Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia

Zobacz zakres ochrony w ubezpieczeniu dla seniorów

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie oferuje już tak wysokich sum ubezpieczenia za śmierć jak polisa dla osób młodszych. Comiesięczna składka, jaką trzeba płacić za polisę również nie jest tak niska, jak mogłaby być dla osoby w wieku 50 lat na tak niską sumę jaka jest oferowana emerytom. Mimo wszystko warto się ubezpieczyć, śmierć jest nieubłagana i nie bierze jeńców. Głównym zadaniem które spełnia polisa jest wypłata świadczenia za śmierć ubezpieczonego. Niektóre, dobre polisy oferują też wypłatę świadczenia za uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wypadki w starszym wieku zdarzają się coraz częściej – jest to naturalną konsekwencją osłabionego organizmu. Starsi nie mają już tak szybkiego refleksu jak kiedyś i później orientują się w jak niebezpiecznej sytuacji się znaleźli np. podczas poruszania się po ulicy, po drugie osłabione ciało również wpływa na wiele wypadków. Online możesz kupić tylko polisę w Generali. Możesz jednak też zamówić u nas polisę w Warcie, którą zawrzemy zdalnie, przez maila bądź telefon. Obie oferty są warte uwagi jednak bardziej korzystna jest chyba oferta Generali – nie ma w niej karencji na śmierć, a w Warcie karencja na zgon wynosi 6 miesięcy, to znaczy, że jeśli ubezpieczony umrze wcześniej niż 6 miesięcy po zawarciu po polisy to jego rodzina nie dostanie pieniędzy, chyba że do śmierci doszło w następstwie wypadku. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia warto więc jednak wybrać w Generali, choć zawsze można ubezpieczyć się w obu towarzystwach – wtedy będziesz mógł zostawić więcej pieniędzy swoim bliskim. Poniżej przedstawiliśmy ofertę obu towarzystw. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Generali to pamiętaj aby zapłacić pierwszą składkę z konta bankowego ubezpieczonego – w ten sposób potwierdzana jest jego tożsamość. Jeśli ubezpieczony nie ma konta w banku nic nie szkodzi – wystarczy wysłać nam skan bądź zdjęcie obu stron jego dowodu osobistego, ale to po prostu wydłuży czas po którym polisa zacznie działać.

Instrukcja krok po kroku jak kupić ubezpieczenie na życie po 60 roku życia

  • Najpierw musisz kliknąć w jeden z przycisków u góry strony. W zależności od tego czy chcesz wykupić ubezpieczenie dla jednej osoby czy dla pary wybierz stosowny przycisk.
  • Następnie musisz potwierdzić oświadczenie. Po prostu kliknij tak i przejdź dalej.
  • Teraz musisz podać adres e-mail do korespondencji. Osoby starsze często nie mają poczty elektronicznej – nic nie szkodzi. Może to przecież być adres e-mail córki, syna, wnuczka czy wnuczki.
  • W kolejnym kroku możesz podać kod pośrednika 02055. Po jego wpisaniu otrzymasz 10% zniżki.
  • Wybierz pakiet dla ubezpieczenia. Dla osób które kupują polisę indywidualną masz wybór między pakietem za 45 złotych miesięcznie lub 90 złotych miesięcznie (cena po naliczeniu rabatu za kod 02055), a dla osób które kupują polisę w wariancie dla dwóch osób mają wybór między pakietem za 88 złotych na miesiąc oraz za 120 złotych miesięcznie. Pakiety zostały szczegółowo opisane w kolejnych fragmentach tego artykułu, w związku z tym jeśli chcesz się dowiedzieć o nich więcej, zjedź na dół.
  • Zresztą, po wybraniu pakietu poniżej ukaże Ci się tabelka ze wszystkimi świadczeniami, które on oferuje.
  • Podaj datę, od kiedy ma zacząć działać Twoje ubezpieczenie na życie po 60 roku życia.
  • Podaj swoje dane: imię, nazwisko, numer PESEL (jeśli go nie posiadasz podaj datę urodzenia i swoją płeć), kraj urodzenia oraz kraj obywatelstwa.
  • Masz do wyboru jeden z 4 dokumentów przy pomocy którego udowodnisz swoją tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, karta pobytu albo prawo jazdy. Musisz podać numer swojego dokumentu, na przykład numer dowodu osobistego.
  • Jeśli wybrałeś ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w wariancie dla dwóch osób to teraz musisz podać dane partnera głównego ubezpieczonego: jego imię, nazwisko i datę urodzenia. Wiek Twojego partnera nie ma znaczenia, to znaczy, że Twój partner może mieć już dawno skończone 80 lat i mieć np. 90, a nawet 100 lat – i tak zostanie objęty ubezpieczeniem jeśli główny ubezpieczony nie ukończył jeszcze 80 roku życia.
  • Potrzebny będzie też adres do korespondencji, a więc Twój adres zamieszkania i numer telefonu.
  • Teraz możesz podać uposażonych, czyli osoby które otrzymają świadczenie za Twoją śmierć. Jeśli ich nie wskażesz, pieniądze otrzyma Twoja najbliższa rodzina. Możesz podać wielu uposażonych oraz wskazać, jaki procent świadczenia za Twój zgon otrzyma dany uposażony, np. Tomek 20% a Agata 80%. Uposażyć możesz też różne instytucje – fundację, wspólnotę mieszkaniową, konkretną firmę, Kościół, gminę, partię polityczną i tak dalej.
  • Teraz, na kolejnej stronie przechodzisz do udzielania zgód. W polu 10 (obowiązek informacyjny) musisz udzielić wszystkich zgód aby zakupić ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. W polu 11 (czyli udzielenie zgody wymagane do realizacji świadczenia) również musisz udzielić wszystkich zgód. Warto udzielić również zgody marketingowej w polu 12, abyśmy mogli się z Państwem skontaktować.
  • Następnie musisz potwierdzić oświadczenie na temat Twojego stanu zdrowia.

 

  • Następnie musisz potwierdzić, że nie wykonujesz jednego z niebezpiecznych zawodów, a jeśli wykonujesz to musisz wskazać jaki – wtedy dowiesz się czy dostaniesz tylko zwyżkę za zawód który wykonujesz czy też Generali nie ubezpiecza osób wykonujących tych zawodów.
  • Teraz musisz złożyć oświadczenie, że wszystkie podane przez Ciebie dane są prawdziwe. Jeśli złożysz fałszywe zeznania to kiedy dojdzie do zdarzenia w którym powinieneś otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela nie dostaniesz ich z powodu iż złożyłeś fałszywe zeznania przy zakupie polisy.
  • Teraz przechodzisz do płatności. Powinieneś zapłacić pierwszą składkę ze swojego konta bankowego abyśmy mogli łatwiej udowodnić Twoją tożsamość.
  • Następnie dostaniesz na swój adres mailowy oraz wiadomość tekstową SMS na swój numer telefonu z linkiem do miejsca gdzie musisz załączyć skan lub dobrej jakości (pozwalającej na odczytanie) zdjęcie dowodu osobistego ubezpieczonego. Jeśli zapłaciłeś pierwszą składkę za polisę ze swojego konta bankowego to wystarczy, ale jeśli zapłaciłeś pierwszą składkę z innego konta bankowego musisz jeszcze przesłać zdjęcia lub skan dowodu osobistego nam, czyli Twojemu pośrednikowi (w tym wypadku wystarczy, że wyślesz zdjęcia lub skan do nas, a my dostarczymy zdjęcie do centrali). Niestety, ale tego wymaga prawo – musisz wylegitymować się dowodem albo innym dokumentem – może to być też paszport, karta pobytu czy też prawo jazdy.
  • Potem co miesiąc musisz płacić składkę za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia i cieszyć się ochroną do końca życia – jest to ubezpieczenie bezterminowe i nie ma tu maksymalnego wieku od kiedy polisa przestaje obowiązywać, aczkolwiek polisa musi zostać zawarta przed ukończeniem 80 roku życia.

Jeśli nie chcesz podawać swojego dowodu

Możesz kupić ubezpieczenie na życie online przy użyciu naszego formularza. Wtedy dostaniesz ofertę na swoją skrzynkę mailową w ciągu 2 dni roboczych oraz postaramy się do Ciebie dodzwonić aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące polisy. Jeżeli będzie trzeba, spytamy o dodatkowe dane potrzebne do zawarcia polisy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Przez poniższy przycisk przejdziesz do formularza.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia pozwala w spokoju buszować po ogródku

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Generali

Generali oferuje 2 pakiety – indywidualne oraz dla par. Oba pakiety mają 2 warianty – tańszy i droższy. Indywidualne ubezpieczenie na życie dla seniorów oferuje 10 tysięcy złotych za śmierć w tańszej opcji kosztującej 50 zł miesięcznie lub 20 tysięcy w droższej opcji za 100 złotych miesięcznie. Wyższe świadczenia za śmierć obowiązują za zgon w efekcie nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego. Dla zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest to 20 tysięcy w wariancie za 50 PLN oraz 40 tysięcy w opcji za 100 PLN, natomiast dla zgonu w wypadku komunikacyjnym jest to 30.000 złotych za śmierć w tańszym lub 60.000 złotych w droższym wariancie. Dodatkowo, do polisy dołączone jest ubezpieczenie NNW, które zapewnia pieniądze w przypadku Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku, czyli np. złamanej nogi. W tej tabeli podane jest wszystkie 397 następstw nieszczęśliwego wypadku objętych ochroną ubezpieczeniową wraz z procentem sumy ubezpieczenia NNW jaki dostaniemy za dany uszczerbek na zdrowiu. Suma ubezpieczenia NNW w wariancie za 50 złotych wynosi 10.000 PLN, a w droższym 20.000 PLN. Ubezpieczenie NNW działa w sposób następujący – jeśli w tabeli urazów jest podane, że za dany uraz obowiązuje 20% sumy ubezpieczenia, to w tańszym wariancie dostaniemy za dany uszczerbek ubezpieczenie na życie po 60 roku życia da nam 2.000 złotych, a w droższym – 4.000 złotych. Ubezpieczenie w obu wariantach jest tańsze o 10% jeśli użyjemy kodu 02055 podczas zakupu polisy online. Poniżej tabelka ilustrująca dokładnie indywidualną ofertę Generali.

 

Koszt polisy z kodem 10% zniżki „02055” 45 złotych za miesiąc 90 złotych za miesiąc
Ile dostaniesz/dostaną Twoi bliscy?
za Twój zgon 10 tysięcy PLN 20 tysięcy PLN
za Twój zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku 20 tysięcy PLN 40 tysięcy PLN
za Twój zgon w wypadku komunikacyjnym 30 tysięcy PLN 60 tysięcy PLN
ubezpieczenie NNW
suma ubezpieczenia 10 tysięcy PLN 20 tysięcy PLN

 

Generali oferuje też małżeńską polisę na życie

Oczywiście, aby je zawrzeć nie trzeba być w związku małżeńskim ze swoim partnerem. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia dla par które oferuje Generali również ma 2 warianty: tańszy za 98 złotych miesięcznie i droższy za 133 złote miesięcznie. Tak jak w indywidualnej polisie dostaniemy tu 10% zniżki na comiesięczną składkę jeśli użyjemy kodu 02055 przy zakupie polisy przez internet. Dla głównego ubezpieczonego kwoty za śmierć w poszczególnych przypadkach oraz suma ubezpieczenia NNW w tańszej opcji są takie same, jednak w wariancie za 133 złote wynoszą one 75% swoich odpowiedniczek z indywidualnej oferty. Świadczenia wypłacone za śmierć partnera głównego ubezpieczonego oraz suma ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków partnera w wariancie za 98 PLN wynosi 80% świadczenia dla głównego ubezpieczonego, a w droższym wariancie jest to dwie trzecie świadczenia dla głównego ubezpieczonego. Niech lepiej zobrazuje to poniższa tabelka:

 

Cena ubezpieczenia z kodem 10% zniżki „02055” 98 PLN miesięcznie 133 PLN miesięcznie
Ile dostaniesz/dostaną Twoi bliscy?
za Twój zgon 10 tysięcy PLN 15 tysięcy PLN
za Twój zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku 20 tysięcy PLN 30 tysięcy PLN
za Twój zgon w wypadku komunikacyjnym 30 tysięcy PLN 45 tysięcy PLN
za zgon Twojego partnera 8 tysięcy PLN 10 tysięcy PLN
za zgon Twojego partnera wskutek nieszczęśliwego wypadku 16 tysięcy PLN 20 tysięcy PLN
za zgon Twojego partnera w wypadku komunikacyjnym 24 tysięcy PLN 30 tysięcy PLN
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
suma Twojego ubezpieczenia 10 tysięcy PLN 25 tysięcy PLN
suma ubezpieczenia Twojego partnera 8 tysięcy PLN 10 tysięcy PLN

 

Pamiętaj, by zapłacić za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia z konta ubezpieczonego!

Ubezpieczenie na życie online to nie zwykłe ubezpieczenie, dlatego potrzebna jest weryfikacja tożsamości. Kiedy kupujemy polisę off-line u agenta to po prostu pokazujemy mu dowód osobisty, ale przy zakupie online tożsamość sprawdza Krajowa Izba Rozliczeniowa poprzez porównanie ubezpieczonego z właścicielem konta bankowego z którego przyszła pierwsza składka za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. Jeśli jest to inna osoba, będziemy musieli dostać od państwa dwustronny skan lub zdjęcie dowodu osobistego aby potwierdzić państwa tożsamość, po czym będziemy musieli tradycyjną pocztą wysłać pismo do centrali, co niepotrzebnie potrwa. W kolejnych miesiącach składki za ubezpieczenie będą już Państwo mogli opłacać z dowolnego konta bankowego.

A co jeśli ubezpieczony nie ma konta bankowego?

Wtedy też oczywiście jest możliwy zakup polisy z tym, że będzie on po prostu trwał trochę dłużej. Wtedy po prostu:

  1. Uzupełniasz formularz do zakupu polisy.
  2. Płacisz z cudzego konta bankowego pierwszą składkę za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia.
  3. Następnie wysyłasz nam dwustronny skan albo zdjęcie dowodu osobistego.
  4. My wysyłamy pismo do centrali.
  5. Polisa zostaje zaakceptowana po kilku dniach.

Ubezpieczenie na życie dla seniorów pozwala w spokoju debatować z wnukami

Jak długo działa ubezpieczenie od Generali?

Tak długo jak płacą składkę. Nie ma limitu wieku od którego przestaje działać – ubezpieczenie na życie po 60 roku życia może działać do ostatnich dni ubezpieczonego jeśli co miesiąc opłacana jest składka za polisę. Jest natomiast górna bariera wejścia, która wynosi 80 lat. W Generali nie ubezpieczymy seniora który ukończył już 80 rok życia. Jednakże, jeśli senior został ubezpieczony przed ukończeniem 80 roku życia, to swoje ubezpieczenie może on kontynuować aż do końca życia, również kiedy przekroczy ów 80 rok życia. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia może więc być dożywotnie i ma charakter bezterminowy. Tylko od nas zależy, jak długo mamy chęć co miesiąc opłacać składkę za polisę.

Wyłączenia, czyli w jakim przypadku nie dostaniemy świadczenia

Jak zawsze, są pewne haczyki. Nie dostaniemy pieniędzy za śmierć ubezpieczonego jeśli popełni on samobójstwo w ciągu dwóch lat od początku trwania ubezpieczenia. Jeśli samobójstwo zostanie popełnione po dwóch latach od zawarcia polisy – dostaniemy pełne świadczenie. Pieniędzy nie dostaniemy też kiedy do śmierci dojdzie w wyniku wojny i działań wojennych. Generali nie zapłaci też świadczenia jeśli ubezpieczony umrze podczas jego dobrowolnego uczestnictwa w aktach przemocy lub terroru. Zgon w wyniku uczestnictwa seniora w zamieszkach bądź rozruchach również zablokuje możliwość otrzymania świadczenia. Wszystkie wyłączenia, wraz z innymi wartościowymi danymi dotyczącymi polisy, są zawarte w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które załączamy tutaj.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie ma karencji na śmierć

Dokładnie, polisa Generali to ubezpieczenie na życie bez karencji na śmierć. To znaczy, że jeśli zakupimy polisę i 15 dni później ubezpieczony umrze to dostaniemy pełne świadczenie za jego śmierć.

Ta polisa nie jest jednak dostępna dla każdego

Nie każdy może się ubezpieczyć. Formularz na ubezpieczenie na życie po 60 roku życia wymaga od nas potwierdzenia oświadczenia dotyczącego naszego stanu zdrowia. Musimy potwierdzić, że potencjalny ubezpieczony nie oczekuje na badania zalecone przez lekarza, inne niż kontrolne lub związane z wykonywaną przez seniora pracą. Musimy też potwierdzić, że u seniora nie występowały w ostatnich 6 miesiącach: bóle w klatce piersiowej, omdlenia, plucie krwią, zakrwawiony mocz bądź zakrwawiony stolec, duszności, wyczuwalny guzek albo powiększenie jednego sutka, gorączka bez wyjaśnionej przyczyny, postępująca utrata masy ciała lub ciśnienie tętnicze powyżej 170/100 mmHg. W ciągu 5 ostatnich lat nie mógł też się ostatecznie pogorszyć stan potencjalnego ubezpieczonego. Poniżej prezentujemy zrzut ekranu z omawianego oświadczenia o stanie zdrowia:


Oświadczenie o stanie zdrowia ubezpieczonego
Kliknij w obrazek by go powiększyć

Jak widać na załączonym obrazku, jeśli nie potwierdzimy oświadczenia ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie może zostać zawarte. Nie możemy jednak skłamać w oświadczeniu, jeśli byśmy skłamali to finalnie świadczenie nie zostanie wypłacone kiedy ubezpieczony umrze, gdyż oszukaliśmy ubezpieczyciela. Polisa Generali to jednak niejedyne oferta dla seniorów. Jeśli nie możemy zawrzeć omawianej polisy to zawsze możemy skorzystać z oferty innego towarzystwa, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu znalezienia innej oferty. Proszę do nas napisać maila a my postaramy się znaleźć najlepsze możliwe ubezpieczenie dla danej osoby. Wtedy odpowiemy na maila lub oddzwonimy do państwa na podany numer telefonu, w zależności od Państwa woli.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie jest też dostępne dla wszystkich zawodów

Jeśli senior pracuje w cyrku jako artysta, akrobata lub opiekun zwierząt, w ZOO również jako opiekun zwierząt, jako treser zwierząt niebezpiecznych, jako kaskader bądź jako korespondent wojenny to Generali nie obejmie go swoją ochroną ubezpieczeniową. Wszystkie inne zawody nie blokują możliwości zawarcia polisy, jednak za niektóre ryzykowne zawody wykonywane przez seniora może być kilkadziesiąt złotych zwyżki za comiesięczną składkę. Poniższy zrzut z ekrany z formularza ilustruje o które zawody chodzi. Jeśli senior wykonuje jeden z zawodów których nie ubezpieczamy, ponownie zapraszamy do kontaktu.


Indywidualne ubezpieczenie na życie online urodzenie dziecka z Generali będzie trochę droższe dla osób wykonujące te zawody
Kliknij w obrazek by go powiększyć

Proces zakupu polisy

Aby zakupić polisę musisz przejść na stronę ubezpieczyciela klikając w jeden z przycisków u góry, wybierając polisę indywidualną (czyli tylko dla Ciebie) albo polisę dla Ciebie i Twojego partnera.


Gdzie kliknąć
Gdzie kliknąć u góry strony

Następnie, po kliknięciu odpowiadającego Ci przycisku przejdziesz na stronę ubezpieczyciela, do formularza do zakupu polisy. W pasku adresu przeglądarki po ukośniku, na końcu będzie numer „02055”, dzięki niemu otrzymasz 10% zniżki na comiesięczną składkę (czyli co miesiąc będziesz musiał płacić tylko 90% tego, co musi płacić większość klientów). U góry będziesz widział link przekierowujący do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) oraz do tabeli urazów i uszczerbków, gdybyś chciał im się przyjrzeć. Żeby przejść do uzupełniania danych formularza, musisz potwierdzić, że zapoznałeś się z informacjami powyżej (po prostu kliknij „tak”).


Tu u dołu musisz kliknąć tak
Tu u dołu będziesz musiał kliknąć „Tak”

Wtedy będziesz musiał podać adres e-mail na który dostaniesz polisę i wszystkie inne dokumenty związane z ubezpieczeniem. Następnie natrafisz na pole w którym należy wpisać kod pośrednika bezpieczny.pl 02055, który zapewni Ci 10% zniżki na comiesięczną ratę – co miesiąc będziesz płacił o 10% mniej za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. Jeśli przejdziesz do formularza przez przycisk u góry tej strony, kod powinien być już wpisany.


Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia wymaga adresu e-mail

Potem przewijasz formularz dalej w dół i masz do wyboru jeden spośród 2 wariantów dostępnych dla danej formy ubezpieczenia (2 warianty na polisę indywidualną i 2 warianty na polisę grupową). Wybierasz któryś z dwóch wariantów i poniżej wyświetlają się wszystkie dotyczące go dane, abyś mógł potwierdzić, czy na pewno wybrałeś dobry wariant. Poniższy zrzut ekranu prezentuje pole wyboru dla polisy indywidualnej.


Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia ma 2 warianty

Teraz wybierasz datę kiedy ubezpieczenie na życie po 60 roku życia ma zacząć działać. Jeśli zapłacisz pierwszą składkę za polisę ze swojego konta bankowego to polisa może być aktywna już za dwa dni od zakupu polisy, w związku z czym najwcześniejsza data od kiedy możesz mieć ochronę ubezpieczeniową to pojutrze. Następnie, wypełniasz dane na swój temat. Potrzebne będzie Twoje imię, nazwisko, numer PESEL, kraj urodzenia oraz kraj obywatelstwa, a jeśli nie posiadasz numeru PESEL będziesz musiał też zaznaczyć swoją płeć aby zakupić ubezpieczenie na życie po 60 roku życia.


Aby kupić ubezpieczenie na życie po 60 roku życia musisz podać swoje dane oraz datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej

Następnie ubezpieczyciel musi potwierdzić Twoją tożsamość. Aby kupić ubezpieczenie na życie po 60 roku życia musisz użyć któregoś z czterech dokumentów do potwierdzenia Twojej tożsamości:

  • dowodu osobistego
  • paszportu
  • karty pobytu
  • prawa jazdy

W formularzu musisz podać numer wybranego dokumentu tożsamości.

Następnie musisz podać dane do korespondencji. Podałeś już swój adres e-mail, teraz musisz jeszcze podać swój adres zamieszkania aby umożliwić korespondencję pocztową. Musisz też podać swój numer telefonu aby umożliwić komunikację głosową w sprawie ubezpieczenie na życie po 60 roku życia.


Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia wymaga podania Twojego adresu zamieszkania oraz numeru telefonu

Potem podajesz uposażonych, czyli osoby bądź instytucje które dostaną pieniądze z polisy po Twoim zgonie. Możesz podać procentowy udział w świadczeniu poszczególnych osób, czyli na przykład Basia dostaje 50%, Kasia 20%, a Tomek 30% albo po równo. Uposażonych może być maksymalnie pięć osób i jedna instytucja. Poniżej lista instytucji, którym ubezpieczenie na życie po 60 roku życia może zapewnić pieniądze po Twojej śmierci:

  • spółka z o.o.
  • spółka cywilna
  • spółka akcyjna
  • spółka jawna
  • spółka komandytowa
  • agencja rządowa
  • fundacja
  • gmina
  • jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
  • kościół
  • organizacja pracodawców
  • jednoosobowa działalność gospodarcza
  • partia polityczna
  • powiat
  • przedsiębiorstwo państwowe
  • samorząd gospodarczy i zawodowy
  • Skarb Państwa
  • spółdzielnia
  • spółka komandytowo-akcyjna
  • spółka partnerska
  • stowarzyszenie
  • województwo
  • wspólnota mieszkaniowa
  • związek pracodawców
  • związek zawodowy
  • związek wyznaniowy
  • i inne

Jak zgłosić szkodę przez internet?

Wchodzisz na stronę na której dokonałeś zakupu polisy czyli bezpieczny.pl. Następnie, klikasz w trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony, po czym otwiera się rozwijane menu. Następnie wybierasz „zgłoś zdarzenie”. Wtedy wybierasz „Umowy zawarte z Generali”, następnie wybierasz „Ubezpieczenia na życie” i klikasz „Zgłoś online”. Wtedy otwierasz poniższy formularz:


Formularz służący do zgłoszenia roszczenia
Kliknij aby powiększyć

Aby dostać się do powyższego formularza możesz też po prostu kliknąć w ten link.

Ciekawe ubezpieczenie na życie po 60 roku życia oferuje też Warta


Zamów polisę na życie od Warty

Nie ma jednak ono specjalnego systemu sprzedaży online, z polisą która przyjdzie na maila. Możesz jednak zamówić u nas polisę, po czym dostaniesz ją drogą pocztową. Omawiana polisa to Warta dla Ciebie i Rodziny 55 Plus. Tak samo jak w Generali umowę można zawrzeć do 80 roku życia i jeśli przed skończeniem 80 roku życia zawarłeś umowę to możesz ją kontynuować aż do śmierci. Zakres ubezpieczenia jest znacznie szerszy niż w Generali, ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty nie obejmuje swoim zakresem ochronnym tylko śmierci i uszczerbków na zdrowiu wskutek wypadków ale także wiele innych zdarzeń. Uczciwie jednak trzeba napomknąć, że Warta w przeciwieństwie do Generali zastosowała 6 miesięcy karencji na śmierć ubezpieczonego, poza śmiercią ubezpieczonego w wypadku gdzie karencji nie ma. Świadczenia za śmierć od Warty prezentują się podobnie – mamy 3 warianty ubezpieczenia, w najtańszym dostajemy 10 tysięcy złotych za śmierć, w najdroższym 20 tysięcy złotych. Za śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku w najtańszej opcji mamy 20 tysięcy, a w najdroższej 40, a za zgon w wypadku komunikacyjnym – 40 tysięcy w najtańszym i 70 tysięcy w najdroższym wariancie. Słowem, za śmierć dostajemy tyle samo co w Generali. Tylko za wypadek komunikacyjny jako przyczyna zgonu dostaniemy 10 tysięcy więcej niż w Generali, ale tylko w najdroższym wariancie. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w Warcie oferuje też ubezpieczenie NNW o sumie 20 tysięcy złotych w każdym z trzech wariantów cenowych, czyli tyle, ile w Generali dostajemy tylko w najdroższym wariancie.

Miesięczny koszt polisy 98 zł 84 zł 69 zł Karencja
Zgon wskutek
Wypadku komunikacyjnego 70.000 PLN 55.000 PLN 40.000 PLN brak
Innego wypadku 40.000 PLN 30.000 PLN 20.000 PLN brak
Z innej przyczyny 20.000 PLN 15.000 PLN 10.000 PLN 6 miesięcy – pół roku

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty daje Ci wiele dodatkowych świadczeń powypadkowych

Jednym z nich jest wypłata za inwalidztwo spowodowane wypadkiem – w wariancie za 69 złotych miesięcznie dostaniesz w takim przypadku 30 tysięcy PLN, w opcji za 84 złote dostaniesz 35 tysięcy, a w najdroższej za 98 PLN dostaniesz 40 tysięcy złotych! Dodatkowo, w każdym z trzech wariantów które oferuje ubezpieczenie Warty za niezdolność do samodzielnej egzystencji dostaniesz 5000 złotych. Nie dotyczy to tylko niezdolności do samodzielnej egzystencji wskutek wypadku, ale również choroby, z tym, że na niezdolność do samodzielnej egzystencji wskutek choroby jest 6 miesięcy karencji, a wskutek wypadku żadnej karencji nie ma. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni Ci też tysiąc złotych za operację, która musiała zostać przeprowadzona po wypadku, którego byłeś ofiarą w czasie trwania ubezpieczenia. Jeśli po wypadku trafisz na OIOM to dostaniesz 300 złotych, niezależnie który z trzech wariantów wybrałeś. Za każdy dzień pobytu w szpitalu po wypadku komunikacyjnym dostaniesz 100 złotych, a jeśli leżysz w szpitalu z powodu innego, niekomunikacyjnego wypadku, to dostaniesz 50 złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu. Poza tym, za każdy dzień pobytu na zwolnieniu lekarskim podczas rehabilitacji poszpitalnej dostaniesz 30 PLN.


Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w Warcie oferuje świadczenia powypadkowe zawarte w tej tabelce
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Innym „wypadkiem”, za który ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty da Ci świadczenie jest urodzenie wnuka

Tak jest! Co prawda urodzenie się wnuka jest obarczone 10 miesięczną karencją, ale po 10 miesiącach jak najbardziej możesz zgarnąć pieniądze za urodzenie wnuka. Świadczenia te wyglądają tak samo w każdym z trzech wariantów cenowych. Za pierwszego i drugiego wnuka dostaniesz po 500 złotych, za trzeciego i czwartego wnuka zgarniasz po 250 złotych, a za każdego kolejnego wnuka już tylko 50 złotych. Poniższa tabelka powinna lepiej to zobrazować:

Urodzi Ci się wnuk Tyle pieniędzy dostaniesz (tylko po 10 miesiącach od zawarcia polisy, niezależnie od wybranego wariantu)
Pierwszy lub drugi wnuk
500 złotych
Trzeci lub czwarty wnuk
250 złotych
Kolejne wnuki
50 złotych

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty daje Ci szeroki dostęp do różnych usług medycznych

W każdym z trzech cenowych wariantów ubezpieczenie na życie Warta daje Ci pakiet medyczny Twoje Życie 55 Plus. W ramach pakietu dostajesz wiele usług medycznych. Między innymi, raz w roku będzie możliwe dostosowanie łazienki, toalety bądź korytarza do wymogów osoby niepełnosprawnej zorganizowane przez Wartę do 2 tysięcy złotych. Raz w roku ubezpieczenie pokryje też wizytę u laryngologa do 150 PLN. Raz w roku polisowym towarzystwo zapłaci za aparat słuchowy do 1500 złotych. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni nam też 2 wizyty u lekarza specjalisty rocznie za maksymalnie 150 złotych za jedną (czyli 300 PLN rocznie na dwie wizyty u lekarza specjalisty). Możesz też zorganizować maksymalnie trzydniową wizytę osoby bliskiej kiedy będziesz w szpitalu więcej niż trzy dni, za każdy dzień pobytu tej osoby dostaniecie 150 PLN dodatkowo – Warta zwróci za koszt biletów autobusowych bądź kolejowych w obie strony (czyli dostaniecie do 450 złotych za sam pobyt osoby wizytującej oraz zwrot kosztów jej przyjazdu oraz odjazdu w swoją stronę). To niejedyna usługa jaką dostaniesz kiedy będziesz hospitalizowany powyżej trzech dni – polisa pokryje też koszt sprzątania nagrobków Twoich bliskich do 200 złotych, pokryje koszty opieki nad osobami niesamodzielnymi do nawet 750 złotych (150 złotych za dzień przez maksymalnie pięć dni) lub Twoimi zwierzętami do 500 złotych (maksymalnie przez 5 dni). Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni Ci także rehabilitację gdy będzie potrzebna do kwoty 700 złotych, zapewni też transport medyczny do placówki medycznej, z jednej placówki medycznej do innej bądź z placówki medycznej do miejsca zamieszkania maksymalnie 5 razy w roku o koszcie maksymalnym 1000 złotych za jeden transport (czyli nawet 5000 złotych na transport medyczny rocznie). Warta zorganizuje też dostawę leków do 250 złotych, dostawę sprzętu rehabilitacyjnego do 500 złotych, zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego do 700 złotych, pięciodniową opiekę nad Tobą jeśli spędziłeś w szpitalu ponad 7 dni i wiele innych. Przyjrzyj się bliżej poniższej tabelce aby przeanalizować wszystkie usługi medyczne które zapewni Ci ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty, jeśli klikniesz na tabelkę to ją powiększysz.


Pakiet medyczny Twoje Życie 55 Plus
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć


Zamów polisę na życie od Warty

Grupowe ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Compensy

Jeśli chcesz ubezpieczyć więcej niż jedną osobę, dobrym rozwiązaniem jest grupowa polisa od Compensy. Taka polisa jest zawierana na 3 lata, a maksymalny wiek wejścia to 72 lata. Nie jest to więc ubezpieczenie bezterminowe, tak jak w Generali. Na szczęście, po 75 roku życia będziesz mógł kupić sobie polisę w Generali, gdyż bezterminowo ubezpieczają oni osoby do 80 roku życia. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Compensy jest troszeczkę tańsze niż polisa od Generali i Warty, jednakże jest zdecydowanie gorsze od dwóch wspomnianych ofert. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Compensy.

Ubezpieczenie na życie dla seniorów od Compensy oferuje następujące warianty cenowe

Grupowa polisa Compensy ma 3 warianty cenowe

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Compensy jest dostępne w 3 wariantach cenowych: MINI, MIDI i MAXI. Wariant MINI kosztuje 36 złotych miesięcznie, za wariant MIDI trzeba zapłacić 53 złotych na miesiąc, a za najdroższy wariant MAXI przyszłoby Ci zapłacić 70 złotych co miesiąc. Porównując do dwóch poprzednich ofert cena wydaje się być atrakcyjna, zobaczmy jednak co ubezpieczyciel oferuje swojemu klientowi.

Ile środków wypłaci Compensa za Twoją śmierć?

Wszystko zależy od tego który wariant wybrałeś, im droższy tym więcej. W wariancie MINI za śmierć dostaniesz 7 tysięcy złotych, a w wariancie MAXI – 12 tysięcy złotych. Dodatkowo, jeśli zginiesz w nieszczęśliwym wypadku, dostaniesz 2 razy tyle ile powinieneś dostać, czyli w wariancie MINI 14 tysięcy złotych, a w MAXI 0 24 tysięcy złotych. Natomiast, jeśli zginiesz w wypadku lądowym bądź lotniczym, dostaniesz trzy razy tyle ile powinieneś dostać za swój zgon, czyli w najtańszym wariancie 21 tysięcy złotych, a w najdroższym – 36 tysięcy złotych. Nie można więc raczej powiedzieć, że jest to dużo – w droższym wariancie w Generali który kupisz z kodem zniżkowym 02055 za 90 złotych miesięcznie czyli o 20 złotych miesięcznie więcej dostajesz 40 tysięcy złotych za śmierć w nieszczęśliwym wypadku, czyli o 4 tysiące więcej niż w Compensie w wypadku komunikacyjnym! Za zgon w wypadku komunikacyjnym w Generali w tym wariancie dostaniesz 60 tysięcy złotych, czyli o 24 tysięcy więcej niż w Compensie. Za zgon w wyniku choroby w najtańszym wariancie w Compensie dostaniesz 9 tysięcy złotych, a w wariancie MAXI – 18 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie na życie dla seniorów z Compensy wypłaci takie pieniądze za Twój zgon

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Compensy wypłaci Ci środki za pobyt w szpitalu

Jednakże, abyś dostał pieniądze za pobyt w szpitalu musisz tam przebywać co najmniej 4 dni. W przeciwnym wypadku, kiedy byłeś w szpitalu krócej niż 4 dni ubezpieczenie od Compensy nie zapewni Ci żadnych środków. Powiedzmy jednak, że byłeś już w szpitalu 4 dni i przychodzi do wypłaty środków. Za każdy dzień hospitalizacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku dostaniesz 30 złotych w wariancie MINI i 60 złotych w wariancie MAXI, a jeśli hospitalizacja nie była spowodowana następstwem nieszczęśliwego wypadku to za każdy jej dzień dostaniesz 10 PLN w najtańszym wariancie MINI i 40 PLN w najdroższym wariancie MAXI.

Compensa zapewni Ci też pieniądze gdy umrą Twoi bliscy

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Compensy zapewni Ci 3 i pół tysiąca PLN kiedy Twój partner umrze w następstwie nieszczęśliwego wypadku w wariancie MINI i 6 tysięcy złotych w wariancie MAXI. Dostaniesz też 1.000 złotych w najtańszym wariancie kiedy umrze Twoje dziecko i 2 tysiące złotych w najdroższym wariancie, a jeśli Twoje dziecko umrze w następstwie nieszczęśliwego wypadku to ubezpieczenie na życie po 60 roku życia zapewni Ci 6 tysięcy PLN w najtańszym wariancie MINI i 10 tysięcy złotych w najdroższym wariancie MAXI za 70 PLN miesięcznie.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie po 60 roku życia?

Głównie zgon, to on gra główną rolę w polisie dla seniorów. Ubezpieczenie zapewnia z góry określoną kwotę za śmierć (10-20 tysięcy PLN), wyższą za śmierć w nieszczęśliwym wypadku (20-40 tysięcy PLN) oraz jeszcze więcej za śmierć w wypadku komunikacyjnym (nawet do 60 tysięcy PLN). Poza tym polisa gwarantuje też dodatkowe świadczenia za uszczerbki na zdrowiu wywołane nieszczęśliwymi wypadkami w czasie trwania ubezpieczenia. Ochroną objęty może być sam ubezpieczony, ale może również być nią objęty partner ubezpieczonego.

Od kiedy obowiązuje polisa?

W zależności czy zapłacimy z konta bankowego ubezpieczonego, ubezpieczenie może zadziałać w ciągu trzech dni do nawet miesiąca. Jeśli od razu zapłacimy z konta ubezpieczonego to jego tożsamość zostanie potwierdzona w ciągu kilku dni przez Krajową Izbę Rozliczeniową, ale jeśli pierwsza składka ubezpieczeniowa zostanie opłacona z innego konta bankowego procedury weryfikacyjne mogą się przeciągnąć nawet do miesiąca.

Dlaczego warto zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60?

Życie jest krótkie i niestety, każdy musi umrzeć. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia zagwarantuje rodzinie dodatkowy zastrzyk gotówki w momencie śmierci, który można będzie przeznaczyć na procedury pogrzebowe lub po prostu przekazać bliskim, którzy mogą potrzebować pieniędzy. Dodatkowo, polisa zapewnia Ci środki w trudnych chwilach, kiedy doznasz uszczerbku na zdrowiu w nieszczęśliwym wypadku.

Kto otrzymuje świadczenie z ubezpieczenia na życie?

Świadczenie otrzymają osoby, które wskażemy na polisie. Może to być każdy, zależy to tylko od ubezpieczonego. Możemy na polisie wskazać więcej niż jedną osobę i każdej z nich przydzielić pewien procent świadczenia, np. Maria dostaje 50%, Tomek 25% i Piotrek 25%. Nie musimy też wcale przekazać pieniędzy osobie fizycznej – możemy je przekazać na dowolną instytucję – Kościół, organizację charytatywną, firmę, partię polityczną itd.

Kiedy warto zawrzeć ubezpieczenie?

Najlepiej jak najprędzej. W sytuacji panującej epidemii osoby po 60 są szczególnie narażone na śmierć w przeciwieństwie do młodszych grup wiekowych.

Gdzie najlepiej zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60 roku życia?

Najlepszą ofertę dla seniorów ma Generali. Nie ma w niej karencji na śmierć, a więc jeśli ubezpieczony umrze np. miesiąc po zawarciu ubezpieczenia jego bliscy dostaną pełne świadczenie pieniężne.

Które ubezpieczenie na życie po 60 roku życia jest najtańsze?

W Generali najtańszy jest pakiet za 50 zł miesięcznie (45 zł miesięcznie po użyciu naszego kodu zniżkowego 02055). Jest to całkiem tani pakiet, mimo to zapewnia kompleksową ochronę w razie śmierci oraz uszczerbku na zdrowiu

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Allianz – Plan na dziś i jutro

Allianz również oferuje całkiem ciekawe ubezpieczenie na życie po 60 roku życia, jednak w tym przypadku ostateczny wiek wejścia to 71 lat, czyli dość wcześnie porównując do tego, jakie co dla seniorów oferują wcześniej wspomniane towarzystwa ubezpieczeniowe. W pakiecie od Allianz dostajemy oczywiście wypłatę świadczenia za śmierć, ekstra wypłatę za śmierć w wypadku komunikacyjnym itd. Więcej na temat oferty Allianz możesz dowiedzieć się z OWU Plan na dziś i jutro.

Jeszcze gorsza jest oferta dla seniorów w Axa i w Concordii

Choć oba wspomniane w nagłówku towarzystwa również oferują ubezpieczenie na życie po 60 roku życia, to tutaj maksymalny wiek wejścia do ubezpieczenia wynosi 70 lat. Polisy od MetLife, Allianz, Axa czy Concordia nie są jednak tak interesujące jak ubezpieczenie od Warty oraz przede wszystkim – najlepsze ubezpieczenie na życie dla seniorów od Generali.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia opinie

Wiele osób już skorzystało z naszej oferty. Chcemy Ci przybliżyć jakie ubezpieczenie na życie po 60 roku życia opinie zbiera.

Pani Agata, 40 lat – córka świętej pamięci siedemdziesięcioletniej Pani Elżbiety, mówi:
„Wykupiliśmy wraz z bratem polisę dla naszej mamy 3 miesiące temu. Mama czuła się dobrze, wszystko było z nią w porządku – zarówno jeśli chodzi o kwestie psychiczne jak i o kwestie ruchowe. Mało tego, mama posiadała prawo jazdy i codziennie jeździła samochodem, co nie sprawiało jej żadnych problemów. Jeździła i sama robiła sobie zakupy, jeździła do kościoła, na cmentarz, a czasem nawet odbierała wnuki czyli moje dzieci ze szkoły! Pewnego dnia jednak miała okropny wypadek podczas jazdy autem, którego niestety nie przeżyła. Wyjechała w prawo z podporządkowanej na główną, nie spojrzała w lewo, skąd nadjeżdżał samochód ciężarowy, wie Pani, tir, który uderzył w samochód mojej mamy z prędkością 60 kilometrów na godzinę. Mama oczywiście zginęła na miejscu, a jej samochód uległ znacznemu zniszczeniu. Mama była ubezpieczona w Generali w droższym wariancie indywidualnym. Tym za 90 złotych miesięcznie, bo przy zakupie polisy użyliśmy kodu 02055. Wydaliśmy więc w ciągu trzech miesięcy jedynie 270 złotych, a za zgon mamy w wypadku komunikacyjnym dostaliśmy 60 tysięcy złotych. Pozwoliło nam to bez problemu pokryć koszty pogrzebu i dużej, wieloosobowej stypy, a sporo jeszcze zostało. Na prawdę warto było zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w Generali te 3 miesiące temu. Gdybyśmy tego nie zrobili, to teraz na pewno musielibyśmy się zadłużyć na pokrycie kosztów pogrzebu i stypy, a tak możemy oddychać ze spokojem nie odejmując sobie od ust.”

Pani Agnieszka, córka nieżyjącej już, zmarłej w wieku osiemdziesięciu dwóch lat Pani Józefy:
„Mama od trzech lat płaciła składki na ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. Zawarła je w wieku 79 lat. Niestety, ostatnio doszło do zakończenia się jej życia wśród nas. Na szczęście, polisa pozwoliła nam pokryć koszty pogrzebu, stypy i jeszcze trochę środków nam zostało. Dzięki zapobiegliwości mojej kochanej mamy w tym trudnym dla naszej rodziny czasie żałoby nie dostaliśmy jeszcze kolejnego ciężaru na nasze barki jakim byłoby sfinansowanie pogrzebu: przygotowania nagrobka, opłacenia zakładu pogrzebowego, organisty, wynajęcia lokalu na stypę i tak dalej.”

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia możesz jednak zawrzeć tylko przed 80 rokiem życia

Później nie będziesz już mógł się ubezpieczyć w związku z czym na polisę trzeba się zdecydować już wcześniej. Oczywiście, zawarta przed 80 rokiem życia polisa może oczywiście być kontynuowana do Twojej śmierci bez limitu lat – nawet do 110 roku życia czy jakiegokolwiek innego, ale musi być zawarta przed 80 rokiem życia, w innym wypadku nie będzie już dla Ciebie dostępne ubezpieczenie na życie po 60 roku życia.

Co warto wiedzieć

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia – co warto wiedzieć?

Głównym celem takiej polisy jest zapewnienie świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego, która zbliża się do niego nieubłaganymi krokami. W takich polisach nie ma raczej świadczenia za pobyt w szpitalu czy dodatkowych pakietów medycznych które zapewnią pomoc dla ubezpieczonego kiedy wystąpi u niego poważne zachorowanie bądź zajdzie potrzeba przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Czasem do takiej polisy dołączane jest ubezpieczenie NNW, taki bonus daje na przykład ubezpieczenie na życie online w Generali. Polisy są oferowane w wariantach indywidualnych oraz tak zwanych małżeńskich, czyli dla par. Niech nie zmyli Cię jednak nazwa – niewymagany jest związek małżeński do zawarcia takiej polisy. Zwykle do zawarcia takiej polisy jest limit wiekowy np. w Generali osoby po 80 roku życia nie znajdą polisy. Można oczywiście kontynuować polisę zawartą przed 80 rokiem życia ale nie można już zawrzeć nowej. Jednakże, w ubezpieczeniu małżeńskim pytamy tylko o wiek głównego ubezpieczonego – nie ma znaczenia wiek jego partnera. Więc, jeśli głównym ubezpieczonym jest 79-letnia kobieta, to razem z nią może zostać ubezpieczony jej 90-letni partner. Świadczenia za zgon nie są już tak wysokie jak dla osób młodszych. Ryzyko nagłej śmierci wraz z wiekiem jest coraz większe, o czym doskonale zdają sobie sprawę ubezpieczyciele więc ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie gwarantuje tak dużych świadczeń za zgon jak dla osób młodszych. Świadczenie z takiej polisy powinno pokryć koszty pogrzebu aby nie narażać rodziny na ponoszenie kosztów pogrzebu, na który często rodzina nie ma środków i musi zaciągnąć kredyt.

Jeśli zakup polisy sprawia Ci kłopot

To znaczy nie wiesz które ubezpieczenie masz wybrać, który wariant wybrać lub czegoś nie rozumiesz, nie bój się zapytać. Możesz napisać do nas na messengerze klikając w ten link bądź w ikonkę messengera w prawym dolnym rogu strony bądź skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy, po czym otrzymasz odpowiedź na swój adres mailowy. Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli chcesz, będziemy mogli zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60 roku życia przez telefon, wystarczy, że podasz nam swój numer telefonu oraz godzinę dnia w której chciałbyś odebrać od nas połączenie.


Uzupełnij formularz kontaktowy i czekaj na maila z odpowiedzią
Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami przez messengera
Rate this post