Ubezpieczenie turystyczne Generali online jest oferowane w dwóch wariantach – od Generali i od Concordii, czyli submarki Generali. W tym artykule postaramy się przedstawić Państwu czym generalnie różnią się obie oferty oraz jak zakupić owe polisy w korzystny sposób, to jest ze sporą zniżką. Pierwszą rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest fakt, iż ubezpieczenie od Concordii można zakupić tylko i wyłącznie na podróż zagraniczną, więc jeśli interesuje Cię ubezpieczenie podróży która odbędzie się w Polsce, możesz wybrać tylko i wyłącznie polisę od Generali. Polisę w Generali możesz kupić 10% taniej jeśli użyjesz kod pośrednika bezpieczny.pl 02055, a w Concodii 5% taniej jeśli skorzystasz z kodu 089189A.
Główne różnice
W Generali możemy wybrać jeden spośród trzech przygotowanych już z góry wariantów (Srebrny, Złoty i Platynowy). Widzimy co prawda co jest w danym wariancie ale nie możemy tego modyfikować – możemy tylko wybrać któryś wariant i co najwyżej dokupić jakieś rozszerzenia do ubezpieczenia. W Concordii natomiast to klient sam modyfikuje swoje ubezpieczenie – być może bardziej zależy Ci na kosztach leczenia za granicą i to ryzyko chciałbyś ubezpieczyć na wysoką sumę, ale na przykład na ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków (czyli NNW) za bardzo Ci nie zależy, w sumie to mógłbyś w ogóle go nie kupować – w takim razie wybierz Concordię. Chociaż nie polecamy takiego podejścia do kupowania ubezpieczenia podróży, bo przecież ważne jest posiadanie kompleksowej ochrony, a nie tylko w kilku konkretnych obszarach.
Jaką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą oferuje ubezpieczenie turystyczne Generali?
Jeśli chodzi o Generali to wszystko zależy od typu polisy. Wyróżniamy 4 typy, widoczne na poniższym obrazku (tak wygląda panel do wyboru jednego z typów polisy na stronie służącej do zakupu polisy):

Powyżej widać, że ubezpieczenie turystyczne „Generali z myślą o podróży” pokrywa koszty leczenia i usług assistance za granicą, w przypadku zachorowania na COVID-19, do sumy ubezpieczenia ryzyka koszty leczenia. Jeśli zdecydujesz się wybrać „podróże zagraniczne” to najniższa możliwa suma ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą wynosi 300 tysięcy złotych, a najwyższa suma wynosi 1.200.000 PLN. „Podróże zagraniczne” to wariant dla osób które zamierzają spędzać urlop w sposób, nazwijmy to tradycyjny – opalanie na plaży, pływanie w morzu, chodzenie po górach, zwiedzanie miasta, wycieczka samochodem po całym regionie i tak dalej. Ten wariant można też rozszerzyć o narciarstwo bądź snowboarding jeśli te sporty będą uprawiane na urlopie. Jeśli zaś chodzi o warianty „podróże zagraniczne dla aktywnych” i „podróże służbowe” tutaj ubezpieczenie turystyczne Generali gwarantuje od 200 do 500 tysięcy złotych na pokrycie kosztów leczenia za granicą. W Concordii natomiast sprawa wygląda zgoła inaczej. Nie wybierasz jednego z kilku dostępnych wariantów, lecz tworzysz sam swój własny wariant. Jeśli chodzi o koszty leczenia to możliwa suma tego ubezpieczenia wynosi między 100 tysięcy a 1.000.000 złotych polskich.
Ubezpieczenie turystyczne Generali gwarantuje też wysokie sumy na OC w życiu prywatnym
W Concordii maksymalna suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym wynosi 1 milion złotych polskich, natomiast jest możliwość aby w ogóle nie rozszerzać polisy o to ryzyko w Concordii. Lepiej jednak to zrobić, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się stanie. Jest to ubezpieczenie które chroni podróżujących przed ponoszeniem finansowych konsekwencji kiedy zaszkodzą czyjemuś mieniu lub zdrowiu, a nawet życiu (oczywiście nieumyślnie). OC w życiu prywatnym powinno być zawarte w szczególności jeśli podróżują z Tobą dzieci oraz kiedy zamierzasz uprawiać sport jak na przykład narciarstwo podczas swojego wyjazdu. Jednakże OC w życiu prywatnym powinno być zawarte zawsze na taką samą sumę jak ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (bo jeśli uszkodzisz czyjeś zdrowie, to ta osoba poszkodowana będzie musiała się leczyć w danym kraju). Ubezpieczenie turystyczne Generali oferuje natomiast OC w życiu prywatnym na sumę między 50 tysięcy złotych a 1 milion złotych. Nie ma tu możliwości ubezpieczenia się bez OC w życiu prywatnym – i dobrze.
Polisę warto też rozszerzyć o NNW
NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Działa ono na zasadzie procentu od sumy ubezpieczenia. Za dany uszczerbek na zdrowiu (np. za złamaną rękę) przysługuje konkretny procent sumy ubezpieczenia. Dlatego ważne jest aby wybrać jak najwyższą sumę NNW. Ubezpieczenie turystyczne Generali oferuje NNW o sumie między 30 a 60 tysięcy PLN. W Concordii natomiast maksymalna suma NNW to 50 tysięcy PLN, jest możliwość nie rozszerzania polisy o NNW w Concordii czego nie polecamy.
Co jeszcze ma do zaoferowania Generali?
Oferta tego towarzystwa jest niewątpliwie szeroka. W podstawowej wersji polisy koszty leczenia w przypadku osoby chorej na chorobę przewlekłą wynoszą 15% podstawowej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. U większości ubezpieczycieli leczenie takich osób w ogóle nie jest pokrywane przez ubezpieczenie. Trzeba wtedy wykupić rozszerzenie o choroby przewlekle. Kupując ubezpieczenie turystyczne Generali też warto to zrobić, tj. rozszerzyć polisę o choroby przewlekłe, aby pokryć koszty leczenia za granicą osoby chorującej na chorobę przewlekłą w kwocie 100% sumy ubezpieczenia. Może się jednak wtedy okazać, że polisa jest droga, mamy więc dla Ciebie pewien patent – wykup polisę w najdroższym wariancie, czyli w tym z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia na poziomie 1 miliona 200 tysięcy złotych. Wtedy 15% sumy ubezpieczenia wyniesie 180 tysięcy złotych.
W ramach polisy dostajesz też ubezpieczenie Assistance na sumę maksymalnie 1 200 000 PLN. W ramach ubezpieczenia assistance dostajesz między innymi transport medyczny do Polski oraz pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań w górach i na morzu. Assistance w które wyposażone jest ubezpieczenie turystyczne Generali jest jednak znacznie szersze.
Kolejnym kąskiem dla nabywców polisy jest ubezpieczenie bagażu podróżnego. Maksymalnie na kwotę 3 tysięcy złotych możesz ubezpieczyć swój bagaż i cieszyć się ochroną na wypadek kradzieży, zniszczenia bądź zagubienia bagażu. Jeśli dojdzie do opóźnienia dostarczenia bagażu powyżej 8 godzin możesz dostać do 120 euro od ubezpieczyciela.
Kolejnym bonusem jaki do ubezpieczenia dodaje Generali jest ubezpieczenie mienia na czas wyjazdu. Jest jednak ono dostępne tylko dla osób których wyjazd trwa co najwyżej 30 dni. Ubezpieczenie mienia w które wyposażone jest ubezpieczenie turystyczne Generali w każdym z wariantów opiewa na sumę ubezpieczenia 5000 zł. Jest to dodatkowa ochrona dla ruchomości domowych znajdujących się w miejscu zamieszkania ubezpieczonego kiedy ten przebywa na wyjeździe.
Jeśli chcesz możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie o amatorskie uprawianie snowboardingu lub narciarstwa. Jeżeli zamierzasz uprawiać na wyjeździe inne sporty niż dwa wymienione wybierz wariant „podróże zagraniczne dla aktywnych”. Tam oprócz różnych sportów możesz też dostać od ubezpieczyciela ubezpieczenie sprzętu sportowego.
Ubezpieczenie turystyczne Generali jest też dostępne dla osób pracujących fizycznie za granicą. O ile praca umysłowa jest już zawarta w podstawowym wariancie ubezpieczenia o tyle kiedy decydujesz chciałem podjąć pracę fizyczną za granicą powinieneś wybrać wariant „podróże służbowe”. W tym wariancie jest dostępne rozszerzenie ubezpieczenia o pracę fizyczną. Pamiętaj że praca łącząca elementy pracy umysłowej oraz fizycznej jest określana przez ubezpieczyciela jako praca fizyczna.
Rate this post
Przeczytaj też na ten temat:
-
Ubezpieczenie turystyczne na cały rok
Czy wyjeżdżasz na jeden roczny wyjazd (np. podróż dookoła świata), czy też zamierzasz odbyć wiele podróży w ciągu 365 dni…
-
Ubezpieczenie turystyczne na epidemię jeśli jesteś za granicą
Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, a jesteś za granicą? Jesteś aktualnie za granicą bez ubezpieczenia turystycznego? Twoje ubezpieczenie turystyczne własnie się…
-
Ubezpieczenie na koronawirusa
Późnym popołudniem 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa. Jest to stan w którym epidemia roznosi się bardzo szybko…