Warta Travel – kup ubezpieczenie turystyczne online z rabatem

Warta Travel – ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia za granicą

Warta Travel to ubezpieczenie turystyczne, które warto zabrać ze sobą na wyjazd za granicę. Czy to urlop w Grecji, czy to praca w Niemczech, polisa turystyczna zapewni nam kompleksową ochronę i zabezpieczy na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń lub choroby za granicą, nawet jeśli dojdzie do infekcji w wyniku koronawirusa – na polisie znajduje się stosowny zapis po polsku i po angielsku, że ubezpieczenie chroni w razie zachorowania na COVID-19. Co ważne zaostrzenie chorób przewlekłych takich jak nadciśnienie, cukrzyca, astma itp. jest w zakresie, więc nie trzeba wykupywać dodatkowych opcji. Warta Travel działa również jeśli będziesz potrzebować pomocy po spożyciu alkoholu – niezależnie czy dojdzie do wypadku albo choroby lub zaostrzenia choroby przewlekłej. Ogólne warunki znajdują się na stronie Warty i warto się z nimi zapoznać przed wyjazdem. Ponieważ zakres ubezpieczenia zmienił się od 29.01.2019. chcemy przybliżyć naszym czytelnikom najważniejsze cechy tej polisy na wyjazd za granicę.
Mamy dla Was też kod rabatowy Warta Travel: „TURYSTA”, który pozwoli zakupić ubezpieczenie turystyczne online z maksymalną zniżką zależną od wybranych ryzyk nawet do 50% rabatu. Kod rabatowy jest wielokrotnego użytku 🙂


Kod na ubezpieczenie turystyczne Warta Travel

Warta Travel – koszty leczenia nawet na 1mln zł!

Ubezpieczenie turystyczne w Warcie zapewnia bardzo dobrą ochronę. Wystarczy wybrać odpowiednie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia od 100 000  zł do 1 000 000 zł w zależności od kraju do jakiego się wybieramy – na przykład na wyjazd do USA sugerujemy wyłącznie najwyższe sumy ubezpieczenia czyli 1 000 000 zł.
W ramach kosztów leczenia możesz liczyć na bezgotówkową pomoc.
Co bardzo ważne ubezpieczenie turystyczne Warta Travel ma w zakresie kosztów leczenia odpowiedzialność na wypadek zachorowania związanego z epidemią, dlatego osoby wyjeżdżające do krajów w których jest ogłoszona epidemia, na przykład przez koronawirus, w razie zachorowania, będą mieć ochronę w postaci pokrycia kosztów leczenia. Jest to unikatowe, gdyż zazwyczaj stan epidemii jest wyłączony w większości OWU ubezpieczeń turystycznych. Także z polisą Warta Travel turysta me pełną ochronę za granicą, nawet na zażażenie wirusowe spowodowane koronawirusem.

  • Warta Travel pokryje koszty:
 • pobytu i leczenia w szpitalu,
 • wizyt lekarskich,
 • badań, zabiegów, operacji zleconych przez lekarza,
 • zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, a także pomocniczych środków ortopedycznych, takich jak stabilizatory, kule i laski do chodzenia, temblak, szyny, gorsety, kołnierze, pasy stabilizujące.

Warta Travel pokryje też wydatki poniesione na leczenie stomatologiczne do wysokości 1000 zł, oraz  naprawę/zakup okularów/protez do wysokości 2000 zł.

Warta Travel zakres ochrony ubezpieczenia
Oprócz tego możemy zabezpieczyć się też od następstw nieszczęśliwych wypadków takich jak złamania, uszkodzenia ciała, a nawet śmierć w wyniku NNW.  Sumy ubezpieczenia NNW są równie elastyczne od 10 000 zł do 100 000 zł, co przy największej sumie ubezpieczenia stanowi realną pomoc, gdyż za 1% uszczerbku na zdrowiu dostaniemy 1000 zł świadczenia. Ratownictwo i transport medyczny w ramach polisy jest bez limitu, także nie musimy się martwić o na przykład zapłatę za helikopter który ściągnie nas ze stoku narciarskiego itp. Niestety ratownictwo w górach za granicą często jest płatne – nawet już u naszych sąsiadów czyli na Słowacji. Warto w takim razie kupić dobrą polisę która chroni nas na taką ewentualność. Ubezpieczenie Warta Travel można tez rozszerzyć o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Dzięki temu będziemy chronić swoją odpowiedzialność cywilną za szkody majątkowe i osobowe za granicą. Co to za szkody? Na przykład potrącenie pieszego podczas przejażdżki rowerowej, albo uderzenie w innego narciarza na stoku w wyniku czego obce nam osoby będą musiały poddać się hospitalizacji i leczeniu, niekiedy poważnym operacjom, na przykład po złamaniu miednicy. A szkody majątkowe to na przykład stłuczenie telewizora w hotelu. Warto więc rozszerzyć ochronę ubezpieczenia Warta Travel również o ten zakres.
Warta Travel ubezpieczenie kosztów leczenia

Warta Travel – karencje i koszty odwołania podróży – ubezpieczenie turystyczne od dzisiaj!

Potrzebujesz ubezpieczenie turystyczne od dzisiaj? Jeśli jesteś na terenie Polski, polisę turystyczną Warta Travel możesz kupić nawet od godziny tego samego dnia, jeśli na przykład polisę kupujesz rano, a po południu będziesz przekraczał granicę lub jesteś na lotnisku i zaraz wsiadasz do samolotu. W związku z tym możesz kupić ubezpieczenie turystyczne na ostatnią chwilę przed wyjazdem 🙂 Jeśli natomiast jesteś za granicą i kupisz polisę Warta Travel, to ochrona zacznie się od następnego dnia od północy. Warto wspomnieć też, że jeśli chcesz wybrać koszy odwołania podróży, to musisz zawrzeć polisę maksymalnie na 7 dni przed wyjazdem.  Dlaczego możesz potrzebować takiej polisy? Na przykład kupujesz wakacje First Minute i nie jesteś w stanie przewidzieć co się będzie działo za kilka miesięcy – może dziecko, lub Ty będziesz chory i nie będziesz mógł w wybranym okresie pojechać na urlop? Polisa Warta Travel rozszerzona o koszty odwołania podróży, to dobry sposób żeby zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Warta Travel Online ubezpieczenie turystyczne od dzisiaj

Po co Ci assistance z polisy Warta Travel?

W sytuacji zagrożenia Twojego zdrowia i życia Warta zorganizuje dla Ciebie bezkosztowo różne usługi: akcję ratunkową, a następnie transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej. Jeżeli ze względu na stan zdrowia Twój powrót do kraju nie będzie mógł odbyć się planowanym środkiem transportu, Warta zorganizuje dla Ciebie transport w warunkach zalecanych przez lekarza, zapewniających Twoje bezpieczeństwo.
Assistance to także doraźna pomoc medyczna, wcześniejszy powrót do kraju, powrót do kraju osób bliskich, przedłużenie ochrony o 48 godzin, kontynuacja podróży, opieka nad nieletnimi dziećmi, zastępczy kierowca, odwiedziny osoby przez Ciebie wskazanej, zakwaterowanie na czas rekonwalescencji, pomoc tłumacza i wiele innych usług. Często największym wydatkiem może być transport medyczny, lub transport zwłok do kraju. Z polisą Warta Travel masz to w zakresie ochrony.

Warta Travel assistance - transport medyczny transport zwłok

Warta Travel to również ochrona bagażu 🙂

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel to również dobry sposób żeby ubezpieczyć swój bagaż. Można wybrać sumę ubezpieczenia od 1 000 zł do 10 000 zł. Co jest w zakresie ochrony?

  Jeżeli podczas podróży zagranicznej w trakcie okresu ubezpieczenia Twój bagaż zostanie uszkodzony/zniszczony w wyniku:

 • zdarzenia losowego (pożaru, powodzi, lawiny, uderzenia pioruna, trzęsienia ziemi, zapadania lub osuwania się ziemi, wybuchu, upadku statku powietrznego, wybuchu wulkanu, tornada),
 • wypadku lub katastrofy środka komunikacji oraz akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami,
 • nieszczęśliwego wypadku potwierdzonego dokumentacją medyczną lub skradziony w wyniku włamania do pokoju hotelowego, samochodu lub rabunku, pokryjemy Twoją stratę do wskazanej wysokości sumy ubezpieczenia.

Co może być bagażem? Twoje wszystkie rzeczy osobiste jak ubrania czy kosmetyki, ale również sprzęt sportowy i elektroniczny jak aparat, kamera gopro, czy telefon.

Jakie sporty są w zakresie ochrony polisy Warta Travel?

Ponieważ uprawianie sportów w trakcie urlopu niesie za sobą zwiększone ryzyko urazów, dlatego ubezpieczyciel pyta jakie sporty będą uprawiane podczas wyjazdu za granicę. W Warta Travel są dwa rodzaje sportów: sporty zimowe, oraz sporty ekstremalne. Rozszerzenie ochrony o uprawianie tych sportów, wymaga dopłaty dodatkowej składki. Sporty zimowe to: narciarstwo zjazdowe, biegowe i snowboarding po oznaczonych trasach zjazdowych. Sporty ekstremalne to: w górach: narciarstwo i snowboarding poza oznakowanymi trasami, freeskiing, kolarstwo górskie, speleologia, wspinaczka górska przy użyciu specjalistycznego sprzętu lub bez asekuracji (bouldering), wspinaczka lodowa, wspinaczka wysokogórska lub trekking powyżej 4 000 m n.p.m., abseiling (zjazd na linie); wodne: rafting, kajakarstwo górskie, żeglarstwo oceaniczne; lotnicze: paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo; motorowe: rajdy samochodowe, motocross; inne: MMA (mieszane sztuki walki). Amatorskie uprawianie pozostałych dyscyplin sportowych, o które Warta nie pyta, jest zawsze objęte ochroną w polisie Warta Travel 🙂 Czego nie ma na liście, więc jest w zakresie? Objęte ochroną bez dopłaty dodatkowej składki są takie sporty jak: nurkowanie, windsurfing, kitesurfing! To prawdziwa NOWOŚĆ!  Sport uprawiany zawodowo jest wyłaczony z ochrony. Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania sportu z powyższej listy, a Ty nie rozszerzyłeś ochrony o uprawianie sportów zimowych, lub ekstremalnych, to Warta nie pokryje kosztów leczenia.

Warta Travel sporty amatorskie i ekstremalne i ubezpieczenie bagażu telefonu kamery nart

Nowości w Warta Travel, które zmieniają rynek ubezpieczeń turystycznych w Polsce

Warta od lat jest liderem ubezpieczeń turystycznych w Polsce. Zmiany jakie wprowadziła w 2019 roku do swojego flagowego produktu turystycznego są nie tylko innowacyjne, ale też jedyne w swoim rodzaju na Polskim rynku. W chwili pisania tego artykułu żaden ubezpieczyciel w Polsce nie zdecydował się na to, aby zaostrzenie chorób przewlekłych było w standardowej cenie bez dopłat.
Nagłe zaostrzenie się przebiegu choroby przewlekłej, ma zwykle poważne skutki, np.:
– choroba wieńcowa – może prowadzić do ataku serca,
– nadciśnienie tętnicze – do udaru mózgu lub ataku serca,
– cukrzyca – do śpiączki cukrzycowej,
– astma – do ataków duszności wywołanych jakimś alergenem,
– dyskopatia – do wypadnięcia dysku,
– owrzodzenie dwunastnicy – może skończyć się pęknięciem wrzodu.
Może się wydawać, że tabletki jakie bierzemy na nadciśnienie, to nie jest choroba przewlekła, a jednak tak nie jest. Choroba jest pod kontrolą, ale przy zmianie klimatu, nietypowych aktywnościach lub innych okolicznościach nadciśnienie może się nawet skończyć zawałem. Niestety zbyt wielu klientów biur turystycznych przekonało się o tym. Posiadali oni polisę turystyczną z biura, która nie miała rozszerzenia o choroby przewlekłe, bo podczas zakupu wycieczki czy wczasów za granicą nikt ich nie zapytał czy na coś chorują. W efekcie rodzina i bliscy zbierali w kościele czy w internecie pieniądze na leczenie i powrót do kraju takiego źle ubezpieczonego członka rodziny. Z polisą Warta Travel o tym problemie można zapomnieć – następstwa chorób przewlekłych do których może dość na wyjeździe zagranicznym są ZAWSZE w standardzie. Można by powiedzieć – z Wartą warto się ubezpieczać 😉

Ciekawostką jest też ochrona po spożyciu alkoholu, która jednak nie działa gdybyśmy wyrządzili szkodę majątkową lub osobową – czyli OC w życiu prywatnym nie działa po alkoholu. Ale Warta Travel pokryje koszty leczenia, nnw i assistance po spożyciu alkoholu. Nowością jest też zniesienie udziału własnego w wynajętym samochodzie. Jeśli wynajmujemy samochód za granicą i jego polisa AC ma udział własny, to Warta pokryje ten udział własny do kwoty 5000 zł.

Warta travel udział własny w wynajętym samochodzie

EKUZ nie zastąpi ubezpieczenia turystycznego. Warta Travel gwarantuje dużo szerszą ochronę za granicą

EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to bardzo dobrze znany dokument dla wielu Polaków pracujących za granicą. Jednak działa tylko w Europie, a polisa turystyczna na całym świecie. Karta EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami w danym kraju i nie gwarantuje pełnej refundacji za leczenie lub transport medyczny. Więcej na ten temat można poczytać na stronach NFZ (sprawdź kraj do jakiego wyjeżdżasz). EKUZ nie zapewni Ci organizacji i leczenia po wykonaniu jednego telefonu, ponieważ w ramach karty nie ma żadnych usług assistance.  Ekuz działa TYLKO w publicznej służbie zdrowia w danym kraju, a ubezpieczenie turystyczne Warta Travel pokrywa też koszty leczenia w placówkach prywatnych. Koszty leczenia w ramach ubezpieczenia turystycznego są pokrywane bezgotówkowo do wysokości sumy ubezpieczenia w 100%, a w ramach EKUZ zależą od kraju – w niektórych krajach jest dopłata do leczenia za każdym razem. Mając ubezpieczenie turystyczne Warta Travel, towarzystwo pokryje transport medyczny do Polski lub transport zwłok, a EKUZ tego nie zapewni. Wszystkie różnice widać w tabelce poniżej. Warto się z nią zapoznać. Pokazuje ona jasno wyższość ubezpieczenia podróży nad kartą EKUZ. Także jeśli wyjeżdżasz za granicę – ubezpiecz się w Warcie!


dlaczego ekuz to za mało kup Warta Travel online

Czego nie obejmuje ubezpieczenie Warta Travel?

Warta w ramach ubezpieczenia turystycznego niestety oczywiście nie ubezpiecza wszystkiego. Nie będą pokryte koszty leczenia w kraju zamieszkania dla szkód które powstały na terenie Polski. Możesz natomiast rozszerzyć ochronę o kontynuację leczenia w Polsce dla zdarzeń jakie miały miejsce za granicą. Standardowo nie są pokryte koszty leczenia związane z porodem po 32 tygodniu ciąży. Warta nie będzie refundować planowanych kosztów leczenia za granicą, gdyż ubezpieczenie turystyczne działa na zdarzenia nagłe a nie zaplanowane w zagranicznych klinikach. Warta nie ubezpiecza też sportowców zawodowych – do tego jest już bardziej specjalistyczne ubezpieczenie, gdzie ryzyko jest oceniane inaczej. Gwarancją pokrycia kosztów leczenia jest zawsze górna granica sumy ubezpieczenia jaką wybierzemy podczas zakupu ubezpieczenia, dlatego trzeba podjąć rozważną decyzję. Oszczędzanie kilku złotych podczas zakupu może niestety czasem kosztować nas po nieszczęśliwym zdarzeniu tysiące złotych. Dlatego wybierzcie wysokie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i nnw oraz oc na swój wyjazd zagraniczny. KL w Warta Travel to maksymalnie 1 000 000 zł

Warta Travel nie ma w zakresie kosztów związanych z porodem po 32 tygodniu ciąży

Praca za granicą a ubezpieczenie Warta Travel

Wiele osób wyjeżdża z Polski za granicę niekoniecznie na urlop, ale do pracy. Polisa turystyczna Warta Travel działa również kiedy jesteś w pracy za granicą. Jeśli wykonujesz zawód w branży: wydobywczej, metalowej, maszynowej, budowniczej, stoczniowej, chemicznej, zbrojeniowej, paliwowej, hutniczej, energetycznej, drzewnej (w tym wycinka drzew), transportowej (transport ciężarowy pow. 3,5 t) oraz wszelkie prace na wysokości powyżej 5 metrów, należy rozszerzyć ochronę o pracę za granicą. Jeśli natomiast opiekujesz się dziećmi lub osobami starszymi, albo pracujesz umysłowo – na przykład w biurze, to pracę za granicą masz w zakresie polisy Warta Travel.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel kalkulator online – polisa w 5 minut na Twoim mailu

Kliknij w poniższy obrazek aby przejść do kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Warta Travel. W ubezpieczeniu naliczy się od razu rabat od naszej agencji ukryty w kodzie rabatowym: „TURYSTA”. W formularzu online bez problemu wybierzesz zakres ochrony na swoją podróż, zapłacisz online, a potrzebne dokumenty dostaniesz na swój email a także telefon w postaci SMS. Kalkulator ubezpieczenia turystycznego Warta Travel jest przygotowany intuicyjnie a każde rozszerzenie opatrzone jest komentarzem w postaci dymków. Cały proces zakupu polisy online nie zajmie dłużej niż kilka minut. W razie pytań prosimy o telefon pod numer 794 422 236 lub o maila. Udanego i bezpiecznego wyjazdu 🙂

ubezpieczenie turystyczne online Warta Travel kod rabatowy MAX to: PROMOCJA

Warta Travel w pytaniach i odpowiedziach

 • Kto reprezentuje Wartę za granicą? Kto jest partnerem Warty zapewniającym usługi assistance za granicą?

  Od 1 marca 2019r. partnerem Warty w ubezpieczeniu Warta Travel, organizującym assistance za granicą na całym świecie, jest EUROP ASSISTANCE POLSKA.

 • Jeżeli nastąpi zgon naturalny za granicą, to czy przysługuje transport zwłok?

  Tak – w ubezpieczeniu turystycznym Warta Travel realizujemy transport zwłok bez względu na przyczynę zgonu (również zgon naturalny). Warta pokryje pełne koszty transportu zwłok osoby zmarłej do Polski bez limitu sumy ubezpieczenia.

 • Jaka jest suma ubezpieczona w transporcie medycznym?

  Transport medyczny odbywa się w ramach usług assistance, bez limitu sumy ubezpieczenia – bez żadnych ograniczeń kosztowych.

 • Czy muszę mieć gotówkę na leczenie za granicą, czy pomoc i leczenie w ramach Warta Travel odbywa się bezgotówkowo?

  Z założenia zapewniamy bezgotówkową organizację pomocy medycznej za granicą pod warunkiem wcześniejszego kontaktu z Centrum Obsługi Klienta pod numerem 502 308 308. Może się jednak zdarzyć, że lekarz zażąda zapłaty za udzieloną pomoc lekarską. Wtedy należy uzyskać rachunek/fakturę oraz dokumentację medyczną zawierającą diagnozę i po powrocie z wyjazdu zgłosić szkodę. (zwracamy każda kwotę w przeliczeniu na złote, wydaną na leczenie nagłych zachorowań, następstw chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków bez żadnych udziałów własnych klienta, do wysokości sumy ubezpieczenia określonej na polisie).

Warta Travel dla Ciebie, a assistance krótkoterminowy dla auta

Wyjeżdżasz na wakacje samochodem? Może jedziesz odpocząć do Chorwacji? Warto zadbać o bezpieczną podróż samochodem, gdyż popsute auto może skutecznie zrujnować nam urlop! W naszej ofercie mamy assistance krótkoterminowy w postaci holowania w razie wypadku i awarii, samochód zastępczy oraz zakwaterowanie lub powrót do kraju. Ubezpieczenie assistance krótkoterminowy dla auta można zawrzeć na 7, 14, 30 dni, lub na cały rok. Jeśli masz ubezpieczenie swojego auta oc lub ac w Warcie, to zobacz jak możesz rozszerzyć ochronę o assistance krótkoterminowy w Warcie na wakacje lub urlop na 15 dni.
Jeśli masz ubezpieczenie w innej firmie to polecamy assistance dla pojazdów do 20 lat.  Prawdopodobnie będziemy mieć niedługo w sprzedaży assistance dla pojazdów bez ograniczenia wieku, także na pewno Was o tym poinformujemy 🙂 Tymczasem polecamy ubezpieczenie turystyczne  Warta Travel Online – wykorzystaj nasz kod rabatowy Warta: „TURYSTA”, żeby polisę kupić online taniej. Życzymy udanego urlopu i bezpiecznego powrotu do domu 🙂

Od teraz możesz też kupić ubezpieczenie turystyczne Warta na Polskę

Polisa działająca na obszarze naszego kraju obejmuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę między 1 a 50 tysięcy złotych, OC w życiu prywatnym do 300 tysięcy złotych oraz ubezpieczenie bagażu do 5 tysięcy złotych. Oprócz tego ubezpieczyciel dorzuca do pakietu ubezpieczenie Assistance na sumę 1.000 PLN obejmujące zastępczego kierowcę oraz wizytę lekarza dla ubezpieczonego dziecka do osiemnastego roku życia w miejscu pobytu. Jeśli chcesz możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o narciarstwo i snowboarding.


Taki zakres oferuje ubezpieczenie turystyczne Warta w Polsce

5/5 - (12 votes)