Concordia Assistance

Ostatnia aktualizacja w dniu

Concordia Assistance to prawdopodobnie najlepsze (a na pewno jedno z niewielu) samodzielne Assistance działające w Polsce i Europie. Większość towarzystw sprzedaje takie ubezpieczenie w ramach pakietu OC/AC, natomiast tutaj mamy możliwość zakupu takiej polisy samodzielnie – na 7 dni, 14, 21, 30 albo nawet na cały rok. Dzięki temu możesz kupić assistance na taki okres, na jaki jest Ci potrzebny – na przykład na wakacje w Polsce lub za granicą. Polisa jest dostępna dla nie starszych niż 20 lat pojazdów: samochodów osobowych, motocyklów/motorowerów i samochodów ciężarowych. Użyj w kalkulatorze kod rabatowy “089189A” i zdobądź 5% zniżki. 

Ubezpieczenie dla samochodów osobowych i ciężarowych działa w całej Europie z wyłączeniem Mołdawii. Oczywiście nie oczekujmy, że będzie ono działało również w azjatyckiej części Turcji czy Rosji, choć działa w europejskiej części tych krajów. Dla motocykli i motorowerów ochrona ubezpieczeniowa dotyczy jedynie Polski.

Concordia Assistance ma 2 warianty – Standard i Premium

Premium jest lepszy, ale wiąże się oczywiście z wyższą ceną. Główną różnicę stanowi oczywiście holowanie – w wariancie Standard zaledwie 100 km, a w Premium – 200 km. W wariancie Premium (ale tylko dla samochodów osobowych) możemy rozszerzyć holowanie jako nielimitowane w granicach Polski oraz zwiększyć limit do 500 kilometrów holowania za granicą. Samochód zastępczy też dostaniemy tylko w wariancie Premium – na 5 dni po awarii, na 7 dni w razie wypadku oraz na 15 dni po kradzieży. Jeśli naprawa w warsztacie będzie trwała dłużej niż jeden dzień towarzystwo zapłaci za nasze zakwaterowanie w hotelu do 3 dni tylko w wariancie Premium, w wariancie Standard będziemy musieli szukać zakwaterowania na własną rękę. Wymiana koła na miejscu zdarzenia lub holowanie do wulkanizatora w przypadku utraty powietrza w oponie również jest dostępne tylko w wariancie Premium. Taka sama sytuacja jest w przypadku gdy skończy nam się paliwo lub nalaliśmy niewłaściwe – pomoc w postaci dowozu dolewki paliwa lub holowania do warsztatu, który oczyści układ paliwowy. Concordia Assistance w wielu innych przypadkach dostarcza pomoc też tylko w wariancie Premium, ale nie będziemy przecież przytaczać w tekście każdego przypadku, lepiej zobrazuje to poniższa tabelka. Plus oznacza, że dane zdarzenia są objęte ochroną w tym wariancie, a minus – że nie są.

Jak widać, jest też wiele usług, które dostaniemy w wariancie Standard, jednak wariant Premium okazuje się być znacznie bardziej obfitym.

Suma ubezpieczenia

Po wyborze odpowiedniego wariantu ubezpieczenia Concordia Assistance (czyli Premium), pora na wybór sumy ubezpieczenia. Jest to limit pieniędzy z którego możemy dostawać świadczenia z ubezpieczenia. W praktyce oznacza to, że ubezpieczenie przestaje działać, jeżeli wydatki na holowanie i inne działania, które oferuje nam ubezpieczyciel przekroczą tę kwotę. Możemy wybrać 5 lub 20 tysięcy złotych. Polecamy wybrać tę drugą kwotę, ponieważ nigdy nie wiadomo jak duże wydatki będą potrzebne na naszą pomoc.

Ile kosztuje ubezpieczenie Concordia Assistance?

Dla samochodu osobowego używanego na własny użytek cena powinna wynieść pomiędzy 100 a 500 złotych, w zależności od wybranego wariantu Assistance, sumy ubezpieczenia oraz rozszerzeń limitów kilometrowych dotyczących holowania. Co do motocykla (używanego na własny użytek), to również w zależności od wybranego wariantu i sumy ubezpieczenia – między 120 a 250 złotych. Gorzej pod względem cenowym robi się gdy chcemy ubezpieczyć samochód lub motocykl używany np. do wypożyczania, do nauki jazdy, przewozu osób (np. taxi). Wtedy cena waha się między 600 a 1.500 PLN. Największe ceny spotkają jednak osoby ubezpieczające samochody ciężarowe. Są one podzielone na trzy kategorie w zależności od DMC:

  • do 2599 kilogramów
  • od 2600 do 3399 kilogramów
  • od 3400 do 3500 kilogramów

W pierwszym wariancie, w zależności od wariantu, sumy ubezpieczenia i sposobu użytkowania zapłacimy między 150 a 2 tysiące złotych, w drugim od 350 do 4 tysięcy złotych, a w trzecim – od 430 do 8 tysięcy złotych. Na szczęście, mamy do wykorzystania kod 089189A, który zmniejszy koszt Concordia Assistance o 5%

Jeśli nie wiesz jaki wariant wybrać i potrzebujesz naszej pomocy zadzwoń do nas.