodowców.

Do czego zdolny jest pies?

Dwudziestego drugiego maja 2020 roku w Legnicy pies pogryzł chłopca i dziewczynkę na placu zabaw. Był przywiązany do ogrodzenia, a dziesięciolatek postanowił to pogłaskać. Piesek nie był jednak entuzjastą tego pomysłu i rzucił się na dziecko, pogryzł je po ręce i po twarzy. Parę godzin później ten sam pies pogryzł jedenastolatkę po twarzy. Pies oczywiście miał swoich właścicieli, którzy musieli ponieść konsekwencje tego, co zrobił ich pies. Właśnie dlatego ubezpieczenie dla psa musi być rozszerzone o OC właściciela psa abyś nie musiał ponosic finansowych konsekwencji tego czego dokona Twój pies, lepiej przecież by było jeśli poniosłoby je Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe, prawda? W gminie Wielgie pod koniec czerwca 2020 roku dwa psy które wybiegły z posesji pogryzły dwunastolatkę. Właściciel czworonogów bardzo szybko usłyszał zarzuty, a dziewczynka trafiła do szpitala. Miała pogryzione ręce i nogi oraz otartą ciało, ponieważ była ciągnięta przez psy. Zadośćuczynienie rodzinie tej dziewczynki z pewnością nie było tanie, ciekawe czy właściciel psów miał zgromadzone wystarczające oszczędności… Gdyby miał ubezpieczenie dla psa wyposażone w OC właściciela nie musiałby przejmować się konsekwencjami finansowymi, a jedynie prawnymi.

Tak samo ubezpieczenie dla kota jest rozszerzone o OC właściciela zwierzęcia. Kot też może wiele nabroić, choć może nie zagryzie kogoś na śmierć, ale może kogoś podrapać, porysować auto sąsiada swoimi pazurkami, zrzucić doniczkę z okna na czyjś samochód i tak dalej. Lepiej być zabezpieczonym przed takimi ewentualnościami.

Uzyskasz zniżkę na OC posiadacza pojazdu

Kupując ubezpieczenie dla pieska lub kota online zagwarantujesz sobie 3% rabatu na obowiązkowe ubezpieczenie posiadacza pojazdu od odpowiedzialności cywilnej. Oczywiście, zniżka obowiązuje tylko na OC zakupione na tej samej platformie co ubezpieczenie dla kota lub pieska. W ten sposób zapewniasz sobie dość dużą zniżkę, ponieważ kupując OC posiadacza pojazdu dostajesz 10% zniżki za kod pośrednika 02055 oraz 3% rabatu za ubezpieczenie dla kota lub pieska. Jest to szczególnie korzystne, bo przecież co roku wydajemy niemałe pieniądze na polisę OC posiadacza pojazdu, jeśli ten pojazd posiadamy. Taka kumulacja zniżek jest bardzo atrakcyjna dla każdego kto posiada własny pojazd. Dostępne są OC dla samochodów osobowych, przyczepek oraz samochodów ciężarowych do 3 i pół tony. Jeśli masz motocykl, inny jednoślad lub samochód ciężarowy powyżej 3 i pół tony ponieważ ubezpieczenie dla takich pojazdów nie jest dostępne na platformie na której sprzedawany jest ubezpieczenie dla kota lub pieska.

Mimo wszystko na zachodzie Europy ceny usług weterynaryjnych są wyższe

Polacy muszą mniej wysupłać ze swoich portfeli podczas korzystania z usług placówek weterynaryjnych niż ich zachodnioeuropejscy koledzy. Przyjrzyjmy się na przykład ile każą sobie płacić weterynarze z Wielkiej Brytanii. Tam szczególnie drogie są operacje chirurgiczne. Przykładowo, za całkowitą wymianę biodra u swojego pieska Brytyjczycy muszą zapłacić przeszło 19 tysięcy złotych, a za naprawę krzyża przy użyciu procedury TTA trzeba zapłacić ponad 6 tysięcy złotych. Mimo wszystko, w Polsce też usługi weterynaryjne nie są tanie, dlatego też warto kupić ubezpieczenie dla psa lub kota online, ponieważ nigdy nie wiesz co może się stać.