Ubezpieczenie nauczycieli

Ostatnia aktualizacja w dniu

Nauczyciele nie mają łatwej pracy. Są zwykle przeciążeni nadmiarem pracy, a do tego często mają do czynienia z niekulturalną młodzieżą. Taka młodzież często dopuszcza się wielu nieodpowiedzialnych działań, za które odpowiedzieć będzie musiał nauczyciel – będzie to potraktowane jako zaniedbanie ze strony nauczyciela, który będzie musiał często odpowiedzieć za to finansowo. Dlatego potrzebne jest Ci potrzebne ubezpieczenie OC dla nauczycieli. OC to odpowiedzialność cywilna, czyli ubezpieczenie zwalniające Cię z finansowej odpowiedzialności za Twoje zaniedbania – to z niego jest wypłacane świadczenie dla osoby poszkodowanej. Ważne jest też ubezpieczenie NNW dla nauczycieli. NNW to następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli ich nieprzyjemne konsekwencje – zgon, złamany nos czy złamana noga i tak dalej.

Najlepsza oferta jest od Generali

Generali oferuje ubezpieczenie NNW w 6 wariantach oraz umożliwia dokupienie do niego rozszerzenia OC w 3 wariantach. Zakres ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków jest bardzo szeroki. Suma ubezpieczenia (czyli SU) NNW w zależności od wariantu wynosi między 12 a 50 tysięcy złotych. Świadczenia z ubezpieczenia NNW są wyliczane na podstawie części sumy ubezpieczenia który jest podany w tabeli urazów, którą linkujemy tutaj. Jest w niej 394 urazy, które są objęte ochroną ubezpieczeniową. Przy każdym z urazów po prawej stronie znajduje się liczba, jest to tak zwany wskaźnik procentowy urazu. Wskazuje on, ile za dany uraz przysługuje ubezpieczonemu. Przykładowo, załóżmy że za dany uraz przysługuje 30% SU. Jeśli suma wynosi 12 tysięcy złotych, to świadczenie za ten uraz będzie wynosiło 3.600 złotych, a jeśli suma wynosiłaby 50 tysięcy złotych, to świadczenie wyniosłoby znacznie więcej – 15 tysięcy złotych. Za zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu Twoi bliscy dostaną 100% wybranej sumy ubezpieczenia. Więcej dostaniesz za śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego, ale to już zależy od wariantu – np. w najtańszym wariancie z sumą ubezpieczenia 12.000 PLN za zgon w wypadku komunikacyjnym otrzymasz 21 tysięcy złotych, a w najdroższym wariancie gdzie SU wynosi 50.000 PLN za zgon wskutek wypadku komunikacyjnego otrzymasz 80 tysięcy złotych.

Kwoty jakie ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje za śmierć i suma ubezpieczenia
Kliknij by powiększyć

Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje też świadczenia za pobyt w szpitalu

Jeśli będziesz leżał w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku, to w zależności od tego który wariant wybrałeś dostaniesz 20, 30, 50 lub 100 złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu. Świadczenie to jest wypłacane już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu. Codzienne świadczenie może być jednak wypłacane tylko przez 180 dni, czyli w najtańszym wariancie dostaniesz maksymalnie 3.600 PLN, a w najdroższym – 18.000 PLN. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli od Generali gwarantuje też świadczenie które przysługuje za pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby, jest to jednak jednorazowe świadczenie, a nie jak w przypadku hospitalizacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku świadczenie wypłacone każdego dnia. Świadczenie za pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby wynosi 200, 300, 400 bądź 500 PLN w zależności od wariantu i przysługuje za pobyt w szpitalu trwający co najmniej 5 dni.

Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli gwarantuje świadczenia za pobyt w szpitalu
Kliknij aby przybliżyć

Generali zagwarantuje Ci też zwrot środków za naprawę, zakup czy też wypożyczenie elementów wspomagających leczenie po nieszczęśliwym wypadku jak gorsety protezy, kule, aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie i inne; nawet do kwoty 10.000 PLN w najdroższym wariancie. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli z tej formy sfinansuje również leczenie i rehabilitację po nieszczęśliwym wypadku nawet do kwoty 7.500 złotych w najdroższym wariancie. W każdym wariancie cenowym jesteś też chroniony przed ugryzieniem przez kleszcza łącznie na kwotę 1.500 PLN – 500 złotych na pokrycie wizyty u lekarza, 500 złotych na zbadanie czy nie masz boleriozy i 500 złotych na antybiotykoterapię.

Do NNW możesz dokupić ubezpieczenie OC dla nauczycieli

Generali oferuje trzy warianty OC – na sumę 20, 50 i 100 tysięcy złotych za uiszczeniem dodatkowej składki w wysokości kolejno 10, 15 bądź 25 złotych. Ubezpieczyciel odpowiada do sumy ubezpieczenia OC – jeśli wybrałeś wariant za 15 złotych, czyli masz 50.000 PLN sumy ubezpieczenia OC, a niestety zdarzyło się tak, że wskutek Twojego zaniedbania doszło do szkody na zdrowiu jednego z uczniów i powinieneś wypłacić mu 80.000 PLN to 30 tysięcy będziesz musiał wyciągnąć z własnej kieszeni… albo się zadłużyć, bo większość ludzi nie ma takich oszczędności. Gdybyś jednak wybrał wariant za 25 złotych, który gwarantuje Ci 100.000 PLN sumy ubezpieczenia to szkoda całkowicie byłaby pokryta z Twojego OC i jeszcze zostałoby Ci 20 tysięcy złotych na inne nieprzewidziane zdarzenia w ciągu trwania polisy (polisa trwa rok od wybranego przez Ciebie dnia rozpoczęcia jej działania). Ubezpieczenie OC dla nauczycieli chroni Cię właśnie przed taką sytuacją, w której musiałbyś wydać bardzo dużo pieniędzy na zadośćuczynienie osobie która ucierpiała podczas opieki którą Ty sprawowałeś.

Ubezpieczenie OC dla nauczycieli - suma i składka
Kliknij by powiększyć tabelkę