Ubezpieczenie turystyczne Generali

 

Używając powyższego linka kupisz ubezpieczenie turystyczne Generali  10% taniej jeśli użyjesz kod pośrednika bezpieczny.pl 02055.

Jaką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą oferuje ubezpieczenie turystyczne Generali?

Jak najwyższą. Im wyższa będzie suma ubezpieczenia, tym do większej sumy będzie odpowiadał ubezpieczyciel za nasze leczenie. Im bogatszy kraj do którego się udajemy, tym ostatecznie wyższe będą koszty które będziemy musieli ponieść na ewentualne leczenie. Najwyższe koszty ponosi się w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo wysokie koszty są też w Kanadzie, Japonii, Australii i innych wysoko rozwiniętych krajach. Również w Europie koszty leczenia są naprawdę wysokie, natomiast tutaj możemy również posługiwać się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ubezpieczenie turystyczne Generali gwarantuje też wysokie sumy na OC w życiu prywatnym

Jest to ubezpieczenie które chroni podróżujących przed ponoszeniem finansowych konsekwencji kiedy zaszkodzą czyjemuś mieniu lub zdrowiu, a nawet życiu (oczywiście nieumyślnie). OC w życiu prywatnym powinno być zawarte w szczególności jeśli podróżują z Tobą dzieci oraz kiedy zamierzasz uprawiać sport jak na przykład narciarstwo podczas swojego wyjazdu. Jednakże OC w życiu prywatnym powinno być zawarte zawsze na taką samą sumę jak ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (bo jeśli uszkodzisz czyjeś zdrowie, to ta osoba poszkodowana będzie musiała się leczyć w danym kraju). Ubezpieczenie turystyczne Generali oferuje natomiast OC w życiu prywatnym na sumę między 50 tysięcy złotych a 1 milion złotych. Nie ma tu możliwości ubezpieczenia się bez OC w życiu prywatnym – i dobrze.

Polisę warto też rozszerzyć o NNW

NNW to rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego Generali o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Działa ono na zasadzie procentu od sumy ubezpieczenia. Za dany uszczerbek na zdrowiu (np. za złamaną rękę) przysługuje konkretny procent sumy ubezpieczenia. Dlatego ważne jest aby wybrać jak najwyższą sumę NNW.

Co jeszcze ma do zaoferowania Generali?

Oferta tego towarzystwa jest niewątpliwie szeroka. Koszty leczenia w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej są w podstawowym zakresie ochrony. U większości ubezpieczycieli leczenie takich osób w ogóle nie jest pokrywane przez ubezpieczenie. Trzeba wtedy wykupić rozszerzenie o choroby przewlekle. W ramach polisy dostajesz też ubezpieczenie Assistance na sumę maksymalnie 2 000 000 PLN. W ramach ubezpieczenia assistance dostajesz między innymi transport medyczny do Polski oraz pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań w górach i na morzu. Assistance w które wyposażone jest ubezpieczenie turystyczne Generali jest jednak znacznie szersze. Kolejnym kąskiem dla nabywców polisy jest ubezpieczenie bagażu podróżnego. Maksymalnie na kwotę 6 tysięcy złotych możesz ubezpieczyć swój bagaż i cieszyć się ochroną na wypadek kradzieży, zniszczenia bądź zagubienia bagażu. Jeśli dojdzie do opóźnienia dostarczenia bagażu powyżej 8 godzin możesz dostać do 120 euro od ubezpieczyciela. Kolejnym bonusem jaki do ubezpieczenia dodaje Generali jest ubezpieczenie mienia na czas wyjazdu. Jest jednak ono dostępne tylko dla osób których wyjazd trwa co najwyżej 30 dni. Ubezpieczenie mienia w które wyposażone jest ubezpieczenie turystyczne Generali w każdym z wariantów opiewa na sumę ubezpieczenia 5000 zł. Jest to dodatkowa ochrona dla ruchomości domowych znajdujących się w miejscu zamieszkania ubezpieczonego kiedy ten przebywa na wyjeździe. Jeśli chcesz możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie o amatorskie uprawianie snowboardingu lub narciarstwa. Jeżeli zamierzasz uprawiać na wyjeździe inne sporty niż dwa wymienione wybierz wariant „podróże zagraniczne dla aktywnych”. Tam oprócz różnych sportów możesz też dostać od ubezpieczyciela ubezpieczenie sprzętu sportowego. Ubezpieczenie turystyczne Generali jest też dostępne dla osób pracujących fizycznie za granicą. O ile praca umysłowa jest już zawarta w podstawowym wariancie ubezpieczenia o tyle kiedy decydujesz chciałem podjąć pracę fizyczną za granicą powinieneś wybrać wariant „podróże służbowe”. W tym wariancie jest dostępne rozszerzenie ubezpieczenia o pracę fizyczną. Pamiętaj że praca łącząca elementy pracy umysłowej oraz fizycznej jest określana przez ubezpieczyciela jako praca fizyczna.

5/5 - (2 votes)