Assistance na wakacje na 14 dni – holowanie i pomoc w razie kłopotów z autem na urlopie

Kiedy wybierasz się na wakacje swoim samochodem lub motocyklem masz pełne prawo obawiać się awarii, kolizji a nawet kradzieży. Przydałoby się takie ubezpieczenie które zapewni Ci pomoc w wymienionych sytuacjach – zapewni holowanie na znaczną odległość, zorganizuje naprawę pojazdu, zapewni pojazd zastępczy oraz zakwaterowanie w hotelu i tak dalej. Właśnie o takim ubezpieczeniu traktuje ten artykuł. Więc co obejmuje assistance na wakacje?

Assistance na wakacje to krótkoterminowe ubezpieczenie pojazdu, które zapewnia holowanie, naprawę pojazdu na miejscu lub w warsztacie, dostarczenie paliwa na trasie, zakwaterowanie, pojazd zastępczy oraz inne usługi przydatne w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu. Ubezpieczenia są zawierane w dwóch zakresach terytorialnych – na Polskę lub na Europę.

Auto assistance na wakacje na 14 dni możesz zawrzeć zawsze, kiedy wybierasz się na urlop swoim autem, żeby w razie problemów na drodze mieć zapewnione holowanie pojazdu. Pomoc drogowa dojedzie praktycznie w całej Europie w ciągu 30 minut. Niestety w wielu firmach assistance możesz wykupić jedynie podczas zawierania polisy OC lub AC, a nie w czasie ich trwania. Na szczęście jest kilka firm na rynku, które oferują auto assistance jako ubezpieczenie indywidualne i można je zawrzeć w razie potrzeby. Dwie najlepsze oferty to te od Generali i od Generali Agro. Zobacz na co możesz liczyć w ramach ubezpieczenia auto assistance na wakacje.

Assistance zapewnia pomoc drogową i holowanie pojazdu w razie wypadku lub awarii. Możesz też liczyć na samochód zastępczy i zakwaterowanie w hotelu.
Assistance zapewnia pomoc drogową i holowanie pojazdu w razie wypadku lub awarii. Możesz też liczyć na samochód zastępczy i zakwaterowanie w hotelu.

Auto assistance na wakacje – na wyjazd za granicę na 14 dni

Samochód psuje się w najmniej sprzyjających okolicznościach 🙁 – kiedy właśnie się spieszysz lub masz pełno spraw do załatwienia, w szczerym polu, gdzie nie ma nikogo, kto mógłby udzielić pomocy. A najgorzej jest jeśli podróżujesz z rodziną i małe dzieci płaczą z tyłu, a Ty właśnie zobaczyłeś, że zaświeciła się kontrolka silnika, samochód stracił moc i całkowicie odmawia współpracy. Ale jest na to rozwiązanie 🙂 Wystarczy przed wyjazdem na wakacje lub urlop wykupić ubezpieczenie assistance. Dzięki niemu, wystarczy jeden telefon, aby w razie problemów z autem mieć pomoc drogową. Assistance możesz wykupić na cały rok lub na miesiąc, lub nawet tylko na 14 dni urlopu. Assistance może obejmować swoim zakresem jedynie Polskę, albo całą Europę, w zależności od Twoich potrzeb.

Auto assistance na wakacje – assistance na auto powyżej 10 lat

Ochroną assistance może zostać objęty nawet pojazd, który ma więcej niż 10 lat. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż prawdopodobieństwo awarii w takim pojeździe jest niestety większe. Dzięki polisie na wakacje, będziesz mógł spokojnie zająć się odpoczynkiem. W razie kłopotów z samochodem zadzwonisz po assistance, a oni zajmą się resztą, usprawnią samochód na miejscu awarii, lub odholują do warsztatu, lub gdzie chcesz w ramach limitu kilometrów Twojego ubezpieczenia assistance. Mamy ofertę dla pojazdów w wieku do 20 lat i starszych.

Auto assistance na 7 dni, 14 dni, 21 dni, 30 dni, lub cały rok – co wybierasz?

Auto assistance, czyli holowanie i inna pomoc w razie problemów z pojazdem jest również dostępne do kupienia online. Dla pojazdów osobowych, ciężarowych do 3.5 tony DMC i do 8 miejsc, oraz motocykli i motorowerów w wieku do 20 lat, mamy ofertę ubezpieczenia auto assistance online. Można je wykupić na okres krótkoterminowy 7, 14, 21, lub 30 dni, albo na cały rok. Dla naszych klientów mamy oczywiście zniżkę 🙂 w kalkulatorze do wpisaniu kodu promocyjnego: 089189A dostaniecie rabat na stronie Generali Agro Ubezpieczenia Direct 🙂
Pomoc drogową uzyskacie w Polsce i za granicą w wariancie Standard do 250 km holowania i inne świadczenia jak samochód zastępczy czy zakwaterowanie w hotelu.

Auto assistance online dla pojazdów do 20 lat eksploatacji - krótkoterminowy lub roczny.

Auto assistance czyli holowanie w razie awarii i wypadku na Polskę i Europę dla pojazdu osobowego do 20 lat eksploatacji - kup teraz online

Auto assistance czyli holowanie w razie awarii i wypadku na Polskę i Europę dla motocykla lub motoroweru do 20 lat eksploatacji - kup teraz online

Auto assistance czyli holowanie w razie awarii i wypadku dla pojazdu ciężarowego do 3.5 tony DMC

W kalkulatorze online, podczas kupowania auto assistance dla swojego auta, wpisz nasz kod rabatowy Generali Agro online: 089189A, żeby dostać dodatkową zniżkę promocyjną:-)

Auto assistance kod rabatowy Concordia
W razie pytań służymy pomocą – skontaktuj się z nami 🙂

Jaki jest zakres ubezpieczenia auto assistance w Generali Agro?

W Generali Agro mamy aktualnie 1 wariant ubezpieczenia assistance solo dostępny online – Standard. Można kupić assistance tylko na wakacje, ale można nawet na rok – wybierz sam okres ochrony od 7 dni do 1 roku. Nie musisz mieć OC ani AC w Generali Agro żeby kupić tę polisę. Poniższa tabelka prezentuje zakres pomocy assistance. Warta zwrócić uwagę na to, że auto do 20 roku eksploatacji może mieć w wariancie Standard samochód zastępczy do 5 dni, czego nie znajdziecie u konkurencji oferującej assistance jako samodzielne ubezpieczenie. Ważne jest też to, że w podstawie w zakresie Generali Agro Assistance Standard jest holowanie w razie wypadku i awarii do 250 km, a konkurencja nie posiada holowania w razie awarii dla aut starszych niż 15 lat. Dodatkowo assistance działa na nielimitowaną ilość zdarzeń i w razie potrzeby można skorzystać z zakwaterowania pasażerów i kierowcy przez maksymalnie 3 dni. Warto przeliczyć wariant roczny, bo niewiele różni się ceną od wariantu na 30 dni. Assistance dostępny solo to wariant Standard – online dla pojazdów do 20 lat, na naszej infolinii tel. 608422236 dla pojazdów BEZ LIMITU WIEKU!

Zakres ubezpieczenia assistance którtkoterminowego lub rocznego dla samochodu ciężarowego w Generali Agro

Jaki pojazd może być objęty ochroną assistance?

Assistance zapewni Ci pomoc drogową, holowanie pojazdu, czy naprawę na miejscu, oraz pojazd zastępczy i wiele innych świadczeń jeśli masz:

 • samochód osobowy
 • samochód ciężarowy o DMC do 3.5 tony
 • motocykl
 • motorower

Inne rodzaje pojazdów nie mogą być objęte ochroną.

Jaki jest zakres ubezpieczenia auto assistance na wakacje?

Auto assistance na wakacje bardzo często ma podobny zakres jak assistance roczny.

Dostaniesz pomoc assistance w razie:

 • wypadku
 • awarii
 • kradzieży Twojego samochodu
 • innych zdarzeń np gdy zabraknie Ci benzyny w korku

Główny zakres ubezpieczenia assistance to:

 • holowanie pojazdu- w zależności od wariantu różna ilość kilometrów
 • naprawa na miejscu wypadku lub awarii
 • pojazd zastępczy, żebyś mógł kontynuować podróż
 • zakwaterowanie w hotelu pasażerów i kierowcy

Jaki auto assistance na wakacje polecamy?

Mamy w ofercie auto assistance na wakacje, lub urlop z kilku firm – WARTA i HDI (tylko dla posiadaczy OC lub AC w tych firmach), PZU, Uniqa, Generali Agro  Assistance, oraz Generali Assistance. Składki wahają się od 24 zł wzwyż. Zakres ubezpieczenia należy dostosować do Twoich potrzeb, dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam do kontaktu, lub do samodzielnego przeliczenia składki za pomocą kalkulatorów online. Jak było napisane powyżej, mamy różne oferty auto assistance na wakacje dla aut w różnym wieku z kilku firm ubezpieczeniowych.
Poniżej przykładowy zakres ASSISTANCE na Polskę, lub ASSISTANCE na Polskę i Europę na okres 7 dni, 15 dni, 30 dni i na cały rok

  • .

Wyjeżdżasz na wakacje? Weź ze sobą auto assistance na wakacje, aby w razie problemów z samochodem mieć zapewnioną pomoc 24 godziny na dobę.
Pamiętaj też o zakupie ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą – możesz to zrobić u nas w biurze lub online na stronie szybkiej kalkulacji polisy. Przeczytaj też nasz artykuł o zakresie ubezpieczenia turystycznego Warta Travel. Mamy dla naszych klientów różne kody rabatowe na tę polisę, więc wykorzystaj Warta kod rabatowy żeby dostać dodatkową zniżkę na ubezpieczenie – nasz kod rabatowy Warta to: PROMOCJA 🙂 Życzymy udanego wyjazdu!

WARTA kod rabatowy na Warta Travel - 50% zniżki na ubezpieczenie turystyczne Warta Online

Co obejmuje auto Assistance na wakacje?

Zależy to oczywiście od ubezpieczyciela którego wybierzesz oraz od tego jaki zakres ubezpieczenia wybierzesz. Zwyczajowo ubezpieczenie obejmuje naprawę pojazdu na miejscu, jeśli nie uda się doprowadzić doprowadzić do naprawy na miejscu wtedy pojazd jest holowany do warsztatu – no i tutaj różnie bywa w zależności od ubezpieczyciela, to znaczy każda polisa ma inny limit kilometrów na ile holowany jest pojazd. Przyjrzyjmy się jednak co oferuje Assistance od Generali Agro – ilość holowań bez limitu, dla pojazdów w każdym wielu nawet starszych niż 20 lat, zakwaterowanie w hotelu na 3 dni, samochód zastępczy na 5 dni, holowanie w razy wypadku czy awarii do 250 km od miejsca zdarzenia w Polsce i za granicą. Prosta awarie jak pęknięta opona czy rozładowany akumulator, brak paliwa, ale też poważne awarie jak niedziałające sprzęgło, nie są już straszne z assistance w Generali Agro niezależnie od wieku auta!

Gdzie najlepiej kupić polisę?

Polisę najlepiej kupić w Generali Agro albo w Generali. Są to dwie oferty, które są najbardziej korzystne, zarówno pod względem tego co oferuje ubezpieczyciel swojemu klientowi jak i cenowo. W Generali Agro możesz ubezpieczyć pojazdy w każdym wieku, ale tylko do 20 lat online – samochody osobowe, motocykle oraz samochody ciężarowe. W celu zakupu assistance na pojazd powyżej 20 lat zadzwoń na naszą infolinię tel. 608422236. W Generali możesz ubezpieczyć tylko  samochody osobowe w każdym wieku, ale dla aut powyżej 15 lat jest gorszy zakres pomocy.  W obu firmach dostaniesz świetną pomoc w przypadku wypadku, awarii oraz kradzieży pojazdu na terenie całej Polski, a jeśli tego chcesz – również na terenie całej Europy (bez Mołdawii). Od ubezpieczycieli dostajesz porządny pakiet usług Assistance, jak holowanie do 500 kilometrów za granicą i nielimitowane w Polsce (po wypadku), transport kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia, zakwaterowanie do trzech dni na czas naprawy pojazdu, auto zastępcze, wymiana koła, żarówki, dostarczenie dolewki paliwa na drodze, pomoc przy rozładowaniu akumulatora i wiele więcej.

Gdzie najtaniej można znaleźć auto assistance na wakacje?

Najtaniej ubezpieczenie możesz kupić w Generali oraz w Generali Agro. W Generali, jeśli podasz kod pośrednika 02055 otrzymasz 10% zniżki, a w Generali Agro otrzymasz 5% zniżki jeśli użyjesz kodu 089189A. Z łatwością znajdziesz polisę dla siebie za którą nie będziesz musiał zapłacić dużych pieniędzy. Wejdź tylko na naszą stronę i od razu zobaczysz linki do zakupu auto assistance na wakacje w obu towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli przejdziesz na stronę Generali przez nasz link kod od razu będzie zaczytany, a jeśli przejdziesz na stronę Generali Agro będziesz musiał „z palca” wpisać „089189A” by dostać super zniżkę.

Jak działa ubezpieczenie Assistance?

Działa ono w następujący sposób: na polisie masz telefon na który masz zadzwonić w sytuacji kryzysowej. W takim momencie dzwonisz i możesz skorzystać z usług informacyjnych oraz tłumacza po angielsku przez słuchawkę. Komunikujesz co się stało, gdzie jesteś i czekasz na pomoc. Kiedy przybędzie już pomoc podejmie ona próbę naprawy Twojego samochodu czy motocykla na miejscu, a jeśli jej się to nie uda odholują pojazd do warsztatu. Jeśli masz odpowiedni pakiet to dostaniesz zakwaterowanie jeśli pojazd będzie musiał przebywać w warsztacie dłużej niż jeden dzień i możesz też dostać auto zastępcze jeśli taką usługę realizuje Twój ubezpieczyciel. Generali Agro i Generali realizują taką usługę. Tak z grubsza działa auto assistance na wakacje.

Dlaczego potrzebne Ci takie ubezpieczenie?

Kiedy jedziesz na wakacje swoim samochodem, nieważne czy wybierasz się za granicę czy zostajesz w Polsce, zawsze na drodze mogą zdarzyć się nieprzyjemne przygody (i jak pokazuje doświadczenie – często się zdarzają). Dlatego potrzebujesz polisy która pomoże Ci na drodze, zapewni pomoc, odholuje Twój pojazd do warsztatu, zabierze Ciebie wraz z innymi podróżnymi z miejsca zdarzenia, zapewni Ci pojazd zastępczy oraz zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy samochodu lub motocykla. Pomoc nie jest potrzebna tylko w razie wypadku, ale też przecież wtedy, kiedy ktoś ukradnie Twój pojazd, albo po prostu dojdzie do awarii pojazdu. Wtedy również prawdopodobnie chciałbyś dostać pomoc od firmy realizującej usługi assistance w stylu podjęcia próby naprawy na miejscu zdarzenia, w razie niemożności naprawy na drodze – transport, tj. holowanie do warsztatu (z możliwie dużym limitem kilometrów) pojazd zastępczy na czas kiedy nie będziesz dysponować swoim z powodu jego długiego pobytu w warsztacie, zakwaterowanie w godziwych warunkach w akceptowalnej odległości od warsztatu, gdzie na przywrócenie do stanu umożliwiającego poruszanie się po drogach publicznych czeka Twoje auto lub motocykl i wiele innych. Zdarzyć się może wiele niespodzianek, których raczej byś się nie spodziewał – może zabraknąć paliwa podczas jazdy, a w pobliżu nie będzie stacji paliw – wtedy Twój ubezpieczyciel przywiezie Ci dolewkę paliwa. Być może przez nieuwagę zatankujesz nie ten rodzaj paliwa co potrzeba – Concordia oferuje Assistance który zapewnia oczyszczenie układu paliwowego.

Ubezpieczenie od Generali Agro dla pojazdów do 20 lat – samochodów osobowych i ciężarowych oraz dla motocykli

Assistance krótkoterminowe na wakacje oferowane online przez towarzystwo Generali Agro  jest świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy posiadają pojazd który ma 20 lat lub jest młodszy. Sam możesz szybko zakupić  własne ubezpieczenie, polisę opłacisz online, dokumenty dostaniesz na email.  Suma ubezpieczenia to 5 tysięcy złotych. To znaczy, że ubezpieczyciel nie odpowie do wyższej kwoty niż ta suma. Maksymalne holowanie po awarii i wypadku to 250 kilometrów. Oczywiście Generali Agro zaoferuje Ci również samochód zastępczy na 5 dni. Jeśli z powodu tego, że pojazd musi postać w warsztacie dłużej dostaniesz zakwaterowanie do 3 dób w pobliżu warsztatu. Oczywiście, zanim pojazd będzie w ogóle holowany, podjęta zostanie próba naprawy Twojego pojazdu na miejscu (jeśli w ogóle to możliwe). Pomoc nie jest dostępna jednak tylko w podróży, ale też pod domem czy pod Twoim miejscem pracy. Auto assistance na wakacje przyjdzie Ci z pomocą gdy na przykład pod domem rozładuje się akumulator. Polisa oferuje Ci też pomoc jeśli utracisz powietrze w oponie oraz kiedy dojdzie do stłuczenia bądź pęknięcia szyby czołowej w Twoim aucie.

Auto assistance na wakacje od Generali

Jest to najkorzystniejsza oferta samodzielnego ubezpieczenia assistance na polskim rynku i w dodatku jedyna która pozwala na ubezpieczenie auta w każdym wieku. Niestety, dotyczy ona tylko i wyłącznie aut osobowych więc nie może być zawarta na motocykl czy też samochód ciężarowy. Oferta jest serwowana klientom w 2 wariantach: Komfort i Prestiż dla aut do 15 lat oraz w wariantach Podstawowy i Komfort dla aut powyżej 15 lat. Wariant Komfort w obu przypadkach jest taki sam, po prostu osoby kupujące polisę dla aut do 15 lat nie mają dostępu do wariantu z najskromniejszym zakresem ochrony ubezpieczeniowej, czyli „Podstawowego”; a osoby kupujące polisę dla auta powyżej 15 lat nie mogą zakupić polisy w wariancie oferującym najszerszą ochronę ubezpieczeniową, czyli „Prestiż”. W poniższych akapitach przedstawienie co oferuje każdy z wariantów.

Wariant Podstawowy

Jeśli ubezpieczasz auto powyżej 15 lat znacznie lepiej by było żebyś wybrał wariant Komfort. Wariant Podstawowy nie zapewnia ochrony w przypadku w razie awarii pojazdu – jest to jedynie ubezpieczenie od wypadku i kradzieży. Jedyne, co obejmuje wariant Podstawowy to pomoc na infolinii – informacyjna (gdzie są najbliższe zakłady naprawcze, wulkanizacja i tak dalej) i tłumacza języka angielskiego; holowanie na odległość maksymalnie 250 kilometrów po wypadku oraz transport kierowcy i pasażerów samochodu również na odległość maksymalnie 250 kilometrów. Jak widać ten wariant nie oferuje zbyt szerokiej ochrony ubezpieczeniowej.

Wariant Komfort

Kiedy kupujesz auto assistance na wakacje dla auta do 15 lat lepiej wybrać wariant Prestiż, jednakże jeśli auto jest starsze niż 15 lat wariant Komfort to najlepsze co Generali ma Ci do zaoferowania. A co towarzystwo oferuje w tym wariancie? Oczywiście, wszystko co w wariancie Podstawowym i więcej. Jest tu ochrona również w razie awarii samochodu, a nie tylko w razie wypadku lub kradzieży. Holowanie pojazdu i transport pasażerów odbywa się jednak maksymalnie na taką samą odległość maksymalnie dwustu pięćdziesięciu kilometrów, jednak tym razem również w przypadku awarii. Auto assistance na wakacje w wariancie Komfort zagwarantuje też wymianę koła, wymieniona zostanie również przepalona żarówka. Generali udzieli również pomocy przy rozładowanym akumulatorze. Jeśli skończy Ci się paliwo na trasie i nie będziesz w stanie dojechać na stację benzynową to dostarczymy Ci dolewkę paliwa.

Wariant Prestiż

Ten wariant gwarantuje wszystko co gwarantują 2 poprzednie warianty i więcej, jednakże jest dostępny tylko dla aut do 15 lat. Holowanie auta i transport dla pasażerów i kierowcy jest tu realizowany na odległość dwukrotnie większą, bo na 500 kilometrów. Jeśli do awarii, wypadku lub kradzieży dojdzie ponad 100 kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania dostaniesz też zakwaterowanie w hotelu na okres maksymalnie 3 dni (lub krócej jeśli auto zostanie naprawione lub odnalezione w razie kradzieży). Twój auto assistance na wakacje zagwarantuje Ci również na okres maksymalnie 3 dni auto zastępcze, jeśli pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu lub niemożliwa jest jego naprawa w ciągu 24 godzin. Auto będzie tej samej klasy co ubezpieczony pojazd, chyba że była to klasa wyższa niż segment D.

Poniżej przedstawiamy tabelkę która ukazuje każdy wariant auto assistance na wakacje od Generali. Przyjrzyj się uważnie – wiadomo, że najlepiej jest wybrać wariant Prestiż, lub Komfort w przypadku aut powyżej 15 lat.


Co oferują warianty w Generali

Kliknij w tabelkę jeśli chcesz ją powiększyć

A na jakim obszarze działa assistnace na wakacje od Generali? Do wybrania możliwe są dwa warianty: „Polska” oraz „Polska i Europa”. Jak nietrudno się domyślić pierwszy wariant działa na obszarze całej Polski, a drugi wariant na terenie prawie całej Europy. Prawie, ponieważ jest z niego wykluczona Mołdawia. Oczywiście, ochroną objęta jest też europejska część Rosji i Turcji.A na jaki okres da się zakupić ubezpieczenie? No cóż, tutaj dostępne są 4 warianty – na tydzień czyli na 7 dni, na 15 dni, na miesiąc czyli na 30 dni oraz na rok. Jeśli wykupujesz polisę na 7 bądź na 15 dni to najwcześniej może ona zacząć działać pojutrze. Jeśli natomiast wybierzesz wariant na 30 dni bądź na cały rok – wtedy polisa może działać już od następnego dnia czyli od północy.

Wyłączenia

Warto też zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje w których ubezpieczyciel umyje ręce i nie udzieli pomocy ubezpieczonemu. Na pewno Generali nie odpowie za zdarzenia umyślnie spowodowane przez ubezpieczonego. Nie możesz też liczyć na pomoc gdyby do zdarzenia ubezpieczeniowego doszło kiedy osoba kierująca pojazdem będzie pod wpływem alkoholu lub innym stanie nietrzeźwości, na przykład po narkotykach lub innych środkach psychoaktywnych. Assistance a wakacje od Generali również nie zadziała jeśli osoba kierująca pojazdem nie posiadała do tego uprawnień o ile miało to wpływ na wystąpienia szkody. Jeśli spowodujesz wypadek i uciekniesz z miejsca wypadku to również nie możesz liczyć na pomoc towarzystwa. Jeśli auto nie ma ważnych badań technicznych również próżno liczyć na pomoc towarzystwa. Jeśli ubezpieczony pojazd jest własnością firmy która zajmuje się kupnem i sprzedażą samochodów to również ubezpieczenie nie zadziała. Z odpowiedzialności ubezpieczyciela wyjęte są też zdarzenia spowodowane zamieszkami, rozruchami, działaniami wojennymi i innymi zdarzeniami tego typu. Auto assistance na wakacje nie zadziała również jeśli do szkody dojdzie wskutek jego wykorzystania do czynów zabronionych prawnie tudzież do blokady protestacyjnej.Auto assistance na wakacje nie pokryje też niestety szkód które zostaną spowodowane poprzez użycie pojazdu w związku z obowiązkowym świadczenie na rzecz wojska lub policji. Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności również w przypadku:

 • działania siły wyższej, czyli huraganu, pożaru lasu, powodzi lub trzęsienia ziemi
 • prowadzenie usług związanych z działalnością gospodarczą pegającą na przewozie ludzi lub towaru
 • niewłaściwego umocowania bagażu
 • niewłaściwego przewożenia bagażu
 • uczestnictwa w jazdach wyścigowych konkursowych i treningach
 • jeśli pojazd jest używany jako rekwizyt lub auto służące do jazd testowych
 • ubezpieczeniem nie są również objęte koszty transportu zwierząt oraz przedmiotów które swoim ciężarem lub rozmiarem przekraczają ładowność pojazdu wraz z uwzględnieniem dodatkowych bagażników zamontowanych na samochodzie
 • Generali nie zobowiązuje się również do pokrycia kosztów opłat drogowych tudzież promowych podczas świadczenia ubezpieczonemu usług assistance
 • i wielu innych.

Wykupiłem assistance na wakacje. Jak wezwać pomoc w razie szkody?

Telefonicznie. Zależy to od tego w jakim towarzystwie wykupisz polisę. Tutaj podamy numery telefonów dla osób które wybrały jedno z dwóch ubezpieczeń dostępnych u góry tego wpisu. Jeśli wybrałeś ofertę Generali, to telefon na który powinieneś zadzwonić to +48 913 913 913 (+48 należy wpisać tylko jeśli dzwonisz z zagranicy). Jest to numer infolinii fizycznie znajdującej się w Szczecinie. jeśli natomiast wybierzesz polisę od Concordii numer kontaktowy w razie konieczności skorzystania z wykupionego wcześniej ubezpieczenia to +48 61 666 1 777 (również +48 należy wpisać jedynie jeśli znajdujesz się poza granicami naszego kraju).

Czy faktycznie warto zakupić takie ubezpieczenie?

Zdecydowanie warto. Dzięki zakupowi takiego ubezpieczenia możesz cieszyć się spokojem podczas swoich wakacji oraz masz prawo oczekiwać prawdziwej pomocy za którą zapłaciłeś jeśli już coś się wydarzy. W porównaniu do kosztów holowania, naprawy pojazdu, wynajęcia zakwaterowania na czas naprawy pojazdu na własną rękę czy wynajęcia pojazdu zastępczego jest to naprawdę niewielki wydatek. W przypadku nieprzewidzianej przygody z wypadkiem lub awarią pojazdu dodatkowe koszty mogą wynieść kilkanaście tysięcy złotych jeśli jesteś w Polsce, a za granicą w droższych krajach dodatkowe koszty często wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, że Niemcy bardzo często po kolizji sprzedają swoje auta Polakom, a sobie kupują nowe – świadczy to o tym jak wysokie są koszty naprawy samochodów w droższych krajach.

4.9/5 - (25 votes)