OC zawodowe przewoźnika drogowego – przewóz rzeczy i osób

Uzyskanie licencji transportowej jest niezwykle istotnym krokiem dla każdego, kto planuje prowadzić działalność transportową. W procesie uzyskiwania takiej licencji wymagane jest dostarczenie gwarancji finansowej jako elementu zabezpieczającego i potwierdzającego zdolność do spełniania zobowiązań wynikających z działalności przewozowej. Gwarancja ta ma na celu zapewnić pewność zarówno dla organów regulacyjnych, jak i klientów, że przewoźnik jest w stanie wywiązywać się z odpowiedzialności i zobowiązań związanych z transportem. Jest to forma zabezpieczenia finansowego, którą przewoźnik musi dostarczyć przed uzyskaniem licencji na prowadzenie działalności transportowej. Stanowi ona pewien fundusz lub gwarancję finansową w przypadku, gdy przewoźnik nie jest w stanie spełnić swoich zobowiązań wobec organów regulacyjnych lub klientów. Gwarancja ta może być wykorzystana w przypadku wypadków, niewywiązania się z umów przewozowych, zwrotu zaliczek, opóźnień czy innych problemów związanych z działalnością przewozową. Najprostszym do uzyskania i najbardziej korzystnym rodzajem gwarancji dla większości przewoźników jest zakup ubezpieczenia OC zawodowe przewoźnika.

Gwarancje ubezpieczeniowe dla firm transportowych, czyli przewoźników drogowych – ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika drogowego do licencji na transport rzeczy i osób

Mamy dla Ciebie ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika drogowego na sumę gwarancyjną 9000 euro na pierwszy pojazd i 5000 euro na każdy następny, lub jeśli prowadzisz transport rzeczy (towarów) i pojazdy mają DMC poniżej 3,5 tony to zabezpieczenie wynosi 1800 euro na pierwszy pojazd i 900 euro na każdy następny.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika drogowego na przewóz towarów i osób?

Cena za gwarancję transportową do licencji przewoźnika:
Ceny różnią się miedzy firmami i zależą od rodzaju licencji na przewóz towarów lub osób, ilości pojazdów oraz DMC pojazdu w przypadku przewozu rzeczy. Warto zwrócić uwagę, że jeśli do pojazdu o DMC do 3.5 tony załączona jest przyczepa, to należy wziąć DMC całego zestawu, czyli w praktyce DMC przekroczy 3.5 tony.
Wystawiamy zabezpieczenia już od 150 zł przy jednym pojeździe.

Składka za ubezpieczenie zawodowe przewoźnika drogowego jest zawsze ustalana indywidualnie. Dopuszczamy możliwość negocjacji 😉

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz zamówienia polisy OC zawodowe przewoźnika lub skontaktuj się z nami!

Gwarancje wystawiamy w naszym biurze od ręki w ciągu maksymalnie 15 minut. Jeśli jesteś z Ostrowca Świętokrzyskiego lub okolic, zapraszamy do naszego biura ul. Iłżecka 26 – zobacz jak do nas trafić.
Co jest potrzebne do zawarcia polisy oc zawodowe przewoźnika drogowego?

 • numer licencji transportowej / zezwolenia
 • wykaz pojazdów, którymi są świadczone usługi
 • dane firmy przewozowej i wpłata składki

Do czego jest potrzebne ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika drogowego na przewóz rzeczy lub osób?

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1071/2009 wraz z późniejszymi zmianami przedsiębiorca, który wykonuje zawód przewoźnika drogowego musi spełniać określone wymogi, które warunkują prowadzenie tej działalności. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniej zdolności finansowej rozumianej jako posiadanie kapitału i rezerw o wartości, co najmniej 9.000 EURO w przypadku wykorzystywania tylko jednego pojazdu i 5.000 EURO na każdy kolejny wykorzystywany pojazd, lub odpowiednio mniej 1800 euro i 900 euro, jeśli chodzi o przewóz rzeczy pojazdami o DMC mniejszej niż 3.5 tony

Wymóg ten uznaje się za spełniony również w przypadku zabezpieczenia w postaci umowy ubezpieczenia lub gwarancji.

Idąc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników drogowych oferujemy ubezpieczenia do licencji na przewóz rzeczy lub osób, która obejmuje ochroną ubezpieczeniową zobowiązania lub roszczenia finansowe wysunięte wobec Ubezpieczonego zgodnie z art.7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1071/2009.

Ubezpieczenie może być zawarte zarówno przez przewoźników, którzy posiadają u nas ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego w ruchu krajowym bądź międzynarodowym, jak też tych którzy mają to ubezpieczenie zawarte u innego agenta. OC zawodowe przewoźnika spełnia wymogi dla przewoźników zajmujących się transportem towarów oraz osób.

Jeśli są Państwo zainteresowani zawarciem gwarancji, proszę wypełnić formularz zamówienia lub skontaktować się z nami.

Posiadamy w swojej ofercie również ubezpieczenie oc przewoźnika drogowego w ruchu krajowym i międzynarodowym, kabotaż w Niemczech i innych krajach UE, cargo, oraz pełną ofertę z 20 firm ubezpieczeniowych oc i ac komunikacyjnego, dlatego warto sprawdzić nasze stawki!

ZAPRASZAMY

Masz pytania? Napisz!

OC zawodowe przewoźnika drogowego na transport towarów lub osób

Wypełnij formularz i zamów ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Twój telefon (wymagane):

  NIP firmy transportowej (wymagane):

  Do jakiej licencji potrzebujesz ubezpieczenia oc zawodowe przewoźnika drogowego?:

  Data początku ochrony ubezpieczenia (najwcześniej od jutra):

  Ile pojazdów w sumie chcesz ubezpieczyć - licencja na przewóz rzeczy i osób?

  TYLKO do licencji na przewóz rzeczy - Ile pojazdów o DMC poniżej 3.5 tony (waga wraz z przyczepą) chcesz ubezpieczyć?

  TYLKO do licencji na przewóz rzeczy - Ile pojazdów o DMC powyżej 3.5 tony chcesz ubezpieczyć?

  Wpisz poniżej dane pojazdów - nr rejestracyjny, DMC i rodzaj np. ciężarowy o DMC pow. 3,5T, autobus, ciągnik siodłowy itp

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w powyższym formularzu przez multiagencję ubezpieczeniową PROMAX, z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Orkana 26, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i przygotowanie oferty, oraz zgadzam się z polityką prywatności

  Procedura zawarcia ubezpieczenia OC zawodowe przewoźnika drogowego do licencji na transport rzeczy i osób

  1. Kontaktujesz się z nami telefonicznie lub wysyłasz zapytanie o ubezpieczenie OCZPD przez powyższy formularz
  2. Przedstawiamy Ci ofertę ubezpieczenia w kilku firmach (Warta, Wiener, TUZ, Uniqa, Generali itd)
  3. Jeśli akceptujesz ofertę, polisę możesz zawrzeć od ręki osobiście w naszym biurze, lub zdalnie podpisując polisę przez system towarzystwa ubezpieczeniowego albo elektronicznym podpisem kwalifikowanym jak na przykład mSzafir.
  4. Polisę OC zawodowe przewoźnika na przewóz towarów lub osób otrzymujesz w formie papierowej lub elektronicznie na maila.
  5. Polisę składasz wraz z innymi dokumentami w celu uzyskania lub przedłużenia/aktualizacji licencji na przewóz towarów albo osób.

  5/5 - (1 vote)