Ubezpieczenie nauczycieli


Nauczyciele nie mają łatwej pracy. Są zwykle przeciążeni nadmiarem pracy, a do tego często mają do czynienia z niekulturalną młodzieżą. Taka młodzież często dopuszcza się wielu nieodpowiedzialnych działań, za które odpowiedzieć będzie musiał nauczyciel – będzie to potraktowane jako zaniedbanie ze strony nauczyciela, który będzie musiał często odpowiedzieć za to finansowo. Dlatego potrzebne jest Ci potrzebne ubezpieczenie OC dla nauczycieli. OC to odpowiedzialność cywilna, czyli ubezpieczenie zwalniające Cię z finansowej odpowiedzialności za Twoje zaniedbania – to z niego jest wypłacane świadczenie dla osoby poszkodowanej. Ważne jest też ubezpieczenie NNW dla nauczycieli. NNW to następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli ich nieprzyjemne konsekwencje – zgon, złamany nos czy złamana noga i tak dalej. Polisą łączącą NNW i OC dla nauczyciela jest ta od Generali, dostępna po kliknięciu na przycisk u góry „KUP TERAZ” wraz z kodem pośrednika 02055, który gwarantuje Ci 10% zniżki. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa przez 24 godziny na dobę na całym świecie, również w wakacje, więc będzie działało kiedy będziesz na przykład na wakacjach.

Najlepsza oferta jest od Generali

Generali oferuje ubezpieczenie NNW w 6 wariantach oraz umożliwia dokupienie do niego rozszerzenia OC dla nauczyciela w 3 wariantach. Zakres ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków jest bardzo szeroki. Suma ubezpieczenia (czyli SU) NNW w zależności od wariantu wynosi między 12 a 50 tysięcy złotych. Świadczenia z ubezpieczenia NNW są wyliczane na podstawie części sumy ubezpieczenia który jest podany w tabeli urazów, którą linkujemy tutaj. Jest w niej 394 urazy, które są objęte ochroną ubezpieczeniową. Przy każdym z urazów po prawej stronie znajduje się liczba, jest to tak zwany wskaźnik procentowy urazu. Wskazuje on, ile za dany uraz przysługuje ubezpieczonemu. Przykładowo, załóżmy że za dany uraz przysługuje 30% SU. Jeśli suma wynosi 12 tysięcy złotych, to świadczenie za ten uraz będzie wynosiło 3.600 złotych, a jeśli suma wynosiłaby 50 tysięcy złotych, to świadczenie wyniosłoby znacznie więcej – 15 tysięcy złotych. Za zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu Twoi bliscy dostaną 100% wybranej sumy ubezpieczenia. Więcej dostaniesz za śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego, ale to już zależy od wariantu – np. w najtańszym wariancie z sumą ubezpieczenia 12.000 PLN za zgon w wypadku komunikacyjnym otrzymasz 21 tysięcy złotych, a w najdroższym wariancie gdzie SU wynosi 50.000 PLN za zgon wskutek wypadku komunikacyjnego otrzymasz 80 tysięcy złotych.


Kwoty jakie ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje za śmierć i suma ubezpieczenia
Kliknij by powiększyć

Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje też świadczenia za pobyt w szpitalu

Jeśli będziesz leżał w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku, to w zależności od tego który wariant wybrałeś dostaniesz 20, 30, 50 lub 100 złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu. Świadczenie to jest wypłacane już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu. Codzienne świadczenie może być jednak wypłacane tylko przez 180 dni, czyli w najtańszym wariancie dostaniesz maksymalnie 3.600 PLN, a w najdroższym – 18.000 PLN. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli od Generali gwarantuje też świadczenie które przysługuje za pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby, jest to jednak jednorazowe świadczenie, a nie jak w przypadku hospitalizacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku świadczenie wypłacone każdego dnia. Świadczenie za pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby wynosi 200, 300, 400 bądź 500 PLN w zależności od wariantu i przysługuje za pobyt w szpitalu trwający co najmniej 5 dni. Wyjątkiem jest zachorowanie na nową chorobę covid-19 – wtedy jednorazowe świadczenie za pobyt w szpitalu wskutek choroby zostanie wypłacone już po drugim dniu pobytu w szpitalu. Wysokość tego świadczenia jest taka sama jak w przypadku zachorowania na inną chorobę, z tym że świadczenie zostanie wypłacone już po drugim, a nie piątym dniu pobytu w szpitalu. Jeśli z powodu zachorowania na owego wirusa ubezpieczony trafi na oddział intensywnej opieki medycznej (czyli OIOM) to Generali również wypłaci dodatkowe świadczenie w takiej samej kwocie jaka przysługuje Ci za pobyt w szpitalu wskutek choroby. To znaczy, że jeśli na przykład masz najdroższy wariant w którym za hospitalizację spowodowaną chorobą trafisz na OIOM to możesz dostać 2 razy świadczenie w wysokości 500 złotych, czyli w sumie tysiąc PLN, oczywiście jeśli spędziłeś co najmniej 2 dni w szpitalu. Jest to prawdopodobnie jedyne ubezpieczenie NNW dla nauczycieli na polskim rynku które gwarantuje świadczenia za zachorowanie na SARS-CoV-2.


Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje świadczenia za pobyt w szpitalu
Kliknij aby przybliżyć

Generali zagwarantuje Ci też zwrot środków za naprawę, zakup czy też wypożyczenie elementów wspomagających leczenie po nieszczęśliwym wypadku jak gorsety protezy, kule, aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie i inne; nawet do kwoty 10.000 PLN w najdroższym wariancie. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli z tej formy sfinansuje również leczenie i rehabilitację po nieszczęśliwym wypadku nawet do kwoty 7.500 złotych w najdroższym wariancie. W każdym wariancie cenowym jesteś też chroniony przed ugryzieniem przez kleszcza łącznie na kwotę 1.500 PLN – 500 złotych na pokrycie wizyty u lekarza, 500 złotych na zbadanie czy nie masz boleriozy i 500 złotych na antybiotykoterapię.

Do NNW możesz dokupić ubezpieczenie OC dla nauczycieli

Generali oferuje trzy warianty OC dla nauczyciela – na sumę 20, 50 i 100 tysięcy złotych za uiszczeniem dodatkowej składki w wysokości kolejno 10, 15 bądź 25 złotych. Ubezpieczyciel odpowiada do sumy ubezpieczenia OC – jeśli wybrałeś wariant za 15 złotych, czyli masz 50.000 PLN sumy ubezpieczenia OC, a niestety zdarzyło się tak, że wskutek Twojego zaniedbania doszło do szkody na zdrowiu jednego z uczniów i powinieneś wypłacić mu 80.000 PLN to 30 tysięcy będziesz musiał wyciągnąć z własnej kieszeni… albo się zadłużyć, bo większość ludzi nie ma takich oszczędności. Gdybyś jednak wybrał wariant za 25 złotych, który gwarantuje Ci 100.000 PLN sumy ubezpieczenia to szkoda całkowicie byłaby pokryta z Twojego OC dla nauczyciela i jeszcze zostałoby Ci 20 tysięcy złotych na inne nieprzewidziane zdarzenia w ciągu trwania polisy (polisa trwa rok od wybranego przez Ciebie dnia rozpoczęcia jej działania). Ubezpieczenie OC dla nauczycieli chroni Cię właśnie przed taką sytuacją, w której musiałbyś wydać bardzo dużo pieniędzy na zadośćuczynienie osobie która ucierpiała podczas opieki którą Ty sprawowałeś.


Ubezpieczenie OC dla nauczycieli - suma i składka
Kliknij by powiększyć tabelkę

Ubezpieczenie NNW i OC dla nauczycieli swoją drogą, ale warto też zadbać o polisę na życie

W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdy ma kredyt hipoteczny bądź inne zobowiązania finansowe jak na przykład utrzymanie dzieci potrzebne jest zabezpieczenie które zapewni środki na wypadek gdyby główny żywiciel rodziny, bądź osoba wnoszące do rodziny istotny dochód (czyli np. jeden z obojga pracujących rodziców) umarł. Byłaby to oczywiście wielką tragedią dla rodziny, jednakże oprócz żałoby rodzina będzie musiała się zastanowić co dalej. Być może będzie za mało środków na spłatę hipoteki lub po prostu na życie i standard życia rodziny znacząco się obniży. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli nie zapewni dużych pieniędzy za Twoją śmierć (i też należy pomknąć że ubezpieczenie nauczycielskie zapewni te środki za śmierć tylko w określonych okolicznościach) dlatego należy zastanowić się i wybrać ubezpieczenie na życie online. Zapewni ono pieniądze Twoim bliskim kiedy Ciebie zabraknie.

Wrzesień to czas kiedy nie tylko kupujesz ubezpieczenie OC dla nauczycieli, ale też polisę NNW dla swojego dziecka

Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę właśnie dla Twojego dziecka. Możesz skorzystać z ubezpieczenie dziecka porównywarka i porównać ofertę polisy NNW dla uczęszczającego do szkoły dziecka w 5 towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli Twoje dziecko nie uczęszcza jeszcze do szkoły, a do przedszkola a może nawet do żłobka – wtedy oferta zamyka się tylko do towarzystwa Generali, tego samego w którym kupisz ubezpieczenie NNW i OC dla nauczycieli.

Ubezpieczenie nauczycielskie i NNW dla dziecka uprawniają Cię do specjalnych zniżek na OC pojazdu

Tak jest! Jeśli zakupisz oba wymienione wyżej produkty ubezpieczeniowe to dostaniesz specjalny zestaw zniżek na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu (dokładniej – samochodu osobowego, samochodu ciężarowego ale tylko do 3.5 tony oraz dla przyczepki do 400 kilogramów – innych pojazdów jak na przykład motocykl nie obejmuje ten specjalny zestaw zniżek). Za ubezpieczenie nauczycielskie dostaniesz 3% zniżki na OC posiadacza pojazdu. Jeśli wykupisz polisę dla swojego dziecka (ale tylko do 16 roku życia, to znaczy – można ubezpieczyć starsze dziecko, ale tylko za ubezpieczenie dziecka do 16 roku życia będzie zniżka na ubezpieczenie pojazdu) również na tej samej stronie dostaniesz 50 złotych zniżki na OC posiadacza pojazdu. W sumie więc dostaniesz 3% zniżki, 50 złotych rabatu za NNW dziecka i standardowo – jak za każdą polisę na bezpieczny.pl – 10% zniżki za kod pośrednika 02055. Dlatego warto kupić ubezpieczenie OC i NNW dla nauczycieli oraz polisę NNW dla dziecka właśnie tam.

Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie OC dla nauczycieli?

To proste, prawny zakres odpowiedzialności nauczyciela jest bardzo szeroki. A możliwości nieodpowiedzialnego zachowania uczniów są niestety praktycznie nieograniczone. Na pewno niektórzy z podopiecznych znajdujących się pod Twoją opieką są zdolni do wybryków za które to Ty finalnie poniesiesz odpowiedzialność, prawda?

Jak uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?

To banalnie proste! Wszystko możesz zrobić na portalu bezpieczny.pl, czyli tam gdzie zakupisz swoją polisę. Tak naprawdę wystarczy, że załączysz skan, kopię lub zdjęcie i Twoje roszczenie powinno zostać przyjęte. W kolejnych akapitach przedstawimy Ci proces zgłaszania roszczenia. Kiedy jesteś na głównej stronie (ale i na poszczególnych podstronach) w prawej części górnego panelu widoczny jest napis „zgłoś zdarzenie”. Kliknij w ten napis.

Następnie wybierz „Umowy zawarte z Generali” a następnie wybierz „NNW dla pracowników oświaty Zgłoś zdarzenie”. Wtedy musisz wybrać czy chcesz zgłosić szkodę z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków czy odpowiedzialności cywilnej i postępować zgodnie z kolejnymi wskazówkami na stronie.

Nauczyciele płacą też mniej nie tylko za ubezpieczenie OC dla nauczycieli, ale też za OC posiadacza pojazdu

Ubezpieczyciele wiedzą, że jest jedna z najbardziej odpowiedzialnych funkcji i ludzie którzy podejmują ten trud wychowania oraz edukowania dzieci i młodzieży to odpowiedzialni ludzie cechujący się wysoką kulturą osobistą – zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, na przykład podczas jazdy po drogach publicznych. Dlatego za ubezpieczenie auta nauczyciele płacą mniej, a im starszy, bardziej doświadczony pracownik oświaty, tym mniej zapłaci za swoje OC samochodu. Jest to oczywiście zasada od której zdarzyć może się wiele wyjątków, mamy jednak nadzieję, że nie w Twoim przypadku.

Dla kogo jest ubezpieczenie dla nauczycieli?

Oczywiście, nie tylko dla nauczycieli szkół podstawowych oraz średnich, ale też dla osób pracujących w przedszkolu, w żłobku oraz w szkołach wyższych. Oferta ubezpieczenia może się troszeczkę różnić dla osób pracujących w wyżej wymienionych placówkach, a poprzednie akapity artykułu były poświęcone ofercie dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich. Różnice w ofercie są jednak nieznaczne. Dla osób pracujących w wymienionych placówkach jest 5 wariantów ubezpieczenia, a nie 6 jak dla nauczycieli w zwykłych szkołach. Zakres jaki prezentuje ubezpieczenie NNW dla nauczycieli jest bardzo podobny, jeśli zaś chodzi o OC dla nauczyciela to tutaj nie ma tak naprawdę żadnych różnic. Najlepiej samemu zobaczyć na własne oczy jaki zakres prezentują konkretne warianty, wystarczy przejść przez przycisk „KUP TERAZ” u góry tego wpisu i będziesz mógł zobaczyć, jaka oferta jest dla Ciebie dostępna, w zależności od tego w jakiej placówce edukacyjnej pracujesz.

Jak kupić ubezpieczenie dla nauczycieli?

Wybierz jeden z dwóch przycisków u góry tej strony, w zależności od tego w jakiej szkole pracujesz. Wtedy zostaniesz przekierowany na stronę ubezpieczyciela, gdzie wypełnisz formularz który służy do zakupu NNW i OC dla nauczyciela. Najpierw na ekranie pojawi się panel z oświadczeniem, które musisz zaakceptować aby przejść dalej. Poniższy zrzut ekranu ilustruje w którym miejscu trzeba kliknąć żeby potwierdzić oświadczenie:

Oświadczanie wymagane być kupić OC dla nauczyciela

Następnie uzupełniasz swoje dane. Przy okazji wpisz kod pośrednika 02055 aby uzyskać 10% zniżki na swoje NNW i OC dla nauczyciela. Ubezpieczenie działa przez rok, w związku z czym będzie działać przez rok od wybranej przez Ciebie daty rozpoczęcia ubezpieczenia. Po wybraniu wariantu NNW musisz zatwierdzić oświadczenie „że w dniu złożenia wniosku jesteś pracownikiem placówki oświatowo-wychowawczej”. Po jego potwierdzeniu możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o OC dla nauczyciela. Na następnej stronie formularza udzielasz zgód dla ubezpieczyciela. Aby zawrzeć ubezpieczenie NNW i OC dla nauczycieli musisz tylko udzielić 3 zgód w punkcie ósmym (oświadczenie), natomiast nie musisz udzielać zgód marketingowych (punkt 9). Po udzieleniu zgód możesz już przejść do udzielenia zgód, a swoją polisę dostaniesz na podany podczas uzupełniania formularza adres e-mail.

Czy da się kupić samo OC dla nauczyciela online?

Ubezpieczenie dla nauczycieli dostępne online to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków które może zostać zakupione w rozszerzeniu z OC nauczyciela. W tym momencie nie ma możliwości zakupu samego ubezpieczenia nauczyciela od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak zdecydować się na kompleksową ochronę obejmującą zarówno następstwa nieszczęśliwych wypadków jak i odpowiedzialność cywilną.

Na jaką sumę może opiewać OC dla nauczyciela?

Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach – na 20 tysięcy złotych przy płatności 9 złotych rocznie, na 50 tysięcy za 13,50 PLN za rok oraz na 100 tysięcy złotych za 22,50 złotych rocznie. W podane ceny wliczony już jest rabat 10% za użyty przy zakupie kod pośrednika 02055. Najlepiej wybrać najwyższą sumę OC, czyli 100 tysięcy, ponieważ niższe sumy ubezpieczenia mogą być za niskie w przypadku gdy roszczenie ze strony poszkodowanych będzie opiewało na większe kwoty.

5/5 - (1 vote)