Generali Assistance do 10% taniej

Generali Assistance – najlepsze samodzielne ubezpieczenie Assistance w Polsce

Niewiele towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce sprzedaje auto assistance oddzielnie. Zazwyczaj jest to część pakietu OC lub OC/AC. Generali Assistance jest więc jednym z niewielu. Oferta jest jedną z najlepszych  dostępnych na rynku indywidualnych auto assistance. Ubezpieczenia Generali assistance ma kilka wariantów, przez co wybór jednego z nich powinien zależeć od naszych potrzeb. W tym artykule postaramy się dokładnie omówić różnice między auto assistance w Generali, co pomoże Wam wybrać samodzielnie jak najlepszy auto assistance na wyjazd w Polsce lub za granicę – krótkoterminowo lub na rok. Zaczynajmy! 🙂

Jaki pojazd można ubezpieczyć w ramach assistance?

To pierwsze podstawowe pytanie. Zarówno chodzi o typ pojazdu jak i o jego wiek. Generali Assistance obejmuje ochroną tylko samochody osobowe. Mimo faktu, iż w Generali ubezpieczymy samochód w każdym wieku, niestety starsze auto nie jest ubezpieczane na takich samych warunkach jak nowsze. Auta powyżej 15 lat mają gorsze warunki ubezpieczenia na przykład brak samochodu zastępczego i to zarówno po wypadku jak i po awarii. Różnice w ramach Generali Assistance niech zobrazuje poniższa tabelka, która ukazuje kalkulacje na roczny Assistance w Generali, na obszar Polski i Europy. Oczywiście cena jest już po naliczeniu zniżki za kod pośrednika bezpieczny.pl02055„. Aby powiększyć obrazek, proszę na niego kliknąć.


Porównanie Generali Assistance dla auta poniżej i powyżej 15 lat
Porównanie Generali Assistance na rok do kupienia w portalu Bezpieczny.pl
podana cena jest ze zniżką za kod pośrednika: „02055”

Jak widać, oferta dla aut powyżej 15 lat jest może i tańsza, ale również uboższa. Tzn., tańszy wariant dla aut poniżej 15 lat, „komfort”, jest wariantem droższym dla aut powyżej 15 roku eksploatacji.

Generali Assistance ma taki sam zakres terytorialny w obu polisach

To jest cała Europa bez Mołdawii. ALE Generali Assistance, możemy wykupić tylko dla Polski, dzięki czemu polisa będzie tańsza. W najlepszym wariancie Generali dla auta do 15 lat mamy holowanie maksymalnie 500 kilometrów, a dla aut powyżej 15 lat – maks. 250 kilometrów. Dlatego warto zastanowić się, czy zamierzamy wyjeżdżać za granicę, a jeśli nie, to jak daleko będziemy jeździć w granicach Polski i skorzystać ze stosownej oferty. Dla przykładu, z Krakowa do Gdańska Google Maps pokazuje 568 kilometrów najkrótszą trasą.

Suma ubezpieczenia

Co to jest? To suma po której wyczerpaniu skończy się odpowiedzialność z polisy – przed czasem. To znaczy, że jeśli koszty świadczeń z ubezpieczenia, które otrzymamy od towarzystwa dojdą do tej kwoty, to ubezpieczenie przestaje działać. W Generali nikt nas jednak nie informuje o sumie ubezpieczenia i musielibyśmy zaglądać do warunków ubezpieczenia aby znaleźć o informację na ten temat. My jednak ułatwimy to zadanie. Suma ubezpieczenia w Generali assistance w wariancie podstawowym wynosi 5.000 PLN, w wariancie „komfort” 10.000 PLN, a w wariancie „prestiż” – 20.000 PLN. My polecamy zawsze skorzystać z jak najwyższej sumy ubezpieczenia, czyli 20 tysięcy. Niestety, dla aut powyżej 15 roku eksploatacji tak wysoka suma jest niemożliwa w Generali.

Generali Assistance – cena ubezpieczenia

Wszystko wskazuje na to, że Generali Assistance jest generalnie bardzo elastycznym ubezpieczeniem i można wybrać okres ochrony na 7  dni, 15 dni, 30 dni lub na cały rok – im dłuższy okres ochrony, tym polisa staje się droższa. Jednak warto rozważyć wykupienie Generali Assistance na cały rok, bo ten wybór wydaje się być najkorzystniejszy cenowo i dodatkowo może zacząć działać od północy następnego dnia – jeśli kupujesz polisę 2022-11-02, to polisa najwcześniej zacznie działać od 2022-11-03. Drugim aspektem wpływającym na cenę może być zniżka – kod 02055 obniża cenę polisy z Generali o 10%. Jak widać cena rocznej polisy niewiele się różni od wariantu krótkoterminowego, dlatego może warto ubezpieczyć się na rok? Ceny Generali Assistance są w każdym wariancie tańsze o 10% ze zniżką za kod lokalnego pośrednika 02055.

Jaki wybrać assistance dla auta?

Tak jak wspomnieliśmy na początku tekstu – wszystko zależy tak naprawdę od tego, czego potrzebujemy.
Generali Assistance ma ofertę na samą Polskę, ale też na Polskę i Europę – kup online. Jeśli chcesz aby polisa zaczęła działać od jutra, wybierz przynajmniej miesięczny okres ubezpieczenia. Polisa na 7 lub 15 dni ma 1 dzień karencji i może się zacząć dopiero pojutrze. W razie wątpliwości służymy pomocą – napisz do nas lub zadzwoń.

4.9/5 - (17 votes)