Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia

Ostatnia aktualizacja w dniu

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie oferuje już tak wysokich sum ubezpieczenia za śmierć jak polisa dla osób młodszych. Comiesięczna składka, jaką trzeba płacić za polisę również nie jest tak niska, jak mogłaby być dla osoby w wieku 50 lat na tak niską sumę jaka jest oferowana emerytom. Mimo wszystko warto się ubezpieczyć, śmierć jest nieubłagana i nie bierze jeńców. Głównym zadaniem które spełnia ubezpieczenie na życie dla seniorów jest wypłata świadczenia za śmierć ubezpieczonego. Niektóre, dobre polisy oferują też wypłatę świadczenia za uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wypadki w starszym wieku zdarzają się coraz częściej – jest to naturalną konsekwencją osłabionego organizmu. Starsi nie mają już tak szybkiego refleksu jak kiedyś i później orientują się w jak niebezpiecznej sytuacji się znaleźli np. podczas poruszania się po ulicy, po drugie osłabione ciało również wpływa na wiele wypadków.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia pozwala w spokoju buszować po ogródku

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Generali

Generali oferuje 2 pakiety – indywidualne oraz dla par. Oba pakiety mają 2 warianty – tańszy i droższy. Indywidualne ubezpieczenie na życie dla seniorów oferuje 10 tysięcy złotych za śmierć w tańszej opcji kosztującej 50 zł miesięcznie lub 20 tysięcy w droższej opcji za 100 złotych miesięcznie. Wyższe świadczenia za śmierć obowiązują za zgon w efekcie nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego. Dla zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest to 20 tysięcy w wariancie za 50 PLN oraz 40 tysięcy w opcji za 100 PLN, natomiast dla zgonu w wypadku komunikacyjnym jest to 30.000 złotych za śmierć w tańszym lub 60.000 złotych w droższym wariancie. Dodatkowo, do polisy dołączone jest ubezpieczenie NNW, które zapewnia pieniądze w przypadku Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku, czyli np. złamanej nogi. W tej tabeli podane jest wszystkie 397 następstw nieszczęśliwego wypadku objętych ochroną ubezpieczeniową wraz z procentem sumy ubezpieczenia NNW jaki dostaniemy za dany uszczerbek na zdrowiu. Suma ubezpieczenia NNW w wariancie za 50 złotych wynosi 10.000 PLN, a w droższym 20.000 PLN. Ubezpieczenie NNW działa w sposób następujący – jeśli w tabeli urazów jest podane, że za dany uraz obowiązuje 20% sumy ubezpieczenia, to w tańszym wariancie dostaniemy za dany uszczerbek ubezpieczenie na życie po 60 roku życia da nam 2.000 złotych, a w droższym – 4.000 złotych. Ubezpieczenie na życie dla seniorów w obu wariantach jest tańsze o 10% jeśli użyjemy kodu 02055 podczas zakupu polisy online. Poniżej tabelka ilustrująca dokładnie indywidualną ofertę Generali.

Samodzielne ubezpieczenie na życie dla seniorów
Kliknij w tabelkę aby powiększyć

Generali oferuje też małżeńskie ubezpieczenie na życie dla seniorów

Oczywiście, aby je zawrzeć nie trzeba być w związku małżeńskim ze swoim partnerem. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia dla par które oferuje Generali również ma 2 warianty: tańszy za 98 złotych miesięcznie i droższy za 133 złote miesięcznie. Tak jak w indywidualnej polisie dostaniemy tu 10% zniżki na comiesięczną składkę jeśli użyjemy kodu 02055 przy zakupie polisy przez internet. Dla głównego ubezpieczonego kwoty za śmierć w poszczególnych przypadkach oraz suma ubezpieczenia NNW w tańszej opcji są takie same, jednak w wariancie za 133 złote wynoszą one 75% swoich odpowiedniczek z indywidualnej oferty. Świadczenia wypłacone za śmierć partnera głównego ubezpieczonego oraz suma ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków partnera w wariancie za 98 PLN wynosi 80% świadczenia dla głównego ubezpieczonego, a w droższym wariancie jest to dwie trzecie świadczenia dla głównego ubezpieczonego. Niech lepiej zobrazuje to poniższa tabelka:

Małżeńskie ubezpieczenie na życie po 60 roku życia czyli dla ubezpieczonego i partnera
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Pamiętaj, by zapłacić za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia z konta ubezpieczonego!

Ubezpieczenie na życie dla seniorów to nie zwykłe ubezpieczenie, dlatego potrzebna jest weryfikacja tożsamości. Kiedy kupujemy polisę off-line u agenta to po prostu pokazujemy mu dowód osobisty, ale przy zakupie online tożsamość sprawdza Krajowa Izba Rozliczeniowa poprzez porównanie ubezpieczonego z właścicielem konta bankowego z którego przyszła pierwsza składka za ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. Jeśli jest to inna osoba, będziemy musieli dostać od państwa dwustronny skan lub zdjęcie dowodu osobistego aby potwierdzić państwa tożsamość, po czym będziemy musieli tradycyjną pocztą wysłać pismo do centrali, co niepotrzebnie potrwa. W kolejnych miesiącach składki za ubezpieczenie na życie dla seniorów będą już Państwo mogli opłacać z dowolnego konta bankowego.

Ubezpieczenie na życie dla seniorów pozwala w spokoju debatować z wnukami

Jak długo działa ubezpieczenie na życie dla seniorów od Generali?

Tak długo jak płacą składkę. Nie ma limitu wieku od którego przestaje działać – ubezpieczenie na życie po 60 roku życia może działać do ostatnich dni ubezpieczonego jeśli co miesiąc opłacana jest składka za polisę. Jest natomiast górna bariera wejścia, która wynosi 80 lat. W Generali nie ubezpieczymy seniora który ukończył już 80 rok życia. Jednakże, jeśli senior został ubezpieczony przed ukończeniem 80 roku życia, to ubezpieczenie na życie dla seniorów może kontynuować aż do końca życia, również kiedy przekroczy ów 80 rok życia. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia może więc być dożywotnie i ma charakter bezterminowy. Tylko od nas zależy, jak długo mamy chęć co miesiąc opłacać składkę za polisę.

Wyłączenia, czyli w jakim przypadku nie dostaniemy świadczenia

Jak zawsze, są pewne haczyki. Nie dostaniemy pieniędzy za śmierć ubezpieczonego jeśli popełni on samobójstwo w ciągu dwóch lat od początku trwania ubezpieczenia. Jeśli samobójstwo zostanie popełnione po dwóch latach od zawarcia polisy – dostaniemy pełne świadczenie. Pieniędzy nie dostaniemy też kiedy do śmierci dojdzie w wyniku wojny i działań wojennych. Generali nie zapłaci też świadczenia jeśli ubezpieczony umrze podczas jego dobrowolnego uczestnictwa w aktach przemocy lub terroru. Zgon w wyniku uczestnictwa seniora w zamieszkach bądź rozruchach również zablokuje możliwość otrzymania świadczenia. Wszystkie wyłączenia, wraz z innymi wartościowymi danymi dotyczącymi polisy, są zawarte w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które załączamy tutaj.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie ma karencji na śmierć

Dokładnie, polisa Generali to ubezpieczenie na życie bez karencji na śmierć. To znaczy, że jeśli zakupimy ubezpieczenie na życie dla seniorów i 15 dni później ubezpieczony umrze to dostaniemy pełne świadczenie za jego śmierć.

Ubezpieczenie na życie dla seniorów nie jest jednak dostępne dla każdego

Nie każdy może się ubezpieczyć. Formularz na ubezpieczenie na życie po 60 roku życia wymaga od nas potwierdzenia oświadczenia dotyczącego naszego stanu zdrowia. Musimy potwierdzić, że potencjalny ubezpieczony nie oczekuje na badania zalecone przez lekarza, inne niż kontrolne lub związane z wykonywaną przez seniora pracą. Musimy też potwierdzić, że u seniora nie występowały w ostatnich 6 miesiącach: bóle w klatce piersiowej, omdlenia, plucie krwią, zakrwawiony mocz bądź zakrwawiony stolec, duszności, wyczuwalny guzek albo powiększenie jednego sutka, gorączka bez wyjaśnionej przyczyny, postępująca utrata masy ciała lub ciśnienie tętnicze powyżej 170/100 mmHg. W ciągu 5 ostatnich lat nie mógł też się ostatecznie pogorszyć stan potencjalnego ubezpieczonego. Poniżej prezentujemy zrzut ekranu z omawianego oświadczenia o stanie zdrowia:

Oświadczenie o stanie zdrowia ubezpieczonego
Kliknij w obrazek by go powiększyć

Jak widać na załączonym obrazku, jeśli nie potwierdzimy oświadczenia ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie może zostać zawarte. Nie możemy jednak skłamać w oświadczeniu, jeśli byśmy skłamali to finalnie świadczenie nie zostanie wypłacone kiedy ubezpieczony umrze, gdyż oszukaliśmy ubezpieczyciela. Polisa Generali to jednak niejedyne ubezpieczenie na życie dla seniorów. Jeśli nie możemy zawrzeć omawianej polisy to zawsze możemy skorzystać z oferty innego towarzystwa, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu znalezienia innej oferty. Proszę do nas napisać maila a my postaramy się znaleźć najlepsze możliwe ubezpieczenie dla danej osoby. Wtedy odpowiemy na maila lub oddzwonimy do państwa na podany numer telefonu, w zależności od Państwa woli.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia nie jest też dostępne dla wszystkich zawodów

Jeśli senior pracuje w cyrku jako artysta, akrobata lub opiekun zwierząt, w ZOO również jako opiekun zwierząt, jako treser zwierząt niebezpiecznych, jako kaskader bądź jako korespondent wojenny to ubezpieczenie na życie dla seniorów nie obejmie go swoją ochroną. Wszystkie inne zawody nie blokują możliwości zawarcia polisy, jednak za niektóre ryzykowne zawody wykonywane przez seniora może być kilkadziesiąt złotych zwyżki za comiesięczną składkę. Poniższy zrzut z ekrany z formularza ilustruje o które zawody chodzi. Jeśli senior wykonuje jeden z zawodów których nie ubezpieczamy, ponownie zapraszamy do kontaktu.

Ryzykowne zawody
Kliknij w obrazek by go powiększyć

Jak zgłosić szkodę przez internet?

Wchodzisz na stronę na której dokonałeś zakupu polisy czyli bezpieczny.pl. Następnie, klikasz w trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony, po czym otwiera się rozwijane menu. Następnie wybierasz “zgłoś zdarzenie”. Wtedy wybierasz “Umowy zawarte z Generali”, następnie wybierasz “Ubezpieczenia na życie” i klikasz “Zgłoś online”. Wtedy otwierasz poniższy formularz:

Formularz służący do zgłoszenia roszczenia
Kliknij aby powiększyć

Aby dostać się do powyższego formularza możesz też po prostu kliknąć w ten link.

Ciekawe ubezpieczenie na życie po 60 roku życia oferuje też Warta

Nie ma jednak ono specjalnego systemu sprzedaży online, z polisą która przyjdzie na maila. Możesz jednak zamówić u nas polisę, po czym dostaniesz ją drogą pocztową. Omawiana polisa to Warta dla Ciebie i Rodziny 55 Plus. Tak samo jak w Generali umowę można zawrzeć do 80 roku życia i jeśli przed skończeniem 80 roku życia zawarłeś umowę to możesz ją kontynuować aż do śmierci. Zakres ubezpieczenia jest znacznie szerszy niż w Generali, ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty nie obejmuje swoim zakresem ochronnym tylko śmierci i uszczerbków na zdrowiu wskutek wypadków ale także wiele innych zdarzeń. Uczciwie jednak trzeba napomknąć, że Warta w przeciwieństwie do Generali zastosowała 6 miesięcy karencji na śmierć ubezpieczonego, poza śmiercią ubezpieczonego w wypadku gdzie karencji nie ma. Świadczenia za śmierć od Warty prezentują się podobnie – mamy 3 warianty ubezpieczenia, w najtańszym dostajemy 10 tysięcy złotych za śmierć, w najdroższym 20 tysięcy złotych. Za śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku w najtańszej opcji mamy 20 tysięcy, a w najdroższej 40, a za zgon w wypadku komunikacyjnym – 40 tysięcy w najtańszym i 70 tysięcy w najdroższym wariancie. Słowem, za śmierć dostajemy tyle samo co w Generali. Tylko za wypadek komunikacyjny jako przyczyna zgonu dostaniemy 10 tysięcy więcej niż w Generali, ale tylko w najdroższym wariancie. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w Warcie oferuje też ubezpieczenie NNW o sumie 20 tysięcy złotych w każdym z trzech wariantów cenowych, czyli tyle, ile w Generali dostajemy tylko w najdroższym wariancie.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia oferuje takie świadczenia za utratę życia
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty daje Ci wiele dodatkowych świadczeń powypadkowych

Jednym z nich jest wypłata za inwalidztwo spowodowane wypadkiem – w wariancie za 69 złotych miesięcznie dostaniesz w takim przypadku 30 tysięcy PLN, w opcji za 84 złote dostaniesz 35 tysięcy, a w najdroższej za 98 PLN dostaniesz 40 tysięcy złotych! Dodatkowo, w każdym z trzech wariantów za niezdolność do samodzielnej egzystencji dostaniesz 5000 złotych. Nie dotyczy to tylko niezdolności do samodzielnej egzystencji wskutek wypadku, ale również choroby, z tym, że na niezdolność do samodzielnej egzystencji wskutek choroby jest 6 miesięcy karencji, a wskutek wypadku żadnej karencji nie ma. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni Ci też tysiąc złotych za operację, która musiała zostać przeprowadzona po wypadku, którego byłeś ofiarą w czasie trwania ubezpieczenia. Jeśli po wypadku trafisz na OIOM to dostaniesz 300 złotych, niezależnie który z trzech wariantów wybrałeś. Za każdy dzień pobytu w szpitalu po wypadku komunikacyjnym dostaniesz 100 złotych, a jeśli leżysz w szpitalu z powodu innego, niekomunikacyjnego wypadku, to dostaniesz 50 złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu. Poza tym, za każdy dzień pobytu na zwolnieniu lekarskim podczas rehabilitacji poszpitalnej dostaniesz 30 PLN.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia w Warcie oferuje świadczenia powypadkowe zawarte w tej tabelce
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Innym "wypadkiem", za który ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty da Ci świadczenie jest urodzenie wnuka

Tak jest! Co prawda urodzenie się wnuka jest obarczone 10 miesięczną karencją, ale po 10 miesiącach jak najbardziej możesz zgarnąć pieniądze za urodzenie wnuka. Świadczenia te wyglądają tak samo w każdym z trzech wariantów cenowych. Za pierwszego i drugiego wnuka dostaniesz po 500 złotych, za trzeciego i czwartego wnuka zgarniasz po 250 złotych, a za każdego kolejnego wnuka już tylko 50 złotych. Poniższa tabelka powinna lepiej to zobrazować:

Takie świadczenia dostaniesz od Warty za wnuki
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty daje Ci szeroki dostęp do różnych usług medycznych

W każdym z trzech cenowych wariantów dostajesz od Warty pakiet medyczny Twoje Życie 55 Plus. W ramach pakietu dostajesz wiele usług medycznych. Między innymi, raz w roku będzie możliwe dostosowanie łazienki, toalety bądź korytarza do wymogów osoby niepełnosprawnej zorganizowane przez Wartę do 2 tysięcy złotych. Raz w roku ubezpieczyciel pokryje też wizytę u laryngologa do 150 PLN. Raz w roku polisowym towarzystwo zapłaci za aparat słuchowy do 1500 złotych. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni nam też 2 wizyty u lekarza specjalisty rocznie za maksymalnie 150 złotych za jedną (czyli 300 PLN rocznie na dwie wizyty u lekarza specjalisty). Możesz też zorganizować maksymalnie trzydniową wizytę osoby bliskiej kiedy będziesz w szpitalu więcej niż trzy dni, za każdy dzień pobytu tej osoby dostaniecie 150 PLN dodatkowo Warta zapłaci za koszt biletów autobusowych bądź kolejowych w obie strony (czyli dostaniecie do 450 złotych za sam pobyt osoby wizytującej oraz zwrot kosztów jej przyjazdu oraz odjazdu w swoją stronę). To niejedyna usługa jaką dostaniesz kiedy będziesz hospitalizowany powyżej trzech dni – Warta pokryje też koszt sprzątania nagrobków Twoich bliskich do 200 złotych, pokryje koszty opieki nad osobami niesamodzielnymi do nawet 750 złotych (150 złotych za dzień przez maksymalnie pięć dni) lub Twoimi zwierzętami do 500 złotych (maksymalnie przez 5 dni). Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty zapewni Ci także rehabilitację gdy będzie potrzebna do kwoty 700 złotych, zapewni też transport medyczny do placówki medycznej, z jednej placówki medycznej do innej bądź z placówki medycznej do miejsca zamieszkania maksymalnie 5 razy w roku o koszcie maksymalnym 1000 złotych za jeden transport (czyli nawet 5000 złotych na transport medyczny rocznie). Warta zorganizuje też dostawę leków do 250 złotych, dostawę sprzętu rehabilitacyjnego do 500 złotych, zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego do 700 złotych, pięciodniową opiekę nad Tobą jeśli spędziłeś w szpitalu ponad 7 dni i wiele innych. Przyjrzyj się bliżej poniższej tabelce aby przeanalizować wszystkie usługi medyczne które zapewni Ci ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Warty, jeśli klikniesz na tabelkę to ją powiększysz.

Pakiet medyczny Twoje Życie 55 Plus
Kliknij w tabelkę by ją powiększyć

Co obejmuje ubezpieczenie na życie po 60 roku życia?

Głównie zgon, to on gra główną rolę w polisie dla seniorów. Polisa zapewnia z góry określoną kwotę za śmierć (10-20 tysięcy PLN), wyższą za śmierć w nieszczęśliwym wypadku (20-40 tysięcy PLN) oraz jeszcze więcej za śmierć w wypadku komunikacyjnym (nawet do 60 tysięcy PLN). Poza tym polisa gwarantuje też dodatkowe świadczenia za uszczerbki na zdrowiu wywołane nieszczęśliwymi wypadkami w czasie trwania ubezpieczenia. Ochroną objęty może być sam ubezpieczony, ale może również być nią objęty partner ubezpieczonego.

Od kiedy obowiązuje ubezpieczenie?

W zależności czy zapłacimy z konta bankowego ubezpieczonego, ubezpieczenie może zadziałać w ciągu trzech dni do nawet miesiąca. Jeśli od razu zapłacimy z konta ubezpieczonego to jego tożsamość zostanie potwierdzona w ciągu kilku dni przez Krajową Izbę Rozliczeniową, ale jeśli pierwsza składka ubezpieczeniowa zostanie opłacona z innego konta bankowego procedury weryfikacyjne mogą się przeciągnąć nawet do miesiąca.

Dlaczego warto zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60?

Życie jest krótkie i niestety, każdy musi umrzeć. Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia zagwarantuje rodzinie dodatkowy zastrzyk gotówki w momencie śmierci, który można będzie przeznaczyć na procedury pogrzebowe lub po prostu przekazać bliskim, którzy mogą potrzebować pieniędzy. Dodatkowo, polisa zapewnia nam środki w trudnych chwilach, kiedy doznamy uszczerbku na zdrowiu w nieszczęśliwym wypadku

Kto otrzymuje świadczenie z ubezpieczenia na życie?

Świadczenie otrzymają osoby, które wskażemy na polisie. Może to być każdy, zależy to tylko od ubezpieczonego. Możemy na polisie wskazać więcej niż jedną osobę i każdej z nich przydzielić pewien procent świadczenia, np. Maria dostaje 50%, Tomek 25% i Piotrek 25%. Nie musimy też wcale przekazać pieniędzy osobie fizycznej – możemy je przekazać na dowolną instytucję – Kościół, organizację charytatywną, firmę, partię polityczną itd.

Kiedy warto zawrzeć polisę?

Najlepiej jak najprędzej. W sytuacji panującej epidemii osoby po 60 są szczególnie narażone na śmierć w przeciwieństwie do młodszych grup wiekowych.

Gdzie najlepiej zawrzeć ubezpieczenie na życie po 60 roku życia?

Najlepszą ofertę dla seniorów ma Generali. Nie ma w niej karencji na śmierć, a więc jeśli ubezpieczony umrze np. miesiąc po zawarciu ubezpieczenia jego bliscy dostaną pełne świadczenie pieniężne

Które ubezpieczenie na życie po 60 roku życia jest najtańsze?

W Generali najtańszy jest pakiet za 50 zł miesięcznie (45 zł miesięcznie po użyciu naszego kodu zniżkowego 02055). Jest to całkiem tani pakiet, mimo to zapewnia kompleksową ochronę w razie śmierci oraz uszczerbku na zdrowiu

Polisę dla seniorów oferuje też MetLife

Nazwa oferty to Start55. Jak wskazuje to nazwa, oferta jest dostępna dla osób które ukończyły już 55 rok życia. Ostateczny wiek wejścia to 75 rok życia, czyli o 5 lat wcześniej niż w Generali czy Warcie. Oczywiście, jeśli wejdziesz do ubezpieczenia przed ukończeniem 75 roku życia to możesz je kontynuować dożywotnio.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia od Allianz - Plan na dziś i jutro

Allianz również oferuje całkiem ciekawe ubezpieczenie na życie po 60 roku życia, jednak w tym przypadku ostateczny wiek wejścia to 71 lat, czyli dość wcześnie porównując do wspomnianych ofert ubezpieczenia. W pakiecie od Allianz dostajemy oczywiście wypłatę świadczenia za śmierć, ekstra wypłatę za śmierć w wypadku komunikacyjnym itd. Więcej na temat oferty Allianz możesz dowiedzieć się z OWU Plan na dziś i jutro.

Jeszcze niższy maksymalny wiek wejścia jest w Axa i w Concordii

Choć oba wspomniane w nagłówku towarzystwa również oferują ubezpieczenie na życie po 60 roku życia, to tutaj maksymalny wiek wejścia do ubezpieczenia wynosi 70 lat. Te wszystkie oferty, od MetLife, Allianz, Axa i Concordia nie są jednak tak interesujące jak oferta Warty oraz przede wszystkim – najlepsza dla seniorów oferta Generali.