Ubezpieczenie turystyczne na epidemię jeśli jesteś za granicą

Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, a jesteś za granicą?

Jesteś aktualnie za granicą bez ubezpieczenia turystycznego? Twoje ubezpieczenie turystyczne własnie się skończyło, bo nie mogłeś wrócić do kraju w terminie? A może kończy się za kilka dni a Ty nie wracasz do Polski w związku z sytuacją w kraju? Być może jesteś zawodowym kierowcą lub jesteś na wakacjach z dziećmi, a może na erasmusie? I właśnie w czasie zagrożenia epidemią jesteś za granicą? Jest mnóstwo powodów przez które Polacy są uwięzieni za granicą bez ubezpieczenia kosztów leczenia lub co gorsza z ubezpieczeniem, które nie obejmuje kosztów leczenia w czasie epidemii. Wielu Polaków z takim właśnie ubezpieczeniem zostało. W końcu większość ubezpieczycieli nie płaci za leczenie swoich klientów za granicą w przypadku epidemii. Chlubnym wyjątkiem jest Warta – ubezpieczenie turystyczne Warta Travel obejmuje koszty leczenia za granicą kiedy zachorujesz na nowego wirusa do kwoty 1 miliona złotych, nawet jeśli wiedziałeś przed wyjazdem, że na danym obszarze występuje epidemia. Jest to świetne ubezpieczenie działające nawet dla osób które mają choroby przewlekłe – taka ochrona zdrowia jest zawsze w zakresie bez dodatkowej dopłaty. Więc jeśli przebywasz teraz za granicą bez ubezpieczenia, lub jeśli Twoje ubezpieczenie nie działa w czasie epidemii, kup teraz ubezpieczenie zdrowotne, które zapewnia Ci pełną ochronę w razie zachorowania za granicą.

Czy możesz kupić ubezpieczenie kosztów leczenia jeśli przebywasz już za granicą?

30 tysięcy Polaków zostało uwięzionych za granicą. Część z nich wraca do Polski, a część zostanie w aktualnym miejscu na obczyźnie. Ubezpieczenie turystyczne od Warty można kupić na 1 dzień na czas powrotu do kraju, albo może ono być zawarte nawet na cały rok.  Ponieważ przebywasz za granicą, wykupione ubezpieczenie zdrowotne zacznie działać najwcześniej od północy następnego dnia. Przykładowo kupując polisę 16.03.2020. o godzinie 17:30, początek Twojej polisy zostanie ustalony na 17.03.2020. od godziny 0:00, ale to bardzo krótka karencja – maksymalnie 23:59 godziny! Poniżej znajdziesz poradnik jak przejść przez zakup ubezpieczenia turystycznego, aby wszystko zadziałało jak należy. Możesz obejrzeć wideo albo przeczytać poradnik w formie tekstowej.

Najpierw klikamy w powyższy przycisk „Kup polisę online 10% taniej, zadziała od północy”. Następnie pojawi nam się następujący ekran:


Wybór krajów pobytu
Kliknij obrazek by go powiększyć

W prawym górnym rogu mamy wpisany kod LOVE, dzięki niemu dostaniemy 10% zniżki na polisę. Kliknij w pole „Wpisz kraje pobytu” i wpisz kraj pobytu, czyli ten w którym jesteś. Oczywiście, tekst u góry wskazuje jakby ubezpieczenie dotyczyło miejsca w którym jeszcze Cię nie ma ale to nic – podążaj za kolejnymi krokami a polisa zadziała od północy. Jeśli podałeś już kraj pobytu kliknij „Dalej”.


Kliknij obrazek by go powiększyć

Teraz musimy podać dane podróżujących – imię, nazwisko i wiek. Możemy dodać kolejne osoby przez naciśnięcie przycisku który zaznaczyliśmy czerwonym owalem. Na polisie może być maksymalnie 10 osób. Jeśli chcemy aby nasze ubezpieczenie obejmowało sporty zimowe, ekstremalne czy pracę fizyczną to oczywiście możemy zaznaczyć rozszerzenia, ale chyba w obecnym czasie nie będzie to konieczne… Następnie klikamy „dalej”.


Kliknij obrazek by go powiększyć

Następnie podajemy okres naszej podróży. Nie możemy podać daty początku podróży wcześniejszej niż dzień dzisiejszy. Jeśli podamy dzień dzisiejszy jako początek podróży, wyskoczy nam to okno z informacją:

Czy wszyscy podróżni znajdują się obecnie na terenie Polski?


Kliknij obrazek by go powiększyć

Jeśli zaznaczysz „nie” to ubezpieczenie zadziała od północy. Potem podaj dzień powrotu do Polski, lub datę do jakiej chcesz być objęty ochroną ubezpieczeniową i mieć zapewnione koszty leczenia za granicą i kliknij „dalej”. Wtedy otworzy się ekran ładowania. Poczekaj chwilę i zobaczysz poniższe pole wyboru.


Kliknij obrazek by go powiększyć

Następnie przechodzimy do skomponowania naszej polisy.  „Ochrona zdrowia” to ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, na którym zależy nam najbardziej. Maksymalna suma ubezpieczenia KL w Warcie to 1.000.000 PLN i taką właśnie SU polecamy. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota do jakiej odpowiadać za nasze leczenie będzie ubezpieczyciel. Z całą pewnością milion złotych wystarczy na leczenie królewskiego wirusa. Dodatkowo, w pakiecie mamy nielimitowany transport medyczny – tzn. że ubezpieczenie sfinansuje nasz powrót do kraju wg. zaleceń lekarza bez względu na koszty jeśli będzie taka potrzeba. Ubezpieczenie NNW, OC i ochrona bagażu nie jest nam potrzebna jeśli zależy nam tylko na ochronie przed epidemią, jednakże warto się również w nie zaopatrzyć. Z NNW dostaniemy pieniądze kiedy wskutek nieszczęśliwego wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu np. złamiemy nogę a OC odpowiada za szkody wyrządzone przez nas innym osobom w czasie podróży. Nie są to jednak ubezpieczenia stricte dotyczące epidemii, więc w tym artykule je pominiemy. Niepotrzebne nam jest też żadne z trzech dostępnych rozszerzeń – kontynuacja leczenia w Polsce dotyczy tylko leczenia powypadkowego, a nie leczenia choroby. Przewijamy w dół i klikamy dalej po czym podajemy dokładniejsze dane podróżujących i płacimy.

Rate this post