Komunikat dla klientów w sprawie obsługi w czasie zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja w dniu

WAŻNY KOMUNIKAT!

Szanowni Klienci,

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników PROMAX Ubezpieczenia od poniedziałku 16 marca 2020 do odwołania sprzedaż ubezpieczeń będziemy prowadzić tylko zdalnie przez telefon i email, oraz na wyjątkowych, ograniczonych zasadach.
Biura będą zamknięte. 

Prosimy o kontakt telefoniczny 608422236, 881422236, 789422236 od godz. 8 do 17 oraz o wyrozumiałość za ewentualne niedogodności.
Można się z nami również skontaktować mailowo przez formularz na naszej stronie.
Jeśli nie możesz się dodzwonić, napisz do nas sms lub wypełnij formularz i podaj informację jakie ubezpieczenie chcesz wznowić.
Prosimy o zrozumienie – robimy to dla naszego wspólnego dobra!

Z życzeniami zdrowia
Załoga PROMAX Ubezpieczenia

Wydział komunikacji w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim również działa zdalnie i nie przyjmuje interesantów osobiście.

Jak wznowić polisę OC? - obsługa polis w czasie epidemii

Ubezpieczyciel na 14 dni przed wznowieniem Twojego ubezpieczenia OC wysyła do Ciebie na adres korespondencyjny (lub na email jeśli wybrałeś taką opcję podczas zawarcia polisy) list z propozycją odnowienia ubezpieczenia w tym samym towarzystwie ubezpieczeń zawierający jedną lub kilka ofert. Dotyczy to pakietów OC posiadacza pojazdu mechanicznego z dodatkami jak NNW, Assistance, ubezpieczenie szyb, ochrona zniżki itp. Jeśli oferta jaką otrzymałeś jest dla Ciebie atrakcyjna, możesz opłacić blankiet wznowienia przez internet na podane w korespondencji konto bankowe przyporządkowane do Twojej polisy. Należy to zrobić przed startem polisy, ponieważ automatycznie wznawia się TYLKO OC, a ubezpieczenia dobrowolne się przerywają z końcem trwania aktualnej polisy. Jeśli  więc chcesz mieć szerszą ochronę, prosimy opłać polisę przed wznowieniem. Oferty z centrali wygasają najczęściej pierwszego dnia nowego ubezpieczenia.

Jeśli oferta z centrali nie jest dla Ciebie atrakcyjna, lub chcesz coś pozmieniać, dodać, usunąć, rozłożyć na raty, zmienić na płatność jednorazową, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez formularz. Wszystkie sprawy załatwimy przez telefon i internet. 

Automatycznie wznawiają się tylko polisy OC, które były zakupione przez Ciebie na cały rok i są opłacone w całości. Jeśli masz nieopłaconą jakąś ratę, polisa nie wznowi się automatycznie!

To samo dotyczy polis OC po zakupie pojazdu. Polisa poprzedniego właściciela, z której korzystasz, trwa jedynie do swojego końca ochrony i wygasa.

Musisz pamiętać, aby wznowić polisę OC w odpowiednim momencie, aby nie mieć przerwy w OC, ponieważ narazisz się na dotkliwe kary za brak OC. W 2020 roku brak OC już 1 dzień to kara 1040 zł dla właścicieli samochodów osobowych, a kara może sięgnąć nawet 7800 zł za brak oc powyzęj 14 dni jeśli jesteś właścicielem pojazdu ciężarowego Żródło UFG https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page116.jspx

kary za brak oc 2020 ufg - Komunikat dla klientów w sprawie obsługi w czasie zagrożenia epidemicznego

Sposoby wznowienia polisy OC w najpopularniejszych firmach ubezpieczeniowych

Aktualnie nie trzeba wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia OC, ponieważ dane są w CEPIK i policja ma do nich wgląd. Jednak dla własnego bezpieczeństwa polecamy ZAWSZE mieć przy sobie dowód rejestracyjny, prawo jazdy i potwierdzenie waznego OC, aby w razie kolizji załatwić sprawę bez wzywania policji jeśli to możliwe. Większość stłuczek to małe uszkodzenia jedynie pojazdów i jeśli obie strony i poszkodowany i sprawca się porozumieją w sprawie likwidacji szkody, nie ma potrzeby wzywać policji, a wystarczy jedynie oświadczenie o spowodowaniu kolizji. Ale miejmy nadzieję, ze takie przykre sytuacje nie zdarzą się Wam i wróćmy do tematu sposobu wznowienia polisy OC.

 • PZU
  Dostaniesz propozycję wznowienia w wariancie ubiegłorocznym oraz rozszerzonym wraz z blankietem na wpłatę i z potwierdzeniem jakie możesz dołączyć do dowodu rejestracyjnego. Możesz od razu opłacić składkę przed terminem wznowienia, lub skontaktować się z nami telefonicznie w sprawie zmian na polisie. 
 • Warta i HDI
  Dostaniesz 3 propozycje odnowienia polisy OC – wybierz wariant który Ci pasuje i opłać składkę na wskazane konto przez internet. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie w sprawie zmian na polisie w celu wybrania innego zakresu i rodzaju płatności. Ubezpieczenie OC możemy wznowić przez telefon i email. 
 • Generali i Proama
  Dostaniesz z centrali propozycję wznowienia ubezpieczenia w wariancie ubiegłorocznym – możesz opłacić blankiet, lub zadzwonić do nas – polisę możemy wznowić przez telefon i email. 
 • MTU 
  Dostaniesz pocztą list z 3 propozycjami wznowienia ubezpieczenia. Możesz opłacić wybrany przez Ciebie wariant lub możesz do nas zadzwonić aby zatwierdzić któryś z wariantów albo zmienić zakres. Polisę możemy załatwić przez telefon lub email.
 • Ergo Hestia
  Musisz się z nami skontaktować telefonicznie lub przez formularz. Prawdopodobnie Twoja informacja będzie zawierać info abyś nas odwiedził w biurze, ale prosimy zadzwoń zamiast przychodzić. 
 • LINK4
  Mamy dla Was dodatkowe zniżki – ubezpieczenie będzie tańsze od oferty z centrali jeśli zadzwonisz do nas w celu wznowienia polisy. Polisę możemy załatwić przez telefon lub email. 

W pozostałych firmach ubezpieczeniowych procedury wyglądają dość podobnie. Możemy obsłużyć wznowienia polis OC dla  klientów z całej Polski. Mamy w ofercie również Interrisk, Compensa, Uniqa, AXA, Balcia TUZ, Wiener, Allianz itd. 

Na każdej polisie jest numer konta bankowego do wpłaty a tytule należy podać numer polisy. Jeśli skontaktujesz się z nami, i zawrzesz polisę zdalnie, będzie możliwe opłacenie składki przez blik lub płatności internetowe. 

Wznowienie pakietu OC/AC, ubezpieczenia mieszkania, domu, firmy - czy da się zrobić zdalnie?

W wypadku polis dobrowolnych konieczny jest kontakt z biurem w celu wznowienia ubezpieczenia, gdyż te polisy nie wznawiają się automatycznie na mocy ustawy. Są zawarte na rok lub ma 3 lata i należy je wznowić w odpowiednim terminie aby mieć ciągłość ubezpieczenia i pełną ochronę. My same będziemy dzwonić i informować jak to zrobić. W każdym razie da się to zrobić zdalnie przez telefon i email. Prawdopodobnie będzie trzeba samodzielnie zrobić zdjęcia pojazdu do AC, lub zdjęcia domu jeśli jest straszy. Bądźmy w kontakcie 🙂 

Jak zgłosić sprzedaż pojazdu do firmy ubezpieczeniowej?

Część spraw mogą Państwo załatwić samodzielnie. Sprzedaż pojazdu do Wydziału Komunikacji można zgłosić przez EPUAP  w całości online. Wystarczy mieć skan lub zdjęcie dobrej jakości umowy kupna-sprzedaży lub faktury. Pamiętajcie aby na dokumencie znajdował się pesel nabywcy i zbywcy! Bez tego nie da się zarejestrować sprzedaży. 

W towarzystwach ubezpieczeniowych również istnieje taka możliwość, aby dokumenty przesłać przez internet. Zadzwoń do nas, lub od razu zeskanuj umowę, lub fakturę, albo zrób zdjęcie dobrej jakości i wypełnij formularz na stronie:

Inne towarzystwa również posiadają taki system, więc możesz zgłosić sprzedaż bezpośrednio do nich. 
 
Jeśli jesteś nabywcą pojazdu i kończy się polisa zbywcy z której korzystasz, koniecznie skontaktuj się z nimi, aby zawrzeć ubezpieczenie bez przerwy w ciągłości w OC. 

Opłacanie rat za ubezpieczenia w czasie zarazy

To brzmi strasznie, ale jednak to aktualnie nasza rzeczywistość… Miejmy nadzieję, ze na krótko! 
Jak opłacić ratę za ubezpieczenie? Na każdej polisie ubezpieczeniowej jest informacja o numerze konta przyporządkowanego do Twojej polisy i są tam też wysokości rat oraz terminy płatności. Po prostu opłać składkę na wskazane konto bankowe podając w tytule numer Twojej polisy. Jeśli nie możesz znaleźć dokumentu skontaktuj się z nami. Możemy przesłać Ci link do płatności online, albo wysłać sms, lub email z numerem konta do dokonania płatności przez internet, lub tradycyjny blankiet do opłacenia składki na poczcie lub w banku. 

Miejmy nadzieję że stan epidemii szybko minie!

To od nas wszystkich zależy jak bardzo pozwolimy rozprzestrzeniać się wirusowi. Miejmy nadzieję, że okresowe ograniczenie kontaktów da spodziewane efekty i u nas nie będzie jak w Chinach czy we Włoszech gdzie zarażonych było bardzo wiele osób. Stan epidemii to niestety paraliż dla polskiej i światowej gospodarki. Jeśli obawiasz się zachorowania, stosuj się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i przeczytaj informacje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

Jeśli chcesz porozmawiać z nami o ubezpieczeniu na życie, opcjach dodatkowych pieniędzy w razie pobytu w szpitalu w przypadku choroby, zapraszamy do kontaktu. Polisę możesz też policzyć i zawrzeć online. 

ubezpieczenie na życie online bez karencji na śmierć
Policz online
ubezpieczenie na życie online bez karencji na śmierć powyżej 60 lat
Policz online