Warta Assistance Złoty+ czyli przygody z autem z happy endem ;-)

Agent ubezpieczeniowy też czasem ma wypadek lub awarię 😉 Wtedy dobrze jest przetestować produkty, jakie sprzedajemy codziennie, obiecując klientom, że w razie problemów z autem dostaną super pomoc. Jakiś czas temu miałam okazję w praktyce sprawdzić auto assistance Warta Moto Assistance Złoty+. Czy byłam zadowolona z pomocy? Jak długo czekałam w niedzielę! na auto holowanie i na samochód zastępczy?  Co się wydarzyło? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Nawet Toyota kiedyś się popsuje 😉

Mam od 2008 roku Toyotę Avensis. Od tego czasu przejechałam nią kawał Polski oraz zwiedziłam malowniczą Słowację. Trzeba przyznać, że spisywała się zawsze świetnie i jazda nią to prawdziwa przyjemność. Jest wystarczająco ekonomiczna, wygodna, pojemna, a silnik o 129 KM reaguje szybko kiedy trzeba wyprzedzić coś przede mną. Aktualnie od ponad roku to nie jest już moje podstawowe auto, ale wciąż waham się czy ją sprzedać. A może czasem się przyda? 😉

Jednak wiadomo – rzeczy się zużywają. I pewnej lutowej niedzieli, kiedy w TV były skoki narciarskie, ja wybrałam się na zakupy do marketu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy wsiadając z zakupami do samochodu, usłyszałam głośny trzask. Okazało się że złamała się sprężyna amortyzatora i przednie lewe koło dotyka nadkola i samochód nie nadaje się do jazdy. Być może sprężyna była już wcześniej uszkodzona i pęknięta. Cóż złamała się własnie tego dnia – akurat w niedzielę, kiedy większość osób chce mieć wolne.

assistance warta złoty plus - pomoc w razie awarii auta

Ponieważ nigdy nie jeżdżę autem bez assistance, oczywiście miałam wykupiony wariant Warta Assistance Złoty+. Zadzwoniłam do Warty pod numer 502308308 i zgłosiłam awarię auta, oraz poprosiłam o samochód zastępczy. Konsultant sprawdził numer mojej polisy i zlecił realizację pomocy. W międzyczasie zadzwoniłam do mojego mechanika i zapytałam czy mogę do niego podwieźć samochód, ponieważ się popsuł. Na szczęście odebrał telefon i wyraził zgodę, aby podrzucić mu auto pod warsztat. Po 5 minutach zadzwonił kierowca holownika, zapytał gdzie jestem i powiedział, że są skoki narciarskie ;-), więc zaraz przyjedzie, bo chce to szybko załatwić. I rzeczywiście za 15 minut był już u mnie i zmienialiśmy koło, aby dało się Toyotą wjechać na auto holownik.

Warta Assistance Złoty+ – holowanie pojazdu po awarii

Na szczęście wszystko odbyło się szybko i sprawnie. W Warta Moto Assistance Złoty+ holowanie w Polsce w razie wypadku lub awarii jest bez limitu kilometrów (a dla polis zawartych przed 16.09.2019. było do 400 km ). Ten assistance można kupić jako rozszerzenie do OC lub AC i nie ma żadnego limitu wieku pojazdu jaki uniemożliwiałby zakup polisy. W sam raz dla auta powyżej 15 lat, które jest super, ale nie wiadomo kiedy coś może się popsuć. Ja potrzebowałam przewiezienia samochodu tylko kilka kilometrów w obrębie miasta. Pan z holownika na 100% zdążył na skoki narciarskie 😉 W trakcie transportu auta zadzwoniła też do mnie wypożyczalnia samochodów i za godzinę miałam podstawiony samochód zastępczy. Też Toyotę, ale trochę młodszą 😉

Warta Assistance Złoty+ i samochód zastępczy po awarii

Rzadko się zdarza, aby assistance dla samochodu starszego niż 15 lat miał w zakresie samochód zastępczy po awarii. Jednak w Warcie od lat kierowcy chcący uchronić się od niepotrzebnych kłopotów, mogą wykupić to ubezpieczenie. W wariancie Złoty+ samochód zastępczy po awarii jest dostępny na 5 dni maksymalnie 2 razy w trakcie trwania polisy. Na szczęście to był mój pierwszy raz 😉 Oczywiście auto jakie otrzymałam od współpracującej z Wartą wypożyczalni było w bardzo dobrym stanie, również 5-cio osobowe. Zobaczcie sami – miałam nim, poza codzienną jazdą, wyjazd na spotkanie służbowe z Górach Świętokrzyskich, gdzie zrobiłam tę fotkę 😉

Warta Assistance to również pomoc w postaci samochodu zastępczego

Samochód zastępczy bardzo mi się przydał. Bez niego musiałabym sama wypożyczyć coś na własną rękę, lub zrezygnować z wcześniejszych planów. Na pewno straciłabym czas na szukanie dobrego dla mnie rozwiązania, oraz wydałabym dodatkowe pieniądze. Tymczasem kupując assistance w Warcie za 152 zł oszczędziłam sobie kłopotów z szukaniem holownika i samochodu zastępczego. Pomoc Warty uważam za bardzo przydatną oraz szybko zorganizowaną. Praktycznie wszystko załatwiłam jednym telefonem. Moje auto zostało naprawione w 4 dni i wtedy też zadzwoniłam do wypożyczalni i po południu przyjechała osoba odebrać pojazd zastępczy 😉 Zero problemów. Pomoc na 5+!!! 🙂 Awaria miała miejsce w niedzielę, a w czwartek miałam już swój naprawiony samochód.

Warta Assistance – porównanie wariantów Złoty, Złoty+ i Platynowy

W Warcie jest 5 rodzajów Assistance. Standard działający tylko w razie wypadku (na przykład kolizja z innym pojazdem, lub ze zwierzęciem), Złoty z holowaniem do 200 km, Złoty+ z holowaniem w Polsce bez limitu i za granicą do 400 km, Platynowy w holowaniem w Polsce bez limitu i za granicą do 1500 km, oraz wariant krótkoterminowy na 15 dni Warta Assistance Podróżnik 15 z holowaniem do 400 km w Polsce i za granicą. Wszystkie te assistance są dostępne tylko dla klientów Warty którzy maja OC lub OC i AC w Warcie lub w HDI. Ale przecież nie tylko o holowanie chodzi w assistance. Poniższe tabele prezentują zakres poszczególnych wariantów pomocy oferowanych przez Wartę w razie wypadku, awarii lub kradzieży auta. W dniu 16.09.2019 zmienia się zakres ochrony, więc publikuję dwie tabele. Assistance Warta Złoty Plus ma jeszcze lepsze warunki po zmianach. A Assistance Warta Platynowy jest wreszcie dostępny dla aut w wieku do 10 lat, a nie do 6 jak było poprzednio – wciąż można go dokupić tylko do AC w marce Warta (niedostępny w HDI), ale zarówno do AC Standard, jak i do AC Komfort! To bardzo dobra zmiana dla klientów.

Pomoc w razie awarii bez względu na wiek auta! Warta Asssitance

To od lat główna cecha assistance Warty (WMA) i HDI (HMA). Jeśli w tych firmach pojazd ma wykupione OC, lub AC, to może być tez objęty ubezpieczeniem Warta Assistance Złoty, Złoty+, Podróżnik 15 i to bez limitu wieku auta. Jedynie Warta Moto Assistance Platynowy jest ograniczony dla pojazdów do 10 lat. Dokładne informacje znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia na stronie Warty lub HDI. W tabelce skrót najważniejszych zalet i cech Warta Assistance.


Warta Assistance - porównanie wariantów od 16.09.2019.

A poniżej przedstawiam zakres assistance jaki obowiązywał dla polis Warta Assistance  zawartych do 15.09.2019. Aktualnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia znajdziesz na stronie Warty lub HDI.


Assistance Warta Podróżnik 15 - zakres ochrony assistance krótkoterminowy

Czy warto rozszerzyć polisę OC lub AC o Warta Assistance Złoty, Złoty+ lub Platynowy?

Oczywiście! Ile to razy dzwonił do mnie klient w środku nocy z informacją, że właśnie ma wypadek, lub awarię i z pytaniem, czy on wykupił coś oprócz OC?? Najczęściej podczas zakupu OC szukamy najtańszej oferty. Jest to słuszne pod warunkiem, że wybierzemy ofertę renomowanej firmy, oferującej likwidację szkód w ramach BLS czyli bezpośredniej likwidacji szkód, oraz że rozszerzymy polisę o NNW na wysoką sumę ubezpieczenia oraz o assistance jaki zapewni nam ochronę w razie wypadku i w razie awarii z jak najdłuższym okresem wynajęcia samochodu zastępczego. Osobiście nigdy nie wyjeżdżam autem bez dobrego assistance. Być może to dlatego, że codziennie do naszych biur dzwonią klienci którzy mają szkody, więc mam okazję napatrzyć się na przeróżne wypadki. Ale assistance w Warcie nie jest dla każdego. Poniższa tabelka prezentuje kto może dokupić do OC tę polisę.


Warta Assistance dla kogo

Jeśli chcesz zamówić krótkoterminowy assistance Warta Assistance Podróżnik 15 na 15 dni to wypełnij formularz na naszej stronie. A jeśli chciałbyś sprawdzić cenę oc lub oc i ac w Warcie lub HDI wraz z assistance rocznym to skontaktuj się z nami.

Jaki jest alternatywny auto assistance jeśli masz OC nie w Warcie, ani nie w HDI

Polecamy samodzielny assistance w Generali w ramach marki Bezpieczny.pl, które możesz kupić w wariancie krótkoterminowym, lub rocznym bez względu na to gdzie masz kupione oc na pojazd. W bezpieczny.pl assistance jest tylko na auta osobowe ale bez limitu wieku, a nasz kod pośrednika dający 10% zniżki to: 02055 – wpisz te kody w kalkulatorze ubezpieczenia assistance.Assistance roczn i krótkoterminowy bez limitu wieku

Assistance Bezpieczny.pl

Assistance w podróży dla auta, a Warta Travel dla pasażerów – kod rabatowy Warta

Jak widzicie Warta Assistance posiada bardzo szeroki zakres i stanowi realną pomoc w razie problemów z samochodem w podróży w Polsce lub za granicą. Ale jeśli wyjeżdżasz za granicę, weź też ze sobą ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Warta od lat jest liderem ubezpieczeń turystycznych – mamy dla Was dodatkową zniżkę na każdą polisę turystyczną. Bezpiecznej podróży 🙂


Kod rabatowy Warta Travel - 50% zniżki na ubezpieczenie turystyczne Warta Online

4.8/5 - (16 votes)